Co jsou Odpovědi.cz - jak začít

Vítejte na Odpovědi.cz! Místě, kde uživatelé sdílejí své znalosti a zkušenosti.

Najdi odpověď. Vyhledejte již zodpovězené otázky pomocí vyhledávače.

Polož otázku. Položte svoji otázku a získejte odpověď od ostatních uživatelů serveru Odpovědi.cz.

Odpověz. Podělte se o svoje znalosti a zkušenosti a odpovězte na otázky v nejrůznějších kategoriích.

Zapoj se. Zaregistrujte se a využijte možnosti hodnotit odpovědi a komunikovat s jinými uživateli na Odpovědi.cz.

1. Prozkoumejte otázky a odpovědi

Pomocí vyhledávacího pole můžete najít již zodpovězené otázky a odpovědi dle zadaného výrazu nebo klíčových slov. Vyhledávací pole najdete v pravém sloupci v horní části stránky.

Nejnovější nebo nezodpovězené otázky najdete na úvodní stránce na záložce Domů.

Pod záložkou KATEGORIE najdete seznam otázek rozčleněných do jednotlivých kategorií a podkategorií. V jednotlivých kategoriích navíc můžete zvolit filtr zobrazení a nastavit řazení.

Jak se orientovat na serveru Odpovědi.cz.

2. Zaregistrujte se a zapojte se

Pokud se chcete aktivně zapojit - pokládat svoje otázky, odpovídat a komunikovat s dalšími členy komunity, zaregistrujte se. Registrace je snadná a vyžadujeme pouze nejnutnější údaje pro ověření. Stačí uvést platnou e-mailovou adresu a zvolit si přezdívku a heslo. Pokud máte účet na Facebooku, můžete využít přihlášení prostřednictvím Facebooku.

Jako registrovaný uživatel můžete mimo jiné označit zajímavé otázky kliknutím na ikonu hvězdičky a odměnit uživatele za zajímavou odpověď kliknutím na ikonu palce.

Registrace uživatele.

Více o otázkách a odpovědích na serveru.

3. Položte novou otázku

Novou otázku vložíte pomocí modrého pole v horní části stránky. Po odeslání otázky se zobrazí formulář, kde můžete doplnit upřesňující text a zvolíte kategorii. Pro získání co nejlepších odpovědí doporučujeme uvést co nejvíce informací a zařadit otázku do správné kategorie.

Otázka může mít i formu ankety. Pokud chcete zadat anketu, zaškrtněte volbu "Vytvořit anketu" a zadejte až 6 odpovědí ankety.

Jak položit otázku.

4. Podělte se o svoje znalosti a odpovězte na otázky

Po kliknutí na text otázky se otevře detail otázky, kde můžete pomocí tlačítka "Odpovědět" vložit svoji odpověď k otázce. Každý uživatel může k jedné otázce vložit pouze jednu odpověď. Svoji odpověď můžete později doplnit o další text. Ostatní uživatelé mohou odměnit vaši odpověď kliknutím na palec a získáte 1 bod za každý palec. Kvalitní a úplné odpovědi mohou být označeny jako užitečné - za užitečnou odpověď obdržíte 5 bodů. Podle počtu bodů se uživatelé řadí do kategorií.

Více o bodovém systému zde.

5. Můj profil - přehled vašich otázek a odpovědí

Kliknutím na záložku "Můj profil" v hlavní nabídce zobrazíte souhrnnou stránku vašeho profilu na Odpovědi.cz. V profilu můžete prohlížet seznam vašich vložených otázek, otázek na které jste odpověděli nebo které jste označili jako zajímavé.

V profilu zároveň spravujete vaše kontakty a vidíte vaše následovníky nebo blokované uživatele. Pomocí nastavení pak upravíte předvolby pro zasílání zpráv na váš email.

Více o profilech.

6. Přizpůsobte si Odpovědi.cz a sledujte to co vás zajímá

Na serveru Odpovědi.cz je velké množství uživatelů a otázek z nejrůznějších oblastí. Pokud chcete sledovat pouze vybraná témata, můžete využít nástroje následování a pomocí záložky "Můj STREAM" zobrazit právě ty informace, které vás zajímají nejvíce.

Následovat můžete jednotlivé kategorie a podkategorie, konkrétní otázky, klíčová slova nebo určité členy komunity. Uživatele následujete tím, že ho přidáte mezi své kontakty. Tím se automaticky stáváte jeho následovníkem. Počet následovníků ukazuje na oblíbenost uživatele v komunitě. Pod záložkou "Můj STREAM" potom najdete proud informací, které se týkají následovaných položek, jako jsou nové otázky v následované kategorii, nové odpovědi následované otázky nebo odpovědi a otázky následovaných uživatelů.

Více o následování a STREAMU.

7. Komunikujte s ostatními členy komunity

Odpovědi.cz jsou server typu otázka - odpověď. Ke konkrétní otázce na určité téma uvede každý uživatel pouze jednu, pokud možno úplnou a správnou odpověď. Pokud chcete s ostatními uživateli komunikovat interaktivně, využijte diskuze u otázky a možnosti zaslat zprávu pomocí interní pošty serveru Odpovědi.cz. Zprávy nejsou zasílány na váš e-mail pokud si to nepřejete a nezvolíte v nastavení.

Zasílání zpráv a nastavení E-mailu.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.