Avatar uživatele
Trumpeticka

Čtou se ve dnešní době ještě komiksy, nebo už jsou passé?

Já jsem jako malá četla komiksy celkem ve velkém, ale dnes už jsem dlouho neslyšela, že by někdo četl jakýkoliv komiks, možná tak japonské mangy. Ale klasické komiksy už mi přijdou, že vymizely.

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? marci1, jirka F, Lurius, Savier před 12 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Čtou, zde odkaz na údajně „největší eshop s komiksy“: https://www.ob­chod.crew.cz/
😄

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Proč by se nečetly? Kdo chce, ten je čte. Není to zakázané.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Komiksy se čtou pořád, i když jejich popularita může být v některých skupinách méně viditelná. Mohlo by se zdát, že mají menší vliv než v minulosti, ale to je dáno spíše tím, jak se mediální krajina změnila. Komiksy jsou dnes často prezentovány v digitální podobě, což některým čtenářům umožňuje je snadněji sledovat.

Kromě toho jsou také mnohé populární filmy a seriály inspirovány komiksy, což je dalším důkazem jejich stále trvajícího vlivu. Například filmy z Marvel nebo DC universa, které jsou nesmírně populární, jsou založeny na komiksech.

Přestože se jejich forma a distribuce mění, obsah a příběhy v komiksech zůstávají stejně atraktivní a relevantní pro diváky různých věkových skupin. Debatovat o tom, zda jsou komiksy passe, je tedy trochu subjektivní, ale obecně lze říci, že stále hrají důležitou roli v naší kultuře. Nakonec to vše záleží na osobních preferencích jedince.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Pasé?
Pokud trochu sledujete dění kolem sebe, věděla byste, že jsou v kurzu!
😉
V dnešní době se čtou hlavně komiksy.
Lidé, zejména mladí (častěji chlapci a muži), nejsou schopní
a ochotní, číst knihy.
Kolem samá dyslexie a další dysfunkce.
Knižní trh se přizpůsobuje, Vydává a plánuje vydávat i hodnotná
dílka v komiksové podobě. Hodlá se přiblížit a nalákat/získat čtenáře.
Komiksy jsem nečetla, jen výjimečně. Děti také ne. Dávali jsme přednost knize.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek