Avatar uživatele
Savier

Proč lidé předehnali zvířata v evoluci?

Proč šimpanz nedokáže zvládat složité matematické úlohy, tak jako my, lidé?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Rokio, aliendrone před 43 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Nepředehnali. MOŽNÁ tak na úrovni mozku/myšlení, ale není známo, proč přesně…

Každopádně bez intelektu jsem v p_deli. A ti, co nemají ani ten, jsou úplně v pchdeli (a odkázáni na pomoc společnosti). Zvířata a živočichové jsou často silnější, rychlejší, s lepšími reflexy, s lepšími smysly (zrak, sluch, pach), s lepší orientací v prostředí, odolnější, umí se lépe přizpůsobit, často jsou třeba lepší v (běh, chůze, plavání, let, lov, různé dovednosti…), umí žít v přírodě, dokáží se přizpůsobit nepřízni (jako i třeba chlad, vedro), mají kolikrát lepší regeneraci, silnější kůži a ochranné vrstvy, mají i lepší termoregulaci – a udržování, či ovlivňování tělesné teploty dle podmínek, umí se líp maskovat (v prostředí) být potišejší, líp se bránit, adaptace a změny pro ně často nejsou problém, lepší imunita (už zmíněná odolnost), …

Ty „evoluční výhro“ ;) :D Jsme pomalí, slabí, pořádně neslyšíme a nevidíme, jsme lehce zabitelní/slabí, nemáme srst ani žádnou odolnost, nemáme nějak super reflexe a sílu, v podsatatě nic necítíme, nevnímáme (pro orientaci a práci s pachy), máme docela slabé kosti a skus, v hledání potravy/vody bychom nevynikali (pokud by byl nedostatek), bez vody jsme za chvíli kaput (různá běžná zvířata vydrží kolikrát o něco dýl), snaz podléháme nemocím a škůdcům (hlavně i bez očkování a medicíny) A TAK DÁLE. Bez intelektu a společnosti nemáme žádné (evoluční) výhody. Je to vlastně docela bída. Potrava pro predátory/šelmy. ;)

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Evoluce je domněnka. Jak Ti nemohu vyložit, co udělal Ješua ben Joseph tehdy a tehdy – protože Ješua ben Joseph je domněnkou, nemohu Ti vyložit cokoli stran evoluční theorie: evoluční theorie je domněnkou.

Domněnkou velmi nepravděpodobnou, mnohem pravděpodobnější je, že se sem člověk dostal – prostě a jednoduše – z jiné planety, jiné dimense, nebo něčeho podobného, a to je to, co despotičtí, machiavellističtí, svatí parasiti nazvali „stvořením člověka“.

Těch indicií je více, než dost: máme špatnou srst. Za desítky tisíc let jsme se nijak nevyvinuli, ani ty třetí stoličky nám nepřestaly růst, i když jsou nám na hovno a většině lidí akorát komplikují život. Když ne většina, tak velké procento, lidí na planetě je psychicky nemocných: k čemu nám, potom, je ten vysoký intellekt, když s ním neumíme existovat v harmonii?

Evoluční theorie se, tak, jeví jako domněnka velmi, velmi nepravděpodobná.

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Matematiku neznali ani primáti rodu Homo ještě před pár tisíci lety. ☺
Zato v průběhu jejich evoluce vyvinuli něco, čemu se dnes říká ŘEČ (zpočátku spíše méně než více artikulovaná). To byla podle mě rozhodující evoluční výhoda, která nás dostala až k současnému stavu. 😉

Dobrá otázka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Šimpanzi chápou, k čemu lidé používají čísla. Tohle jsem si někde přečetl.

Myslím si, že človek se dostal tak daleko, protože je to od přírody líný tvor a snaží se všechno si nějak usnadnit. Proto ten pokrok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Nesouvisí to s touto otázkou, ale napíšu to. Jaký je rozdíl mezi zvířaty a lidmi?

Jedním z nejdůležitějších rozdílů mezi lidmi a zvířaty je to, že zvířata nedovolí,
aby se největší idiot stal vůdcem smečky 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Podobná otázka by, in my humble oppinion, zasloužila více péče – takhle je, nechci říct blbá, ale nic moc co k čemu.

Evoluční theorie je theorie, evoluční theorie ti nedá odpověď na to, proč ausgerechnet homo sapiens sapiens ano, a proč ne mlok (že by, jako, byla válka s mloky – víš co! 👌😅). Respektive dá, začne blábolit něco o podmínkách, disposicích, atp., no, pro mne to není odpověď. 😅 Ale tak já nejsem přírodozpytec, vůbec o to nemám interess (v tomto směru), že? 😅

Nevím. Když už bych se chtěl na něco podobného zeptat, asi bych nejprve presentoval ten svůj pohled na tu, kterou, theorii, pak nastínil možnosti / alternativy, které jsou mi známy, no a pak specifikoval otázku podrobněji.

Ale tím neříkám, že to tak máš, nebo dokonce musíš, dělat! To je můj, čistě subjektivní, pohled na problematiku, tak Ti ho pouze dávám na vědomí: jak s ním naložíš, to už je Tvá věc, nikoli má starost! 😀

Avatar uživatele
aliendrone

Filip84>>> Mně to naopak přijde jako MOC DOBRÝ a zajímavý dotaz. Jistě, jakožto ALIEN pocházím z LV-1201 (to ví ostatně mnoho lidí), ale i tak si nemohou neklást stejnou otázku – proč zrovna předchůdci člověka? CO bylo na těch primitivních „opicích“ jiného, čím se lišily?

Kreativisty aj. názorové směry opomíjím, jakkoliv nemohu úplně vyloučit, že vousatý prďola si dal šestidenní brigošku a v neděli odfrčel na Bali si ráchat vercajk v teplejší vodě. Evoluce mi přijde jako elegantnější vysvětlení.

Eva si v ráji oplachuje v potoce broskvičku, pánbíček to sleduje, dojde k potoku a začichá. SAKRA, tak tohle z těch ryb už nikdy nedostanu! 😉 😂 😂

Avatar uživatele
Filip84

aliendrone: Pak by, ovšem, bylo „elegantnější“ tu otázku pojmout: „Z jakých příčin se člověk odlišuje od ostatních zvířat?“, no a rozvézt to, v čem se tazateli vidí ty nejdůležitější odlišnosti.

Samozřejmě, že to můžeš okleštit pod evoluci. Ale pak se Ti dostane okleštěné odpovědi, protože evoluční theorie je jenom theorie, nic víc, nic míň. A číkoli subjektivní nazírání na ni nezmění nic na faktu, že to je theorie, eo ipso, domněnka.

Avatar uživatele
aliendrone

Filip84>>> Jenže to platí pro KAŽDOU teorii, že je „jen teorii“. A ještě před tím to byly hypotézy atd., co s tím? I Einsteinova obecná relativita je „jen teorie“. Jenže co naplat, dává LEPŠÍ výsledky, než pan Newton, o „teoriích“ svět na zádech obrovské želvy nemluvě.

A i když mi jsou NEDOSTATKY OTR zjevné (doposud NIKDO mi nebyl schopen vysvětlit, JAK lze ze stejného souboru Einsteinových rovnic vydolovat DVĚ tak radikálně odlišná řešení, jako je Schwarzschildovo a Eddingtonovo, myslím smysluplně [na nějaké mat. „artefakty“ apod. z nouze cnost kostrbatosti neslyším] a to jsem šlak by mě trefil zjistil, že těch řešení je NEKONEČNĚ MNOHO).

NO A CO? OTR má nedostatky, to víme. Jenže kvůli tomu jí nepošlu na smetiště, když v MNOHA JINÝCH směrech se OSVĚDČILA (a osvědčuje). Přinejmenším do doby, než někdo vykoumá něco lepšího. Stejně tak nezavrhnu OTR ve prospěch kosmické želvy, ke které jsou planety připoutány řetězem. A neuvěřím, že nějaký kosmický Rokio flusnul z jiné dimenze, čímž „zavlekl člověka“ na Zemi. Není na to dost důkazů a indicií. Teorie evoluce (byť má slabiny) dává MNOHEM LEPŠÍ výsledky/odpovědi, než jakákoliv jiná. PROTO se evoluce držím mnohem raději, než „kosmického Rokia“ (jakkoliv ani toho NELZE zcela vyloučit).

To už „pánbíček v neděli ráchající si vercajk na Bali“ (taktéž NELZE vyloučit) mi přijde LEPŠÍ. A pokud jde o „oklešťování odpovědí“… To hravě zmákneš ustát, připomenu ti tvé ankety. 😉 😂

Avatar uživatele
Filip84

aliendrone: A potřebuješ všechno vědět?

Nám komplikuje žití potřeba vědět, proč něco funguje, i když víme, že to funguje, akorát že nevíme, proč. Uvedu příklad z praxe: antičtí Římané věděli, že když omyjí ránu octem, že ji tím prospějí. „Moderní“ ars medicinae odmítala nejen omytí rány octem, ale odmítala i „donutit“ medicuse, aby si omyli hnáty, když jdou z pitevny mezi pacoše, nebo aby si omyli hnáty před operací. Až do doby, než Lister přišel s exaktním důkazem o streptokocích a začal operační pole desinfikovat rozprašováním kyseliny karbolové. Která leptá, ale lepší, než sepse. Třeba, například!

A tak je to se vším: k čemu potřebuješ vědět, kterak jsme se vzali na tomto světě? Já to vědět nepotřebuju. Pro mne je podstatnější to, co by z evoluční theorie vyplynulo in praxis. A to se neděje.

Neděje se přirozený výběr. To bychom nebyli větší a větší idioti. Ne ani tak kognitivně, inteligenčně, ale emocionálně a prakticky. Pošli průměrného uživatele těchto stránek ve věku 20 – 30 let samotného na pustý ostrov, kde bude jeden had. Jist jsem sobě tím, že ho kousne, nebo ho uškrtí! 😅 Protože si s ním bude chtít povídat a bude mu „blbý“ ho klepnout, to raději nechá „klepnout“ sám sebe (nebo tak něco, je to argumentum reductione ad absurdum).

I když jsem, svým způsobem, pořád hodně mladý, tak jsem dávno přišel na to, že je na světě více věcí, o kterých nebudu nikdy vědět nic konkrétního, než těch, o kterých budu vědět konkrétní rámec, blízký objektivní materiální pravdě. A tak sobě vybírám, čím se budu zabývat, a čím nikoli. Jiná cesta není, akorát většina lidí to – pořád – vůbec nechápe! 😅

Avatar uživatele
Disraeli

*čich, samozřejmě :D

Avatar uživatele
aliendrone

Disraeli>>> JNJ, ale takový pořádný bagr vykope příkop větší a rychleji, než 20 lidí. O brabencich nemluvě. Sakra, vždyť i ta úplně blbá moucha umí létat mnohem lépe, než já (a ještě k tomu leze po hovnech, dobytek). Nicméně ANI JEDNO z toho na mě dojem nedělá. 😉

Avatar uživatele
Disraeli

Možná by mělo. :D :D

Nový příspěvek