hmmm

Proč se při fotografování říká ,,sýr,, ?

Hádám, že to má spojitost z ústním zápachem, ale možná se pletu…

Nejlepší odpověď
anonym

Ten není vidět. 😁 Je to kvůli šklebu, když řekneš sýýýýýr, ukážeš zuby a vypadá to, že se směješ

Další odpovědi
briketka10

a jak by vypadalo, kdyby se říkalo „jablko“ ?
měli bychom na fotkách pusu dokořán 😁

Drap

S ústním zápachem to spojitost zřejmě nemá. Většina fotografií cítit neni. Když řekneš dlouze sýr, tak na fotografii to vypadá stejně , jako kdyby se člověk smál.

anonym

As iproto,aby se člověk pousmál ,stejně tak v anglicky mluvících zemích se říká cheese…

Corfe

Jak psal Jugar. Je to přejaté z angličtiny (pravděpodobně , protože to bylo v každém druhém dabovaném filmu). Většina lidí, když řekne „cheese“, ústa se jim zkřiví do něčeho, co vypadá jako úsměv.
Ovšem u „sýru“ si tím samým už úplně jistý nejsem.

lexx

V našich zeměpisných šířkách stejný efekt vyvolá slovo „rum“.

cochee

Na to téma znám takový „dětský“ vtip ve slovenštině. Žába se chce vyfotit, tak jde k fotografovi. Problém je v tom, že má hrozně velkou papulu, takže na forografii není nic jiného vidět. Fotograf povídá: „Nuž čo, žabka, keď ti poviem, povedz ‚džem,‘ tým sa ti ústa zmenšia. Pripravená? Dobre, moja, TERAZ!“ A žabka: „LekvÁÁÁÁÁr…“ 🙂

briketka10

ajóóóó já se dlouho nefotiláááááááá 😁

anonym

briketko, to bys musela říct „jabkaaaaaaaa“ 🙂