Smackdown

Je vůbec potřeba k životu agresivita?

Jenže když se bude užívat něco na snížení agrese,tak zároven příjdem i o vzrušení a sex.

Nejlepší odpověď
cynique

Ano, je to potřeba k životu.
Je to vrozený vzorec chování. O „útok nebo útěk“ jste asi slyšeli. Bez existence agresivity by se v přírodě nevyvinulo nic.
Představte si „maso-maso porno“. Jde to? ☺

Zdroj: http://www.studium-psychologie.cz/so­cialni-psychologie/4-zatezove-situace-agrese.html

Další odpovědi
Kepler

Někdy trocha agrese nazaškodí, jinak by člověk v některých situacích ničeho nedosáhl. Jako převládající rys osobnosti to ale moc populární není.

marci1

Na agresivitu jsou dva názory: 🙂

  1. Určitý sklon k agresivitě má každý člověk, je to jeho vrozená vlastnost.
  2. Agresivita je považována za prvek chování, který člověk získává během svého života.

orestez

Zdravá společnost potřebuje agresivní typy lidí, dokonce i psychopaty. Bez nich by hodná a mírumilovná společnost (peace) vymřela pod útokem mačetou. Nejlepší vojáci jsou zločinci. Imho agrese nijak nesouvisí se sexem a vzrušením.