paul1

Nikdy není pozdě začít nové věci. Zkoušíte to?

Zkoušet se dají různé činnosti bez ohledu na věk. Může to být např. šach, zpěv, žonglování, kreslení, nebo malování, plavání, tanec atd.
Není nutno snažit s o nějakou dokonalost. Na internetu jsou návody skoro na všechno. Počas pandemie se hodně lidí začalo věnovat novým koníčkům. Já před nedávnem jsem začal brnkat na ukulele a cvičit „Pět Tibeťanů“. Teď začíním se žonglováním. Nejde jen o „zabíjení času“. Například výzkumy potvrdily, že když se pokoušíte naučit žonglovat, mozek začne měnit svoji neutoplasticitu stejně, či máte osm, nebo osmdesát roků. Nebo zpívání stimuluje bloudivý nerv, přičemž tato umělá stimulace se používá při léčbě depresí. Podle výzkumů přispívá zpěv k produkci tzv. hormonů štěstí.
Zdroj: DenníkN

Nejlepší odpověď
Ametyst

Je dobré, když má člověk ještě dost elánu zkusit nové věci. U nás ve vsi během lockdownu začaly hospodyňky péct domácí chleba, hodně rodin se rozhodlo chovat domácí zvířectvo- vracíme se i trochu zpátky v čase. Pokud na nás bude uvaleno embargo, rozhodně přežijeme coby soběstační.

Další odpovědi
Disraeli

Chvályhodné, většina starších lidí nebo vůbec lidí nezkouší nic nového a nemá zájem se učit (avšak vina školy/školství, výchovy, kultury,…).
Jinak ona každá dovednost i schopnost je něčím prospěšná (pro tělo, mozek, myšelní atd,..) a vše souvisí se vším (i zdánlivě zcela odlišené schopnosti a dovednosti mohou souviset a být vzájemně prsospěšné). Ovšem, že zkouším. Všeobecné zdokonalování a sebezlepšování by měl dělat každý (tělo, mysl, duše; schopnosti, dovednosti, charakter). Život by měl být o prožívání, učení a sbírání zkušeností.
Zrovna dneska byl článek :https://www.no­vinky.cz/zena/cla­nek/v-97-letech-si-poprve-zkusila-herecke-remeslo-na-aktivni-zivot-ma-vlastni-recept-40376127#dop_­ab_variant=1&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.sznhp.box&dop_req­_id=TrPYxtXwlef-202110311157&­dop_id=40376127&sou­rce=hp&seq_no=6&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

orwell

Jistěže, teď se právě učím umění poznat mezi šmejdy spolehlivého dodavatele energií, aby mi zase za chvíli nekrachnul, jako BE. To jsem ještě nikdy nedělal.

Drap

rád se pouštím do věcí se kterými nemám doposud žádnou zkušenost

led

Nie neskúšam to. Ja to naozaj praktizujem!

Poznámka k tomu spievaniu… „Podle výzkumů přispívá zpěv k produkci tzv. hormonů štěstí.“ Neviem, kde DenníkN došiel na túto pitomosť. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď sa pokúšam spievať, ľudia okolo začínajú na mňa kričať, nech som ticho a hľadajú palice a kamene. Tomuto sa hovorí „hormón šťastia“?

da ny

Nezkouším :D Dělám to celý život. Jen pár let jsem trochu „zapomněla“ a hned mne to vytrestalo. Přišel pohlavek (nemoc).
Vzhledem k většímu omezení (posledních 5 let zrak), si mezi aktivitami musím vybírat.
Tibeťany jsem v minulosti moc nezvládala. Nyní je mám zakázané (obecně, pro ženy, nejsou zcela vhodné).
Energie mám dost. Spolehlivý, nevyčerpatelný zdroj (je tu pro každého, kdo si nejde cestu). Energii rozdávám, pomáhám přátelům. Nabíjím, „léčím“. Okolnosti mne přimněly pomoci si po zdravotní stránce. Přicházejí stále nové informace, uplatňuji s ůspěchem v praxi. Živnost si z toho dělat nehodlám. Kdo má zájem a potřebuje, pomáhám. Nemám velký dar shůry. Spíše rozvíjím a objevuji. již objevené i zapomenuté. Stále se vzdělávám (v rámci možností), chodím na přednášky, kurzy. Byť jsem zdravotník (už spíše bývalý, jen s malým úvazkem, čerstvý „prduch“, nejvíce se mi osvědčil základ Ing. J. Janči a některé praktiky východní medicíny. Právě jsem si doléčila koleno (reflexní terapií a SUJOK).
Praktický lékař si ze mne dělá legraci, že ho (po velkém průšvihu) vlastně, přes 10 let ani nepotřebuji a vylížu se ze všeho sama. Jen mi tu a tam udělá prevenci, zkontroluje laboratoř.
Chystám se na „obnovu“ květináčů. Je toho moc a času málo, potřebovala bych, aby měl den 48 hodin :DDD

Smack

Ps4 game stačí.

Rokio

Nerad zkouším nově věci, ale rád se učím. V poslední době hraji Dobyvatele.

JežíšKristus

Dobrá práce 👍
Také se nyní věnuji relativně novým zájmům.

Kepler

Teď už ne, nějak jsem ztratil šťávu. Zjistil jsem, že nové věci mě už tak neberou.

zjentek

Nové zájmy jsou fajn, pokud jimi máme koho ohromit. Pokud nikoho takového okolo sebe nemáme, nebudou nás bavit.

led

zjentek, nesúhlasím. Nemusí byť podmienkou, aby moje záujmy, ktoré som nedávno „objavila“ museli slúžiť na „ohromenie ľudí“. Jednoducho, sú to moje záujmy, bez ohľadu na to či vás ohromia, alebo nie.
Človek sa vekom vyvíja a vyvíjajú sa aj jeho záujmy, bez ohľadu na to, či nimi ohromí iných.

paul1

k „led“:
Na obranu DenníkuN musím uvést, že hormonů štěstí je víc, patří tam serotonin, endorfin, melatonin a dopamin. Serotonin opravdu vzniká, nebo s uvolňuje při zpívání (i falešném).
Ve Vašem případě je možné, že se štěstí projeví tím, že Vás tím kamenem netrefí 😁.

https://osteo-forum.cz/preven­ce/hormon-stesti-vse-o-zdravi.html

led

paul1, redaktori (nemôžem napísať novinári, bola by to urážka tejto profesie) printového média DenníkN (bez ohľadu na štátojazykovú mutáciu) tam píšu jednostranne zamerané „-iny“, často z utajeného zdroja.