Palpatine

Proč jsou lidé bez argumentů agresivní?

Proč v jakékoliv debatě nebo hádce lidé, kteří nemají argumenty začnou být agresivní a vybočovat z tématu? Takoví lidé, kteří odmítají uznat porážku a raději začnou útočit na věci, které s tématem nesouvisejí. Například gramatické chyby nebo začnou člověku nadávat. Je to v lidech nějak přirozeně zakořeněno?

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou je to tak, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Další odpovědi
annas

Podle průzkumů je sídlo agrese v mozku. Tedy se rodí zlo a agresívní chování. Takže možná v budoucnu půjde agresivitě zabránit.

Pokud máte zájem – viz odkaz

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/lide-maji-zlo-v-sobe-vedci-nasli-centrum-agrese-v-mozku/r~6382fe9­0e53611e59045002590604f2­e/?redirected=15416848­19

Myslím si, že je to velmi častý jev na internetu, jde o anonymy, lidé se nevidí, takže je pro mnohé snadnější manipulovat a urážet. Je to snadnější než z očí do očí, i když argumenty ani zde často nepomohou.

Pokud je někdo emotivní, když protějšek na netu nevidí ani fyzicky, tak si víc dovoluje – manipulace, vnucuje své názory, často vytržené z kontextu.
Já, já, dlouho nic, zase já … egoismus.

Možná v reálu by tito lidé neublížili, ale často podlehnou skupině. Čím je jedinců víc, tím je to horší.

Souvisí to také s temperamentem, třeba cholerik často vybuchuje, zatímco melancholik radějí mlčí.

--
Na otázku proč by vám měli odpovědět ti, kteří se chovají agresivně, co je k tomu vede. Já uvádím svůj subjektivní pohled.

Mrkněte se na podobné otázky

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-primerena-agresivita-v-sebeobrane-agresivitou

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-vubec-potreba-k-zivotu-agresivita

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-byste-definovali-pasivni-agresivitu

a několik dalších

iceT

Protože jejich argumentem je agresivita, mají dojem, že agresí dosáhnou svého.

Roman71

Je to dáno dobou ve které žijeme.
Doléhající tlak okolí, nejistoty, špatné vztahy mezi lidmi, vychládající láska k bližnímu.. to jsou jen některé faktory, které přispívají k popisovaným reakcím.

zjentek

Těžko říct. Protože mají více testosteronu? Možná si agresivitou kompenzují nedostatek argumentů, stejně jako lidé s argumenty si argumenty často kompenzují jeho nedostatek. Hele, já myslím, že je to takhle v suprrovnováze, pouhé argumenty pro zachování světa nestačí!

ivzez

To je velice zajímavá otázka, která si zaslouží zamyšlení. A nejen chvilkové!
Kdybych mohla, označila bych ji minimálně dotazem měsíce.

Agresivita lidí bez argumentů v debatách a hádkách má několik příčin.

První jsou neschopnost rozumně argumentovat,
která souvisí s nepochopením problému.

Druhou jsou chybějící argumenty,
kdy si řada lidí myslí, že protivníka „ukřičí“.

Třetí je nedostatek sebevědomí, kdy někteří lidé vnímají upozornění
na nesrovnalost jako osobní selhání či jako útok na svou osobu.

Někteří ani nejsou schopni porozumět tomu, v čem chybovali,
nejsou schopni sebereflexe a/nebo přiznat, že chybovali. Omluvu
za chybu považují za slabost.

Všiměte si, že se agresivita především v internetových diskuzích často pojí
s hloupostí a demagogií. Ukázkový příklad zde v posledních dnech poskytl
uživatel útočící na slovenštinu, Slováky a Slovenskou republiku. Dříve takto
útočil na Romy a další národnosti.
______

Jediné, co mi v otázce moc nesedí, je „útok na gramatické chyby“. Ty totiž mohou zapříčinit neporozumění textu. Pravopisné a stylistické chyby poměrně často mění smysl, takže právě v nich může být příčina bnedorozumění nebo problému.

Poukáže-li někdo na nejednoznačnost textu, bývá často napadán
právě on ve smyslu, že „kdo chce, ví a odpoví“. Ono to ale opravdu
často není jednoznačné, není jasné, na co se dotyčný ptá.
_____

Podle mne je v lidech zakořeněno, že pokud na ně někdo útočí,
musí se útoku bránit. Ale z výše uvedených příčin se jim obrana
často zvrtne v agresivitu (útok).

Poznámka:
Příčin by samozřejmě bylo víc, shrnula jsem jenom ty,
s kterými se v internetu potkávám nejčastěji.

Kryšpín

Jako na odpovědích, místo diskuze, neb argumentů práskne jako špicl z ministerstva prav­dy

Kepler

Na to je jednoduchá odpověď. Kdo si myslí, že sežral všechnu moudrost světa prostě kritiku nesnáší. Ten, co hodně moudrosti pobral, je pokornější a svou chybu dokáže přiznat.