Nevíteto?

Jak byste definovali pasivní agresivitu?

Nejlepší odpověď
anonym

Tady to máš vysvětleno:
http://psycho­logie.cz/pasiv­ni-agrese/

Další odpovědi
Andělé

Zejména ve vztazích se pasivně agresivní chování projevují například tím, že se vyhýbáme přímé konfrontaci s partnerem při aktuálním konfliktu nebo situaci, se kterou nejsme spokojeni.
Pasivně agresivní chování je tedy určité maskování skrytých projevů hněvu. Akty nepřátelství, nespokojenosti, hněvu jsou skryté tak, že za nimi partner nerozpozná to, že jsme rozzlobeni, že nejsme s něčím spokojeni. Proto je dobré, když jsme schopni rozpoznat první známky pasivně agresivního chování, jak u sebe, tak i ve svém okolí (např. u partnera, kolegy, spolupracovníka, nadřízeného, podřízeného apod.)
Typickým je odkládání kontaktu a komunikace, tzv. prokrastinace – „řeknu mu to až později, až po Vánocích, až když to udělá znovu, až pak, až to nebo tamto…“.

Více informací na: http://www.ce­lostnimedicina­.cz/pasivne-agresivni-chovani.htm#ix­zz319f5FECI

krftwrk

Naschvaly…

anonym

Ignorace, neochota komunikovat.

arygnoc

z hľadiska psychológie takéto niečo neexistuje.

existuje iba agresivita, a tá môže byť i vyprovokovaná (vybudená).

asi máte na mysli túto agresivitu, ktorá sa prejaví ako napr. odpor voči útoku a prerastie z obrany v atak (agresiu) – čo je patologická neprimeraná reakcia (z medicínskeho a i právneho hľadiska, nie morálneho).