Kelt

Jak je to se slovem „sýr“ při fotografování?

Asi to znáte, když se fotí skupinka, tak jim fotograf řekne sýr, oni mají úsměv a jsou připraveni na fotografování. Angličané říkají snad cheese – to zní podobně, [číz]. Ale německy je sýr Kase – kéze a pod. Nevíte, co říkají jiné národy? Možná nic, ale je to zajímavé? Děkuji.

Nejlepší odpověď
paul1

Předtím se říkalo: :Pozor, vyletí ptáček: a fotograf zapálil blesk. Většinou se lidé neusmívali a měli vykulené oči. Sýr je lepší.

Další odpovědi
Justin1

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Say_cheese

Viktorie II.

Co takhle marmeláda?

LLD

Napsal jsem odpověď 1, ale ta zmizla.
Odpověď 2: postavte se před zrcadlo a řekněte „Čížkov“ a potom třeba „syrový“. Pokud správně artikulujete a správně používáte obličejové svaly, uvidíte velký rozdíl mezi artikulací „i“ a „y“. Tedy [sýr] je nesmysl, ale to skoro nikomu dnes nevadí… O nadprodukci nepřirozených fotografických úsměvů zde: https://techx­plore.com/new­s/2015-11-cheese-style-curiosity-yearbook-photos.html
LD

mvk

Viděl jsem finský film, v němž při fotografování říkali „juusto“, což je finsky „sýr“. Ale možná to byl takový finský vtip.

Pozn.: Podle wikipedie Finové při fotografování říkají „muikku“ (což tedy myslím není o lepší než „juusto“). Jenže ono to bude asi jinak. „Muikku“ je název ryby, která se česky jmenuje „síh“, a nejobyčejnější druh síha se finsky řekne „siika“. A „siika“ by se pro fotografování hodilo, takže možná ve wikipedii bude chyba.

Jiří Donaťák

Já tedy osobně používám slovní frázi „zavři oči brouku, áá šmik“.
Fotografovaní jsou jedinou skupinou, která Vás automaticky poslouchá na slovo. Ať je to „úsměv prosím“, nebo „teď vážněji“, většina lidí jsou jak Lumíci 😜

Justin1

LLD: Myslím, že není rozdíl mezi artikulací při vyslovování písmen „i“ a „y“, ale je rozdíl mezi artikulací při vyslovování krátké a dlouhé varianty.

led

Viktórie II. marmeláda, alebo aj lekvár je mimicky smiech žaby. (všimnite si v zrkadle otvorenie úst pri vyslovení dlhého „á“)