Kepler

Které výzvy jsou podle vás největší pro člověka?

Sporty (vč. těch nejextrémnějších), kosmonautika, věda a výzkum… A které jsou nejriskantnější?

Nejlepší odpověď
Kelt

Je to asi známé starořecké. Poznej sám sebe. Co mi je platné, když se dostanu na Mars, na nejvyšší horu, na dno oceánu a mám obrovské konto, jsem světový rekorman a slavný na celém světě, ale v celém tom běhu se nedokážu zastavit, jít bosý po louce, pozorovat brouky a mravence jak lezou po trávě. Kvůli kamerám a milionum divákům se tvářím nadšeně, ale je to jen pozlátko. Upřímný pohled malého nevinného dítěte mne úplně odzbrojí.

Další odpovědi
Rokio

kolonizace Marsu

anonym

Pochopení sebe sama, vlastního významu, smyslu a místa ve vesmíru nebo čemkoliv čeho je vesmír třeba jen malou součástí, to jsou imo největší výzvy a skoro se zdá že jsou nepřekonatelné.

elkon

Rokio, to je pěkná kravina. Pokoušet se žít někde, kde nic není a nelze tu žít bez přístrojů, nemá absolutně žádný smysl. Stačí jedna porucha a jsi bradou vzhůru.

Kepler

Není to kravina, je to ta nejtěžší výzva. Bradou vzhůru můžeš být i při jízdě autem. O tom je ta výzva. Ale jinak souhlas. Hodně lidí se zabilo už jen při pokusech lidí létat ve vzduchu.

Rokio

Děkuji, Keplere.

Kepler

Kelt: dobrá odpověď a souhlasím s ní. Na mou otázku ale neodpovídá, přesto jsi nominován.