Makina

Proč lidé bezhlavě věří levicové straně?

To si opravdu všichni myslí, že teď je to co se týče politiky to nejhorší co nás mohlo potkat?? A proč všichni věří, že až přijde po volbách levicová strana tak to bude lepší? To opravdu všichni věří tomu, že bude všechno zadarmo, potraviny se zlevní, služby se zlevní, důchody se zvednou, platy se zvednou…Ale z čeho jako?? Kde ti, kteří to teď slibují, aby se lidem zalíbili, ty peníze vezmou?
Doplňuji:
Kablik: 😁 na této stránce mě nejvíce fascinuje, že nikdo neví kolik je člověku vlastně let 🙂 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Vidíš to asi příliš zjednodušeně. Samozřejmě že nebude nic zadarmo, nebudou se snižovat ceny a podobně. U levicové strany se dá předpokládat, že bude mít větší sociální cítění, a nebude donekonečna dřít ty nejchudší, jak to s oblibou pravicové strany dělají.- Po převratu byla republika totálně rozkradena, rozdána a vytunelována, tak je logické že šetřit budou muset všichni. U dobré levicové strany by se dala tušit alespoň nějaká naděje.
Soudný člověk, který má všech pět pohromadě, dívá se na věci s nadhledem a nepatří mezi horních 10000, tak nemůže být nějakým velkým obdivovatelem našich pravicových stran

Další odpovědi
hanny 2

To je právě to – střídá se to už 22let,jedni berou a druzí dávají.Jenže už není z čeho,leda že by ti co si nakradli ze státních peněz, ty peníze zase vrátili.Ale to je utopie.
Jen bázen si může myslet,že se bude mít lépe za vlády levicové strany.Ale koho volit,že.....­..?Předvolební sliby jsou k ničem,takže „babo raď!“
Doplňuji:
Opravuji – blázen.

mosoj

Já si myslím že jde o velice naivní otázku. Máme snad demokracii. A už samo o sobě sdílení demokracie určuje kdo bude vládnout a jakým !! způsobem se dostane k moci. Tak to má být. Nic lepšího zatím nikdo nevymyslel.
Zadarmo nic není, ale krást se nemá ! Ale ptáte se správně. Z čeho ? To si opravdu myslíte, že jsou lidé slepí a nevidí kolik fabrik se zavřelo jenom proto že je rozkradli, nebo prodali cizímu kapitálu a ten je pak jako konkurenci zavřel.
Mnohokrát jsem to zde psal. Jenom úspory to nespraví. Pokud se nebude vyrábět nebude na nic ať je u moci Petr nebo Pavel. Prostě stát mít peníze nebude. Takže pravici se to moc nepovedlo a zákonitě nastoupí levice. Tak je to ve světě všude kde je demokracie. Jeden z posledních pokusů současné vládní garnitury je převést celé zdravotnictví do soukromých rukou a lidé ať se léčí jak chtějí + restituce církví. Opravdu si myslíte že toto lze dělat do nekonečna ? Je nejvyšší čas aby nastoupila levice, prostě tak to v demokratickém systému vládnutí chodí!! První to samozřejmě pocítí ti nejchudší, takže se nedivte že budou volit někoho jiného. Jinak to dopadnout nemůže a proto současná vlada pospíchá aby se rozpustilo i to poslední co zbývá. Prostě oni se nechtějí o nic starat, ale to také není správné. Tak to nefunguje nikde v demokracii. Stát má občany chránit ( všechny ) pokud se tak neděje musí ti co za to můžou od válu nebo musí nastoupit diktatura.

briketka10

Makino já zaplatím z důchodu nájem a nic mi nezbyde, pak dostanu příspěvky na bydlení a z nich si kupuju jídlo, myslím, že ty mají sloužit na jiné účely než na stravu a tak souhlasím se všemi názory zde řečenými..
za chvíli se budou důchodci co mají malý důchod pást, nejsem ve starobním mám jen ČID a jsem ještě mladá, ale počítám se již mezi ně..
něco zaplatím za léky, lékaře a to samé ostatní..
to mě v tomto státě vážně štve a to že jsem nemocná jsem si nezpůsobila, stát na invalidy a důchodce prostě nehledí !! přímo na ně z vysoka..

Doplňuji:
dopoledne jsem se dočetla, že jste učitelka asi máte průměrný plat, ale já na něj nedosáhnu ani třetinou, kterým se ohánějí věčně v TV novinách a v různých průzkumech..
myslím si, že nejsem sama, tak toto mě taky štve jak ti nahoře mají tolik a my dole tak málo..
a tak jsem pracovala do sedření, když jsem byla zdravá, víc lidí má stejný názor a mají odpracovaný roky..

mojitek

A proč myslíte že věří „bezhlavě“? Zkuste se zamyslet nad tím proč hodně lidí přechází z tzv.českého „kapitalismu“ do víc sociálně smýšlejícího socialismo-komunismu.Víc jak 20 let po revoluci a jde to tady od desíti k pěti,a je to čím dál horší..Tento tzv. „kapitalismus“ nemá s kapitalismem nic společného.Jedná se o východní chaos,nic jiného.

anonym

Kde je vezmou? Obstaví konta pravicových stran a to bude peněz,ženám budou lítat pečení holubi do pusy! Znárodnil bych veškeré firmy s více než 1000 zaměstnanci!

tatanka

Makino, omlouvám se,ale Drap to vyjádřil výstižně a hlavně slušně. Palec nahoru a klobouk dolů. Děkuji

Damiana

Víš, mně vždy přijde, že lidé touží po tom, co zrovna nemají – a také tomu důvěřují. Ten, kdo je zrovna u moci vždycky bude dělat něco (všechno) špatně – zejména pro toho, komu koryto vyfoukl. Voličská základna je snadno ovlivnitelná, hlavně, když se provalí nějaká špína a slibují se hory doly.
Ano, je předpoklad, že levicová strana bude jaksi „lidštější“, ale to je jen přání. V současné době jsme už někde jinde a utopie: Všechno patří všem! nikdy nefungovala a fungovat nebude.

ad Barbakan: Díky za roztomilý překlep! Už se těším na ty holuby, chlapi mají smůlu! 😁
Doplňuji:
ad Pusinka50: Nerada používám VPD, protože to je vysvětlování vtipu, ale budiž… Přečti si to ještě jednou – napsal: Ženám budou lítat pečení holubi do pusy. Chápeš? Ne Že nám, ale Ženám. Chybka – není tam mezera…:-) a to je ten super fór! 🙂

tom004

Možná Ti k odpovědi postačí jeden příklad. Minulé krajské volby vyhráli levičáci díky masové kampani „první co uděláme když vyhrajeme,bude zrušení poplatků ve zdravotnictví“. Zlatý oči. To mi stačí k tomu,abych bezpečně věděl,koho nikdy nevolit. Raději budu „nadávat“ Nečasovi,než nadávat Sobotkovi.

led

Zomrel kráľ, nech žije kráľ… s týmto heslom sa ľud utešoval, že nový kráľ bude vládnuť spravodlivejšie a ľudskejšie.
Ale, každý vládca /vládnúca strana/, aj keby chcel len to najlepšie pre svoj ľud, musí dodržiavať podpísané zmluvy so susedmi /medzinárodné zmluvy/ alebo ich vypovedať. Musí udržiavať štátne výdavky pod úrovňou štátnych príjmov,
Ktokoľvek, kto sľubuje viac, než si môže dovoliť, klame, aj keby to myslel akokoľvek poctivo. Ale ľudia sklamaní sľubmi starého kráľa, naivne veria každému, hoci aj nereálnemu a naznačenému sľubu zlepšenia ich životnej situácie.

avel3

To by chtělo několikanásobný escape, restart se strojem času a memory věcí „příštích“ a s tím začít hru od znova… =)))))))))))

Hodně lidí si pamatuje doby socializmu, kdy jsme všichni měli stejné ho*no a navzájem jsme si ho nezáviděli. O všechny bylo postaráno..nějak.. ale lidé neměli každodenní depku z věcí existenčních a tak nějak jsme se měli více rádi.. Doba se změnila a to původní se už v původní verzi chválabohu nevrátí. Podvědomě si však lidi tu dobu připomínají v pocitech a věří, že levice nějakou tu schůdnou cestu najde. Většina nezvažuje kde se vezmou peníze. Většina lidí do ekonomiky vůbec, ale vůbec ani trochu nevidí. Ale vědí že levice má při všech dnešních, mnohdy životzasahujících problémech, přece jen vstřícnejší ruku…
Doplňuji:
tím nemyslím, že jsou lidi hloupí a nevidí jak se tady krade ve velkém.....

ten který je

V tomhle kocourkově ve skutečnosti žádná pravice neexistuje.Je to jen rozkrádání a tunelování majetků bývalými komunisty a veksláky.Střídání vlád ODS nebo ČSSD je jako vypít skleničku coca-coly nebo pepsi coly a hledat rozdíl.KSČM je stranou skalních komunistů a stalinistů.Není to strana moderní levice.

jendahun

Ach jo,zase jedna která byla roky ve škole a doma zpracovávána.Jakou levici myslíš?Jako ČSSD a komunisty?No to snad ne.Tyto strany už s levicí mají společné jen název,jako levicové se tváří jen naoko.Máš pravdu v tom,že tento bordel už nespraví asi žádná strana.Co je jednou rozkradené,už se asi nedá vzít zpět.Jedině znárodnit.Připadne mi tragické,když Kalousek křičí – měli jste se dobře,žili jste si nad úroveň,prožrali jste budoucnost,musíte šetřit.....a přitom vybrané peníze vláda velkoryse vyhazuje oknem v prohraných arbitrážích,tu­nelech,předra­žených státních zakázkách atd..Vy budete šetřit a my budeme žít na váš účet.Dobře se to šetří z poslaneckého platu okolo sto tisíc.Pravice je katastrofa,ale levice mne děsí,že první co udělá,obdaruje cikány a podobné socky zvýšenými sociálními dávkami a na to už opravdu nemáme.Není tady z čeho vybírat.Je taky pravda,že kdyby tady ten brajgl pravice neudělala,možná by tu nebylo tolik socek.Můj návrh: jedině vojenská diktatura,facky Nalevo i Napravo,zabavení majetku a kriminál pro všechny,kteří se na „Veliké rozkrádačce“ podíleli za posledních dvacet tři let,potom postupný přechod k vládě odborníků s možností je odvolat,pokud nebudou podávat výsledky.
Co máš proti levici? Podívej se na Čínu – komunistická země a dnes půjčuje celému světu.Škoda že tady nejsou zákony jako v komunistické Číně,za korupci,zneužití pravomoci a funkce,za zlodějinu,za vlastizradu trest smrti.To by se hned ušetřilo peněz za parlament,platy poslancům a senátorům.

Mapel

Neznám stranu, která by to myslela poctivě. Všichni si hájí jen své zájmy a ne zájmy voličů. Největší problém je v tom, že vlády neumí nebo nechtějí správně hospodařit s daněmi. A to je ten největší problém.

Vybrat daně a poctivě je rozdělit a nevyhazovat za zbytečnosti. A pak mi bude úplně jedno, která strana je u moci.
Doplňuji:
Pro avel3

Proč se západ dral pro to ho*no, rušil některou výrobu a udělal si z nás překladiště a postoupili jsme jim východní trhy. Pravda je asi někde uprostřed. Pokusme se o objektivní a nikoliv emotivní hodnocení.

anonym

Prožil jsem po revoluci několik voleb a už nevěřím, že by nějaká strana byla lepší (udělala něco pro obyčejné lidi), ale.....Za komunistů jsme taky nadávali a doufali, že po revoluci to bude lepší.NENÍ, je to ještě horší než za komunistů.Tam jsme měli alespoň jistotu, že vás z práce nevyhodějí (pokud jste neudělali nějaký průšvih), věděli jste, že uživíte rodinu a stát vám nesebere dětské přídavky, ale snažil se podporovat aby se rodilo více dětí, právě kvůli tomu, aby měl kdo vydělávat na důchody, člověk se nemusel obávat toho, že bude muset platit za léky a nemocnici a nezbyde mu pak na jídlo, do důchodu půjde čím dál déle, atd atd.Vy starší víte o čem hovořím a vy mladší se na tyto věci lépe informujte u svých rodičů, kteří to pamatují.
Ptáš se na to kde se ty peníze vezmou?Zeptej se komunistů jak je možné, že oni na všechno měli a nemuseli lidem zvedat daně, každým rokem zdražovat základní potraviny, vodu, elektřinu atd.Ano zdražovali taky, ale vždycky až po několika letech (4 roky jsem šetřil na Š120 a za tu dobu se ceny nezvedli u žádného zboží).Oni taky komunisti neměli ve vládních funkcích statisícové platy a nebyly žádné dozorčí rady kde jsou zase statisícové odměny atd atd.To jsou všechno položky kde se odčerpávají peníze, které pak chybí jinde.
A proto ve volbách budu volit komunisty (i když vím, že s tímhle státem už nic lepšího nesvedou, protože naše největší bohatství je už rozkradené), ale aby naši politici viděli, že jsou horší než oni a že je lidi nechtějí (musím-li volit mezi zly, tak si vyberu to menší).

pusinka50

Ad Damiana: pečení holubi budou lítat – je podle mě vzor pán, čili páni, čili měkké -i. Naproti tomu těším se na pečené holuby jako na pány, tedy tvrdé -y. Nevím, jak jsi tedy myslela „Roztomilý překlep“ u Barbakana.
Otázka zněla. proč lidé bezhlavě věří levicové straně? Já se ptám, proč bezvýhradně věřit té pravicové? Už nám snad ukázali, co umí. Napáchali škod takových rozměrů, co nespáchali ani komunisti ani levičáci. Rozkradli a rozprodali naší republiku, Klausovy privatizace a restituce byla největší zlodějna, zbohatli jen bohatí a další tunely na obyčejné lidi pokračovaly. Kdo je trochu slušný z těch „nahoře“, musí z kola ven, aby jim neviděl do karet. Viz kauza Vít Bárta. Bárta zastavil stavbu silnic a dálnic a požadoval vysvětlení jejich miliardových nákladů. Musel pryč, byl nesmyslně obviněn. A co Vondra, když odsoudili lidi za tunel v Promopro, jaktože tlusťoch Vondra vyžranej z našich peněz stále sedí u koryta?? Protože je ODS, kdyby byl Véčkař nebo levičák, už by tam neseděl. Zvýšili a ještě zvýší daně, chudí lidé už nemají kam sáhnout pro peníze, dají vyšší daň lidem s výdělky nad 100 tis. Kč, takže sami sebe zas šikovně obešli, jich se vyšší daně nebudou týkat, protože oni mají 100 tis. se všemi brebendami, což se nepočítá do mzdy.
Nikdo z nás netuší, jak dalece je rozvinutá korupce a já říkám, že hodně. Stále se tuneluje, podplácí, jen opatrněji, stále tečou naše peníze do bezedného dna korupce. Komunisti hospodařili 40 let BEZ DLUHŮ. ODS s TOP09 přivedli stát na buben s 1,5 BILIONU SCHODKU za polovinu času. Po privatizacích, po restitucích, po zrušení všech továren, výroben, výrobních závodů, po šlápnutí na kuří oko drobným řemeslníkům a zemědělcům, jejichž výdělky pomalu nestačí na jejich pokrytí nákladů, po krádeži 77 miliard na důchodovém účtě, po tom všem nám už nezbylo nic. Takže tahaj z našich peněženek. Oni nepočítají, nedělají statistiky kolik je nutné lidem vzít či o kolik navýšit ceny, blb Kalousek má chemicko-technologickou školu, co může takový člověk vědět o ekonomice? Ale roky šplhání do vyšších postů a převlíkání kabátů se mu vyplatilo jako mnohým jiným. V životě jsem nebyla v Komunistické straně, ale při dalších volbách budu volit Komunisty. Když jim to šlo 40 let bez ztráty kytičky, ať třeba vše znárodní, otevřou znovu fabriky, to je ostatně jediná cesta, jak snížit státní dluh a nedej bože, aby zdravotnictví padlo do soukromých rukou. 21. března je další stávka. Jak dlouho nám bude trvat, než přestaneme na všechno nadávat a konečně vyjdeme TAKY DO ULIC??????

jmhad

Já osobně nevím,kde drap získal uváděné údaje.Ale to už platí do politiky a to sem nepatří.Ale o tom rozkradení nemá pravdu.Kradlo se až v době kapitalismu,či jak se říká v demokracii.

kablik

být tebou, zeptám se jednoduše svého taťky, určitě ti to podrobně vysvětlí…