Ondrej01

Proč tolik lidí nevěří Jiřímu Drahošovi?

Dobrý den, jenom bych krátce řekl že nejsem ani podporovatel Zemana, ani podporovatel Drahoše (člověk přeci nemusí být ani na jedné straně, je to moje svobodná volba, zda půjdu volit a nebo ne, případně pro koho se ještě rozhodnu). Co mě ale zcela fascinuje je množství komentářů v různých „antidrahošovských“ Facebookových skupinách, kde spoustu lidí píše až absurdní příspěvky (Drahoš = migrant do každé rodiny, znásilňování manželek), časté prohlášení „Drahoš = člověk bez názoru“, spoustu příspěvku psaných Caps Lockem, desítky vykřičníků a gramatických chyb. Velkou perlou byl také údajný obrázek ucha, ve kterém bylo sluchátko (stažený z googlu, z blízka dokonce i vodoznak) a který měl dokazovat, že Drahoš byl ve spojení s poradci, kteří mu radili, co má v debatě říkat. Ale proboha, vždyť Drahoš NIKDY neřekl že je pro přijímání migrantů a zcela jasně to při úterní debatě potvrdil. Proč je tak těžké pro některé lidi to pochopit? A také se šíří nesmysly, že měl pan Jiří Drahoš na klíně tablet, z kterého četl, co má říkat a podobně.. Antizemanovských skupin je nejspíše daleko více, ale v nich jsem ani zdaleka nenašel tolik lživých faktů a konspiračních teorií jako ve skupinách proti Drahošovi. Zde se spíše diskutovalo (zdůrazním že diskutovalo) a padaly zde spíše nadávky na stáří pana prezidenta a na jeho neslušné a arogantní chování a příspěvky byly i tak na daleko slušnější úrovni. Žádné lživé fotomontáže (semtam „vtipný“ obrázek, který ale nijak nepohoršoval). Opravdu mi ale hrozně vadí, jaká špína se hází na pana Drahoše. Proč mu tolik lidí nedůvěřuje a má potřebu ho za každou cenu pošpinit?
Edit: Teď mi došlo jak je ta otázka hloupá a omlouvám se. Ale opravdu stále nevím a nedokážu si to vysvětlit.. Přece nejsme národ blbců, co věří všemu, co někde někdo vyvěsí nebo napíše.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ve „fandovských“ skupinách na FB najdete nenávistné a demagogické reakce,
urážky a snahu o dehonestaci na obou stranách, Facebooku se radši vyhněte.

Jestli si chcete udělat objektivnější názor, hledejte radši infomace jinde.

Ani já Jiřímu Drahošovi nevěřím. Ne. kvůli pomluvám, které
se na něj vyrojily, ale kvůli tomu, že jsem jej ještě ani jednou
neslyšela vyslovit jednoznačný konkrétní názor, bez ohledu
na to, nač se ho redaktoři, moderátoři, ale i potenciální voliči ptají.

Dokáže mluvit s moderátorem,
aniž by za celou hodinu řekl něco konkrétního.

Nevím, jak s tím tabletem, ale v úterý prý měl v Karlínském divadle blok a tužku.
Toto bych mu ale nevyčítala. Při delších debatách, které neprobíhají stylem
otázka → odpověď, ale kdy každý z účastníků mluví určitou dobu, je vhodné si
poznamenat, na co by člověk měl nebo chtěl později zareagovat.

Ke Karlínské debatě shrnutí Kláry Samkové:
https://www.fa­cebook.com/kla­ra.a.samkova/pos­ts/10215546858167024

__

U obou Drahošových mi vadí nasazování na Zemanovo zdraví, posměch
(výsměch) paní Drahošové témuž (vysmívat se někomu nebo ho shazovat
kvůli zdraví mi přijde neuvěřitelně sprosté).

A přiznám se, že u člověka, jehož hlavní devizou
má být slušnost, mi to vadí dvojnásob.

Slušný člověk podle mne má úctu k lidem, váží si jich, neposmívá se jejich
nemocem. Sprostota nespočívá jenom v používání vulgarit nebo nadávání.
Ta „skrytá“, „schovávaná“ za vtip je podle mne mnohem horší a nebezpečnější.

Zkuste si třeba porovnat skutečnost, že Zeman na Nově odmítl o Jiřím Drahošovi
v jeho nepřítomnosti hovořit, s výroky Jiřího Drahoše i jeho manželky na Moravě.

Další odpovědi
autacek

Že je Drahoš loutka bez politických zkušeností je nesporný fakt, stejně jako že je to „vítač“, který teď, s ohledem na potenciální voliče, účelově otáčí. Ne že by byl pan Zeman nějaká výhra, ale do politiky, plné křiváren a intrik, nebojíc se říct a obhájit si svůj názor, se prostě hodí víc.

dr.luha

Protože je to nasazená loutka bez politických zkušeností, o které do nedávné doby nikdo nevěděl, že existuje. Kolik roků zpátky ho znáš, abys mohl zhodnotit jeho kladné či záporné vlastnosti nebo činy?

Hlada

Nevím, kolik lidí mu nevěří, o politiku se nezajímám. Jen orientačně jsem si přečetl odpovědi obou kandidátů na shodné otázky. Odpovědi Jiřího Drahoše byly nekonkrétní, vyhýbavé a nerozhodné. Nepochybuji o jeho odborných znalostech, za prezidenta ho ale volit nebudu, třebaže bych změnu přivítal.

Muffz

Asi jsi ve špatných skupinách, já dennodenně mám na zdi minimálně 10 obrázků se zesměšňováním Zemana, naproti tomu asi 3, co si dobírají Drahoše. Nutno říct, že na obou jsou lživé informace a tyto hoaxy tvoří sami lidé (většinou s IQ 80). Drahoš a migrace je jedno velké fiasko, pár měsíců zpátky se skutečně vyslovoval pro přijetí uprchlíků, v momentě, kdy ale zjistil, že to voličům vadí, tak otočil o 180 stupňů a mluví jinak.

Lidé nevěří Drahošovi, protože ho neznají. Je to chytrý človíček, co se zničeho nic objevil a řekl si já bych chtěl být prezident. No a lidi, kterým nejde u prezidenta o zásadní politické znalosti a zkušenosti a chtějí jej jen jako loutku, která bude poslouchat a dělat, co ji vláda řekne, tak ho volí. Ostatně je to takový druhý Havel, taky neschopný politické diskuze, na místo dosazený někým jiným, bez sebemenšího přehledu o chodu politiky. Proto je pro mě nevolitelný. Je to stejné, jako by se Zeman hlásil na vedoucího Akademie věd, kde by rozhodoval o výzkumech, o kterých nemá ani páru. Každý z těchto dvou má své zkušenosti a své dobré vlastnosti a neměli by si lézt do zelí.

V debatách se teď krásně ukazuje, jak je Drahoš neschopný vést diskuzi, která není v jeho režii, že je politicky nekorektní a beznázorový. Je to populista, který říká to, co by asi lidé chtěli slyšet. Zeman to řekne na plnou hubu, někteří ho za to nenávidí, někteří milují. No, snad tyto debaty aspoň trochu lidem otevřou oči, i když co mám známé, tak tam prostě nechtějí Zemana, protože před pěti lety chtěli Karla, a proto budou volit automaticky protikandidáta, i kdyby to byl třeba Stalin.

Krejcík

No a vsadim se, ze autor takoveho komentare ma na profilu „Vysoka skola Zivota“ a na uvodni fotce logo SPD :))
Ne ted vazne, to co se u nas deje ted pred volbami je prasarna nejvetsiho kalibru, billboardy ze Zemanovi nekampane, jak tomu rad rika, jsou temer vsude kudy jezdim. Inteligentni lidi voli inteligentniho kandidata takze Drahose a to ma taky vliv na uroven internetovych diskuzi jeho skupin. Jenze takova inteligence neznamena spravnou volbu, kor ne pri volbe prezidenta, kde jsou zadouci hlavne zkusenosti a politicka praxe. A osobne si myslim, ze jaky prezident takovy stat a my si Drahose ani nezaslouzime. Vzdyt drtiva vetsina Cechu si da klobasu, zaleje ji pivem a zajde si na balkon na cigaretu a to staci. Co tady bude kecat nejakej vzdelanej akademik. (samozrejme zertuju, aspon v posledni vete) takze Zeman tenhle stat krasne reprezentuje a bohuzel letos zase vyhraje… a ano volim ho s velkou nechuti i ja, ale co se da delat, Drahos se podle me na post prezidenta nehodi…I kdyz bych se za Drahose asi nestydel a urcite by to bylo zajimave. a s fake news nic neudelas. Za par dni bude od vseho pokoj

Klaproth

Drahoš je pro lidi nový, jsou proto k jeho výrokům kritičtější. Zemana lidi už znají a na jeho lži si zvykli. Zemanovi odpustili jeho lež o tom, že v prvním nepovede volební kampaň. Drahošovi je přadhazováno jeho členství v iluminátském Římském klubu, ale to, že onen ŘK u nás spolu s V. Havlem zakládal i M.Zeman, nikomu nevadí. Zeman prohlásil, že při příštím jmenováním Babiše premiérem bude požadovat jistotu 101 hlasů, včera už to po něm už nechtěl a nikomu to nevadí.

Emefej

Zeman je vynikající rétor, jeho kampaň je profesionálněji vedená a jeho voliči mu rozumí. Drahoše lid nezná. Jenom pro dokreslení: před prvním kolem voleb jsme to v hospodě probírali a přišla řeč i na Drahoše a jeho prefesionální dráhu. Povídal jsem jim cosi o Drahošovi a fyzikální chemii, málem jsem od voličů Zemana dostal přes hubu, protože oni nejsou žádní blbci a vědí, že žádná fyzikální chemie neexistuje. Je jenom fyzika a chemie a voly z nich dělat nebudu.

Jiří Bohumil

Protože je to osoba politicky neschopná a byl by pouze na „okrasu“ a na kývání. A je vidět, že je pouze nastrčenou loutkou politických a zájmových skupin VIP, podporovaných skoro všemi našimi sdělovacími prostředky.
A pokud Drahoš a jeho příznivci operují s tím že není nutno, aby byl politikem a měl by být „apolitický“, ale musí být slušný a reprezentativní, pak měla kandidovat nějaká miss. Byla by určitě reprezentativnější.
A president nesmí být pouze loutka, ale musí být každopádně politik, s vlastními a jednoznačnými názory a politickým přehledem.
Už jenom to, že má základní vliv na jmenování premiéra, potažmo vlastně na „nastavení“ politického a hospodářského směrování v dalších letech nové vlády.
Takže je nesmysl, že nemá pravomoci. Toto je velmi podstatná pravomoc!!!
A pokud budeš opravdu objektivní, přečti si „výpady“ a sprosté urážky Zemana. Pořád je to ještě prezident. Za Husáka by za takovéto napadání a urážky prezidenta skončili jejich autoři „za katrem“.

orwell

Jiří Drahoš je osoba neznámá, nečitelná a bez politických zkušeností. Je úporně mediálně prosazován, při čemž se naše “objektivní a nezávislá“ média neštítí použít jakékoliv podpásovky vůči Zemanovi. Myslím si ale, že ses už stejně rozhodl na čí stranu se postavíš, proto nějaké dlouhé vysvětlování nemá smysl. Jenom z vlastní zkušenosti bych ti chtěl sdělit svůj poznatek, nikde neopsaný: Když je člověk mladej, tak je blbej! A když už není blbej je zase starej ☹
S těmi urážkami Drahoše moc nešermuj, protože do Zemana se mediálně kope už pět let (minimálně) a to takovým způsobem, že je to až k nevíře. Tedy už v době, kdy po Drahošovi nebylo vidu, ani slechu.
Pokud máš pochybnosti, podívej se sem:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-zeman-vyhraje-volby-znovu
V diskuzi jsem pár takových chuťovek na přání Ivzes uvedl.
Zřejmě ti nedochází, o co se v těchto volbách hraje. To není pouze o volbě mezi Drahošem a Zemanem, ale o volbě mezi podřízením se EU se vším všudy a bojem za zbytek suverenity, který snad ještě máme. Zeman je taková poslední významnější bašta odporu, kterou je zapotřebí zlikvidovat. Nějaké vulgární vyjadřování, pajdání o holi, cigárko a frťan je ve srovnání s tímto naprosto nepodstatné. Ale to možná pochopíš až za nějakou dobu. Mládí se vždycky vyznačovalo revoltou, vzdorem proti starým pořádkům, ješitností, atd., čehož se dá velice dobře využít, či spíš zneužít. Dávej bacha na ty, co tě chválí a plácají po ramenou, abys jednou nebyl za vola. Jsa unaven nebudu již trousiti rady a moudra a jako námět k zamyšlení nad sebou i nad tím co se kolem tebe vlastně děje uvádím pár zajímavých odkazů (dole), kde získáš informace, které by ti snad mohly trochu přiotevřít očišťata. Třeba pochopíš, kým a jak je tento svět řízen a co běží. A jinak odpusť starému ještěrovi v předsmrtných křečích poučování, které vy mladí tak moc nemáte rádi. Ale pokud jsi neochvějně přesvědčen o správnosti svých myšlenek a činů, vykašli se na moje pindy, zítra běž a hoď to Drahošovi.

Jo, a ještě malá poznámka: je možné, že některé odkazy už budou nefunkční. Ono se totiž demokraticky uklízí a “nevhodné“ informace je třeba učinit nedostupnými 🙂

Něco k tzv. uprchlické krizi:

Tři fáze islamizace
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1Bxj1r7BbJg

Evropa páchá sebevraždu – video
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=A0_kBHFQql

Pat Conell – EU a uprchlíci
Kdo je Pat Conell? Je to britský spisovatel, herec a publicista.
http://gloria­.tv/media/hnrU1os­Dc48

Genocida bílé rasy – ještě někdo pochybuje?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=zkf68CEUH­rM

Bývalý muslim: Veřejnosti se říká něco jiného, než co se káže v mešitě
https://www.stre­am.cz/islam-v-cr/10007957-lukas-lhotan-byvaly-muslim

Poslední varování českého diplomata – jasně na plná ústa!
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=G78HOhtK2Sk

Advent na nádraží v Paříži.
https://video­.twimg.com/ex­t_tw_video/9376521483­38270208/pu/vid/1280x720­/UzlH7OgO-3zQBOHl.mp4

A co se kolem nás vůbec děje a už dlouho!
John Perkins – Přiznání lovce ekonomik
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=EM31myP0tqE

Něco k protiruské hysterii:

Jan Petránek: Jasné argumenty a objektivní fakta o ruských mýtech
https://www.y­outube.com/wat­ch? v=ZrZg4WoTkFg

Sevastopol, plánovaná základna NATO. Staršie ale možno nepoznáte…
http://www.hlav­nespravy.sk/se­vastopol-si-davno-vyhliadli-ako-zakladnu-nato/513131

A na závěr:
Projev českého prezidenta Zemana 12.2.2016 v Bra­tislavě! České sdělovací prostředky záměrně o této schůzce neinformovaly, ale i tak se česká veřejnost o tomto projevu dozvěděla, bohužel až po odvysílání v Austrálii.
http://www.li­veleak.com/vi­ew?i=171_1455399136

Kryšpín

Před volbama se hází vždy čerstvá mrva. Řeknu názor pamětníka při budování kapitalismu, 28 let se zde buduje převážně pod vedením modrého a růžového ptactva za kývání rudochů a svatých. Nechť je Zeman s mnoha nedostatky dosazuje Babiše, který tvrdě útočí na chyby v minulosti a to se těm starým struktůrám není vhod. I když Babiš postavil ptačí hnízdo na hraně zákonů, které vytvořil mistr Kalousek, je to absolutní minium, než co bylo předvedeno Alexandrem Novákem a spol na severu Čech. Dotované zakázky 590, ovšem 540 je dílem podvodů, / což je 90% /, média, staré struktury a spol., s tímto moc nešermují. Jinak Brusel došel k závěru, že v Česku bylo od hedvábného sametu přes bilion korun rozkradeno.
Proto náš přítel USA došel po dlouhé studií také závěru, – Česká republika je po 27 letech stále rozvojovou zemí, březen 2017.
A dle odhadu pokud zvítězí pan Drahoš, budou staré struktury více spokojeni, než se Zemanem.

mosoj

Třeba: https://l.face­book.com/l.php?u=https­%3A%2F%2Fwww.y­outube.com%2Fwat­ch%3Fv%3DMu1ud­SjOPJI%26featu­re%3Dyoutu.be&h=A­TO3xG7RCk2PhpshY­NasFqQWPftE5__n­tDSeLS48K008g8Nvk­IQYx4_NlCMXrb­I5m6ffo8GSI_1Oz9N457eX2l­IN10Ccedy2nNhOM­cnJV-q74PlSQEtAI31XeK­JmJ9Nhzkj4oou­ZJhX3qLE

Tam neskáče trpajzlík, ani Baba Jaga. Tam skáče Drahoš.

briketka10

Nenechávám se ovlivnit jiným názorem,
ale toto video by si mohli všichni pustit:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=FdbXHKDA­Kyo

jpau

Každému, kdo nad tímto tématem uvažuje trochu seriozně, bych doporučil následující článek:

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ji%C5%99%C3%AD_Dra­ho%C5%A1

především pak odstavec „Politické názory“. Je to i vcelku přehledně ozdrojované a popsané bez emocí.

Dochy

Tady se furt řeší jak je Drahoš neschopnej „politik“ kvůli tomu že zatím nemluví tak sprostě a nedělá takové podrazy jako Zeman.

Tak po pravdě tohle ho v mých očích kvalifikuje. Sice bych ho sám primárně nevolil, ale tady musím Zemanovi přiznat že má pravdu. Nevolím prof. Drahoše, volím proti ing. Zemanovi. Podle mně prezident má reprezentovat stát. Má stmelovat jeho občany a kultivovat politickou scénu. Tady Zeman podle mně dělá přesný opak a vidím šanci, že by to Drahoš mohl dát.

Nechci prezidenta, který lže. Nechci prezidenta který není schopen uznat svou chybu. Nechci prezidenta, který svou moc používá k tomu aby beztrestně urážel lidi ve svém okolí…

led

Beztrestne možno urážať len tých ľudí, ktorí sa dajú beztrestne urážať. A to bez ohľadu na rozdielnosť v postavení duelantov

ten který je

Nemíním se nechat někým tmelit a být členem nějakého stáda!

Dochy

Pane Bože… 😉 Nemusíš být členem stáda. Klidně si měj svůj názor. Klidně i může být různý od mého. Klidně jej i prosazuj. Slušně. A já Ti nerozbiju hubu a totéž čekám od Tebe

Dochy

Tohle nám totiž dovolí pochopit své názory, pokusit se najít kompromis či nějaké lepší řešení… Jakmile mi kvůli mému názoru začneš nadávat a napadat mně, nutně se musíme postavit proti sobě a bojovat místo toho abycgom našli nějaké schůdné řešení. A tohle se tu posledních X let dělo v politice (zákony rušeny jen proto že je v minulém období prosadil oponent a zrychleně schvalovány jen proto, že v dalším období by je současný oponent neschválil… To se pak projevuje i na hospodářské nejistotě, protože nikdo nedokáže odhadnout vývoj. Jediné co je jisté je, že po volbách bude zase vše jinak. Příklad: poplatky ve zdravotnictví, EET, DPH,…

ten který je

Zatím…V Německu už mají lidé strach vyjádřit svůj názor.

Emefej

Jiří Bohunil > buď konkrétnější, uveď nějaké výpady a sprosté urážky Zemana, kterých se Drahoš dopustil. Pouč mě, jak probíhala prezidentská kampaň za Husáka.

mosoj

Tady je máš!

https://l.face­book.com/l.php?u=https­%3A%2F%2Fwww.y­outube.com%2Fwat­ch%3Fv%3DMu1ud­SjOPJI%26featu­re%3Dyoutu.be&h=A­TO3xG7RCk2PhpshY­NasFqQWPftE5__n­tDSeLS48K008g8Nvk­IQYx4_NlCMXrb­I5m6ffo8GSI_1Oz9N457eX2l­IN10Ccedy2nNhOM­cnJV-q74PlSQEtAI31XeK­JmJ9Nhzkj4oou­ZJhX3qLE

Emefej

Kryšpín > zajímavá myšlenka. Dovolím si dotaz – na zmiňovaném marasmu posledních 28 let se více spolupodílel Zeman nebo Drahoš?

Ondrej01

autacek: A kde jste přišel na to, že je vítač? Tak přeci musíte mít nějaký zdroj a jesti ano, rád bych ho viděl. A prosím neodkazujte na billboard který říká „Stop migrantům a Drahošovi, volte Zemana“. Rozhoduji se mezi kandidáty a upřímně vůbec nevím.

autacek

Stačí hledat, http://www.vyz­vavedcu.cz/, ostatně i dnes pořád tvrdí, „musíme lidem říkat, že to zvládnem“, ne využívat jejich strachu.

Ne, pokud se bude lidem takto účelově lhát, dopadne to tu naprosto neřešitelně, jak je vidět západně kolem nás. https://www.fa­cebook.com/na­vodyatriky/vi­deos/540388499­663058/

Ondrej01

„Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita.“ to tahle věta Vás tak znepokojuje? Pokud vím, stejně by neměl žádnou pravomoc a najednou by po republice nechodily tisíce uprchlíků kvůli prezidentovi. Nejsem ale tedy politik.. Ale určitě by bylo fér, kdyby se o této „výzvě vědců“ pan Drahoš někde zmínil. A co to je za trapné video? Přesně o tom jsem ve svoji otázce mluvil.. zábava pro ubožáky. Vadí mi, že podobné video neudělá třeba někdo proti Zemanovi, jenže voliči Drahoše se na takovou úroveň nesníží. Vím, že teď zním jako Drahošův podporovatel, ale není to tak. Jen mi tady chybí férovost..

ivzez

Ve facebookových skupinách fair play nehledejte.

A k problému s uprchlíky si přečtěte třeba Jana Kellera:
https://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/roz­hovory/Drahosi-reknete-to-jasne-Jan-Keller-vznasi-ke-kandidatovi-dotaz-z-oblasti-migrace-521458

ivzez

Na Zemana se tu plive po celých posledních pět let.

ivzez

Trapné video?
J. Drahoš takto předváděl svou fyzickou kondici (opět poukazoval na Zemanův zdravotní stav). Podle mne je logické, že mu to někdo touto formou vrátil…

Ani mně se takové video nelíbí a vadí mi, nic takového bych nepoužila ani na to neodkazovala. Ale chápu, že se Drahoš asi dotknul natolik, že takto reagoval.

autacek

Mě především znepokojuje, že neexistuje funkční mechanismus, jak ověřit o koho jde a i kdyby, tak se ukazuje, že jejich následné generace zde mají v soužití s námi též problémy. Myslím, že my zde již též nějakou zkušenost za těch pár stovek let s domestifikovanými imigranty snědší pleti máme a myslím, že lumpa mezi nimi bez problému najdete náhodným výběrem. Ale to je z jiného soudku, v případě muslimů je to navíc prý umocněno netolerantním náboženstvím a prahnutím po smrti bezvěrců či jinověrců.

Bohužel, na Drahoše většina toho co vypluje na povrch sedí. Co mě ale udivuje, když někdo se slovy, budu volit Drahoše, věří tomuhletomu hoaxu: https://www.fa­cebook.com/pho­to.php?fbid=10­155048383142343&set=a­.100039672342­.101873.549112342&t­ype=3
Tak že opravdu to není tak, jak píšete.

Ondrej01

Věřte mi, že to co jste linknul vzniklo jako parodie na podobné příspěvky a montáže.. jestli tohle změní něčí názor na volbu kandidáta, tak je hlupák. To ani není hoax ale v moderním slovníku tzv. „meme“. Podobně jako „K rozpadu české vlády se přihlásil Islámský stát“ :D

Ondrej01

dr.luha: Chápu, ale to přece není důvodem na něj házet špínu. Neslyšel jsem na něj jedinou pomluvu, která by se dala dohledat jako pravdivá. Od pedofilie, přes sluchátko v uchu po agenta StB. Jediné, co může někdo konstatovat, je, že jeho projev v debatě byl velice slabý, ale to se asi dá čekat od vědce. Nerozumím argumentu „člověk bez názoru“ co to je za nesmysl? Dokážu respektovat a moc si cením, pokud někdo řekne, že volí Zemana z toho a toho důvodu a má takový názor. Ale stydím se, když někdo napíše (cituji náhodné komentáře z facebooku) „Kokot STBackej.“ „nechapu jak moh ridit akademiji ved“ „zkurvená figurka z plagatu“. Pak smyšlený text, který hovoří o zálibách v nezletilých chlapcích sdílelo 1650 lidí… hnus. Lituji pana Drahoše a upřímně ať volby dopadnou jakkoliv, spolek přátel pana Zemana (nabo jak si vůbec říkají) vedl opravdu velmi agresivní a lživou kampaň.

ivzez

Ondřeji, děláte chybu, že věnujete pozornost pomluvám.
U obou kandidátů. Je potřeba si zjistit, co je za nimi (za kandidáty).
Co pro tuto zemi udělali.

K té výzvě vědců:
Jiří Drahoš ji podepsal jako jeden z prvních v roce 2015, tj.
v době, kdy se do Evropy valil největší příliv imigrantů.

Zjistěte si informace o věkovém složení imigrantů a dozvíte se,
že jde s největší pravděpodobností o migranty ekonomické,
nikoliv o lidi utíkající před válkou.

Zjistěte si, jak se žije v zemích s větším počtem muslimů, přečtěte si
z důvěryhodných zdrojů (např. policie), nikoliv na FB něco o nárůstu zločinnosti, zvýšení počtu znásilnění, … jejichž pachateli jsou imigranti.

„Oficiální kruhy“ nám vyčítají, že odmítáme migranty přijímat, ale „normální“ Němci → běžní občané o nás v komentářích pod takovými články píší, že máme rozum, že je odmítáme. A připomínají, co se děje v Německu.

Já si myslím, že pokud lidé čtou a mají spolehlivé informace (ne z Facebookových skupin), mají oprávněné obavy. A kvůli nim Drahošovi
podpis Výzvy vědců vyčítají.

Jestli umíte německy, můžu Vám po volbách (dříve nebudu mít čas) dohledat a doplnit odkazy na seriózní německé zdroje informací.