Vločkaa

Proč na mě furt mluví, když ví, že mi to vadí?

Jeden pracovník od nás z práce na mě stále mluví, kdykoli mě potká, i když ví, že mi to vadí. Nějakou dobu se mě pokoušel sbalit, zval do kina, chodil mě vyprovázet do obchodu, dobíhal mě při cestě z práce, ráno čekal v kantýně než si nakoupím, když jsme se tam míjeli.Pak si chtěl vždy povídat.Několikrát jsem mu psala že nemám zájem.Když nepřestàval být poněkud dotěrný ani pak, napsala jsem mu, že nemám ani zájem se s ním bavit. Fakt mě to už vysloveně obtěžovalo, jak se chtěl družit kdykoliv mě potkal. Vypadalo to, že se trochu naštval, ale že to pochopil a přestane si mě všímat. Omyl. Je to pořád to stejné. Někde mě potká a hned “ahoj, jak se máš” a očekává že spolu budeme kecat…je tohle vůbec normální? Já už se ani nezastavuju a více méně dělám že ho nevidím, ale stejně na mě furt mluví, i když musí vidět že mě to obtěžuje…proč to dělá?

Nejlepší odpověď
annas

Proč to dělá? To ví jen on, nebo vy.

Třeba se mu líbíte a chce s vámí navázat kontakt. Pokud si to nepřejete, tak ho musíte důrazně, ale slušně odmítnou.t s tím, že o něho nestojíte, že si budete na něho stěžovat. Řekněte mu mezi čtyřma očima, že jeho chování je trapné.

Nemůže změnit návyky chodit jinudy,?

Nejde o jakýsi druh šikany., nebo dokonce už stalking? Pokud je jeho pronásledování neúnosné a neuzná vaše důvody a nepřestane, . zkuste se poradit v Bílém kruhu bezpečí.

https://www.116006­.cz/

Další odpovědi
zjentek

myslím, že v celým tvým příběhu pro tebe existuje jedna šílená nevýhoda a to ta, že na světě nejseš sama.

anonym

třeba se ho to odmítnutí dotklo natolik, že se rozhodl ti teď svůj zájem dávat najevo už jenom proto, že ví, že tě to obtěžuje, aby se alespoň nějak „pomstil“. Nebo to neví a snaží se tě sbalit dál a třeba si říká, hele mám pocit že už mi to docela jde a že už se i usmála 😁 … já vím je to ubohý … ale jak můžeme vědět co se konkrétně v jeho hlavě honí, nevíš to ani ty, jak to můžeme jen tušit? Ty potřebuješ spíš nějakého kolegu na pracovišti nebo nadřízeného kdo se za tebe postaví a domluví mu verbálně či pěstí aby mu to došlo.

ivzez

Důvod zná jen on.

Můžete mu sdělit, že jestli Vás nepřestane obtěžovat,
obrátíte se na vedení. (Pak byste to musela dodržet.)