skorcovaz

Proč zdražuje elektřina?

Není to snad neujspornější cesta k energii? Rostou elektrárnam výdaje na její výrobu? Že by zdražil vítr? Nebo voda, či sluníčko? Nebo snad atomy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to téměř dva roky co jsem zde upozorňoval
na položku v tarifu za fotovoltaiku.

Dnes již sklízíme ovoce a přesto že to vládě
konečně došlo bude to mít na cenu elktřiny ještě velký vliv.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/doplaceli-jste-letos-za-elektriku

Další odpovědi
suaeda

Zdražení elektřiny. Jsme stát, který vyrábí v přepočtu na 1 obyvatele „skoro“ nejvíce elektřiny na světě. A v blízkém zahraničí na západ od nás zatím není dražší energie než u nás. To je první problém – lež šířená shora. Samozřejmě po utlumení činnosti v atomových elektrárnách to bude možná trochu jinak. Druhý problém – přimazání mafiánům budujících fotovoltaiku. Takže plaťme jak mourovatý nejen za elektřinu ale i teplo, vodu, telekomunikace, bankovnictví ad. Když nejsou dobře nastavené normy nahoře tak to odnese většina národa.

Drap

Spoustu elektrické energie také vyvážíme. V poslední době hlavně do Německaa. Ti vypli jádro a kupují elektriku od nás. Zajímavé je to, že pro maloodběratele je energie podstatně levnější než třeba u nás. To znamená, že vyvážíme elektriku podstatně lervněji, než ji prodáváme u nás. Fotovoltaika k tomu a brzy se můžou přidat podobné problémy s biomasou, a potom to my všichni musíme nějak zaplatit, aby všichni zúčastnění měli dostatečné zisky. Takže další zdražovaní nás téměř s jistotou čeká.

michael69

Je jí nedostatek.Je velká a stále se zvyšující poptávka.Tak to je i s jiným.Diamantů je také málo.Proto jsou tak drahé.Vždy se najde mezi sedmi miliardami pár lidí,kteří vysolí za kus „vybroušeného kamínku“ dost peněz.

pusinka50

Elektriku nejen vyvážíme do Německa, my jí taky z Německa kupujem! Takže do Německa vývoz pod cenou a dovoz za přemrštěné ceny, jako vždy Hurvínkov a skvělá kamufláž pro obyčejné lidi, kteří tomu nerozumí a „nahoře“ si zas někdo namastil kapsy za domluvenou státní zakázku. A kdybyste viděli, jak se utrácejí peníze v ČEZU a jeho dceřinné společnosti ŠKODĚ Invest, která má na starosti všechny elektrárny u nás, tak by vám bylo špatně a smutno jako mně

Reuef

voda, vitr, ani slunicko opravdu nejsou primarni zdroje pro „vyrobu“ elektricke energie. Spis se zdrazilo uhli…nebo jeste pravdepodobneji na zapad od nas je elektrina drazsi tak ji CEZ zvedne taky aby netrhal partu :)

lexx

Protože se šetří na každé žárovce a tedy klesá spotřeba. Proto. Management musí vykázat výkony. To samé voda a jízdné ČD, MHD a 20 dalších.

KarolínaNovo

Všechno se zdražuje. Rostou platy, tak rostou i poplatky. Je to přímá úměra. Člověk s tím nic neudělá. Můžete si najít jiného dodavatele, třeba od něho dostanete lepší nabídku a budete za elektřinu platit míň. My jsme to udělali. Teď máme elektřinu od https://www.e­pet.cz/elektri­na/ a máme nižší zálohy.

Dominno

mě se ani trochu nezdá že bychom platili více za elektřinu či plyn(odebíráme obojí od Armexu)