Avatar uživatele
annas

Je „vtip vždy trochu obrana proti osudu, víc psiny se rodí z nespokojenosti než z blahého a spokojeného ducha“?

Citát jsou slova K. Čapka.

O vtipech trochu jinak. Zajímají mě vaše názory na uvedené otázky:

  1. Pokud má pravdu K. Čapek, v které době a proč vznikalo u nás nejvíce vtipů, a proto se považuje za „zlatý věk“ českého vtipu?
  2. Etnolog Petr Janeček tvrdí, že v současnosti střední generace vtipy vytěsňuje. Blíží se tedy konec českého klasického vtipu, který se stal celospolečenskou záležitostí až v době 2. sv. války?
  3. Preferujete vtipy kreslené, psané nebo mluvené – zkrátka vtipy všeho druhu?

Některé vtipy z doby svého vzniku, tj. z antiky, se zachovaly dodnes, ale učenci se nahrazují blondýnkami.

„Učenec /blondýna se chtějí dovědět, jak vypadají ve spánku. Postaví se před zrcadlo a zavřou oči.“

Podle odborníka Janečka je největší českou postavou internetu, pokud jde o vtipy, exprezident Václav Klaus. Vyšly o něm dokonce dvě knihy vtipů. V takovém rozsahu se nikdo v historii nestal terčem vtipů. Je tedy "úspěšnější! než Chuck Norris?

Děkuji.

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? vagra, kapka, johana 56, ivzez, Drap, redy, briketka10, 1jirka22, anonym, independent před 2706 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Souhlasím s Čapkem. Vtipů se nejvíc urodilo za hospodářské krize, za německé okupace i za komančů. Jeden za všechny:
Povídají si dva pánové, kteří se náhodně potkali. Víte kdo je nejlepší chirurg na světě? Přece Husák! – transplantoval srdce Evropy do pr*ele Sovětského svazu! Druhý odvětí: a víte jaký je rozdíl mezi tímto kandelábrem a vámi? Kandelábr tady zůstane a vy půjdete se mnou! Obrátí při tom klopu a ukáže odznak STB. Zase ten první: a víte jaký je rozdíl mezi námi? Vůbec žádný! Rovněž ukáže odznak STB…
Osobně mám rád všechny druhy vtipů, ale musí být kvalitní. Osobně nejvíc vtipkuju, když jsem v duševní pohodě a mám dobrou náladu. Takže vlastně furt.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím, mám i vyzkoušeno sama na sobě.
Když je nejhůř, pomůže vtip (nejlépe legrace ze sebe sama).

Jaké preferuji vtipy?
Dobré.

Občas se jim daří i tady, ač si to někteří tazatelé
ani odpovídající nejspíš neuvědomují…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

U mě vítězí kreslené vtipy s těmi obláčky.
Sama je vyprávět neumím, protože si je
nepamatuju, když ano, tak nevyzní moc
dobře. Mám malou slovní zásobu a pomalu
se vyjadřuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… naprosto souhlasím, když je člověku ouvej, snaží se to nějak zahnat, třeba humorem, jestli je vesel, nepotřebuje se více smáti …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zlatý věk českých vtipů byl za komančů, ten už nikdo asi nepřekoná.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Souhlasím s Eburo, komunismus byl opravdu jen jeden velký vtip.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nemohu soudit, nejsem vtipný člověk a komunikace formou vtipu mi přijde jako těžká úchylka. Ze všeho nejtragičtější je pak sitkom, kde zúčastnění již nekomunikují, nýbrž „se baví“ bože. ;o
Už i klasický vysmátý smajl, který min. nemrká, je podle mýho trapas. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Je to zdarma, zlepšuje to náladu, utužuje to vztahy mezu lidmi, dává to naději ve smyslu, že i ten kdo má ve sklenici vodu do poloviny, tak se tomu může smát a říkat si, že je poloplná a né se stresovat a nadávat, že je poloprázdná. Jsou však vtipy a vtipy a né vždy se hodí jejich varianty. Jedno je však jisté. Bez nich by tento svět přišel o hodně ze svého kouzla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek