autacek

Může mít každý člověk svůj politický názor, do kterého nikomu jinému nic není?

https://www.id­nes.cz/ostrava/zpra­vy/anexe-diskriminace-hotelier-soud-hotel-pokuta-rusko.A190430_154­836_ostrava-zpravy_woj

Nejlepší odpověď
mosoj

Je vidět, že to s tou justiční mafií je pravda!!! Tady nešlo o soukromý názor. Zde šlo o zcela něco jiného. Každý je hrdina, ale co se týká ropy každý raději mlčí, že!! Co kdyby zítra u pumpy stála 50 Kč nebo, nedej bože, vůbec nebyla. Je zajímavé , že na Putina se hodí všechno, nicméně ropa je nyní tabu!!!! Nebo je to opravdu v háji a je za tím něco jiného, dosti tvrdého?

Další odpovědi
aliendrone

Každá flinta má 2 konce – jsem zvědavý, kterak to bude, až někdo někam zakáže vstup amíkům za Afghánistán, kterak se budou dem(ent)okratičtí dementožrouti vykrucovat! Muehehé, už teď se válím smíchem! ;) :D :D

Alesh

Proč by nemohl, je to každého věc, co si myslí a nikomu do toho nic není. Mě úplně irituje, když někdo někoho posuzuje podle národnosti, vždy posuzuju lidi pouze a jen jako jednotlivce bez ohledu na národnost a další podobné skupinové znaky. Takovéhle tahání politiky do ubytovacích služeb je úplně, ale úplně trapné a zbytečné.

ivzez

Ano i ne.

U většiny lidí to platí, ale nedovedu si představit,
že by soukromý politický názor vyjádřil politik.
U politika podle mne nemůýže jít o soukromý názor na politiku.

Hotel má ubytovávat hosty
a jeho majitel nemá co hosty otravovat politikou.

Mc Merkurion

… to víš,cikány ubytovat musí, tam názor projevit nesmí, ale kvůli politice se diskriminovat může >>> je vidět, jak jsou soudy nestranný !!!

anonym

z článku je podstatné: "Ústavní soud dnes konstatoval, že o nepřípustnou diskriminaci nešlo. Důvody odmítnutí podle něj nebyly ani nenávistné, ani zjevně svévolné, ale naopak racionální.

Soud v nálezu zmínil, že anexe Krymu odporuje základním pravidlům mezinárodního práva. Odkázal na stanoviska mezinárodních organizací, odborníků i ministerstva zahraničí. "

Majitel hotelu prostě jen nechtěl ubytovávat lidi které považoval za agresory a okupanty a pravdou je, že anexe Krymu je pořád anexí. To není jen o „názoru“, to jsou fakta.

Do ubytovacích služeb toto téma možná nepatří a je moderní libovolné zlo přehlížet když jde o peníze, ale to je jen názor, který měl majitel hotelu jiný a protože on je majitelem na jeho názoru v tomto případě záleží.

anonym

úplně jinak by to samozřejmě dopadlo, kdyby hoteliér vyžadoval vyjádření souhlasu s anexí Krymu a diskriminoval ty, kteří s jeho dnešní de facto okupací nesouhlasí.