Odpovedi18

Jak zbohatnout nebo vydělávat více peněz?

Něco málo si přivydělat a pak investovat.. nebo zkusit se zaměřit na kryptoměny? Zkusit prodávat z aliexpressu nebo jiných stránek ze zahraničí a poté prodávat tady za více? Jaké jsou vaše nápady?

Nejlepší odpověď
anonym

Dvě slova: „pozdě“ a příliš „naivně“ 🙂

Další odpovědi
Edison

Vydělat víc peněz… Mno.. dejme tomu… Ale zbohatnout na tom? Práce je poslední, nejhloupější a nejméně efektivní způsob, jak zbohatnout. 😁

Kapku nadsázka…

Prodej na alim? No nevím… To vidím spíš na přivýdělek… a na hraně zákona, spíše za. Jak bys to chtěl danit? Pokud ano, přestane se to vyplácet. Pokud ne, zaklekne na Tebe Burešův ouřad, nebo dokonce druhý Burešův ouřad. Kryptoměny… To chce hodně vstupního kapitálu, pokud to má vynášet a znát , sledovat trh a obchodovat a obchodovat. A to bez odpovídajících znalostí, zkušeností, intuice a štěstí tak nebude dlouhodobě příliš efektivní.

autacek

Kdyby na takovou otázku byla jednoduchá odpověď, dělali by to všichni a nebylo by mezi lidmi rozdílů.

Experiment socialismu ale ověřil, že to, aby měli všichni stejně, každý podle svých potřeb, ale pracoval jen dle svých schopností, nefunguje.

Kdysi jsem slyšel myšlenku, že peníze leží všude kolem nás a stačí jen vědět jak je zvednout. Moc jsem to nechápal a hlavně tomu nevěřil, jak dohnat ty co mají náskok, i jiné výhody, známe, již zavedenou klientelu, atd. Kladl si otázku, copak je spravedlivé, když vrstevním přijde k zavedené firmě svých rodičů a já si mám vše vybudovat v té konkurenci sám?

Co můžu doporučit je, vymanit se z pocitu být závislý na tom, co ti kdo v zaměstnání za tvou práci dá. Pokud se nepostavíš na vlastní nohy, skončíš s nataženou rukou zařazen v průměru mezd své profese. Ale zase budeš mít své jistoty, čtyři týdny dovolené, k tomu dalších placených 15 státních svátků a dnů volna, atd. A nebo zhodnotíš co dál umíš a na úkor dalšího času to rozjedeš.

Ovšem pokud nic neumíš a neznáš, pak je každá rada drahá.

Kepler

Ptali se jednoho amerického milionáře jak zbohatnul. Prý začal o píky, chudý jako kostelní myš. Koupil za poslední cent jablko, vyleštil ho a prodal za dva centy. Za to si koupil dvě jablka a takto geometrickou řadou pokračoval, až za pár let… zdědil po strýčkovi 50 miliónů dolarů. Kryptoměny mnozí významní podnikatelé, vč. Billa Gatese, považují za kolosální podfuk. Zbohatnout lze mnoha způsoby, záleží jen na vlastních schopnostech, ale poctivá práce mezi ty způsoby nepatří. Až na výjimky.

nyjono

Doba se mění a v zaměstnání pracuješ hlavně pro firmu.
Pokud chceš být finančně nezávislý, je potřeba pracovat na sebe.
Možností je víc, ale logicky je potřeba se ptát těch, kteří pacují na sebe a pro sebe, ne na cizí firmu.
Také záleží hodně na tom, jak jsi aktivníva co umíš a konkrétně chceš.
A odkud jsi 🙂
°°°°°°°°°°°°°­°°°°°°°°°°°°°°°°°
Jiří Bohumil > znám spoustu lidí, kteří jsou finančně v pohodě a časově taky. Tudíž to není o tom makat od svítání do soumraku.
To dělají někreří zaměstnanci a živnostníci. Ti vyměňují svůj čas (a um) za peníze.
Jde to ale i jinak. A legálně.

Rokio

Dynamicky a dlouhodobě investuj. Dále buď trpělivý a pokud něco zdědíš, poraď se s finančním poradcem, či se skupinou finančních poradců, jak s majetkem naložit.

Pokud jde o samotné investování, využívej hlavně ty investice, které jsou státem dotované, a to doplňkové penzijní spoření a stavební spoření. Dále využívej investiční fondy, přičemž se snaž příjem diverzifikovat mezi tyto aktiva a používej fondy rozdílných zaměření. Dále kupuj akcie světových firem a věř zlatu a stříbru. Zde doporučuji web Dozlata.cz.

Pokud budeš mít nějaké otázky, můžeš mi je napsat do pošty.

Jiří Bohumil

Pokud vyloučím možnosti jako dědictví a dary, pak je možno zbohatnout pouze třemi způsoby:

1. buďto hodně práce
a./ kvalifikované a žádané
b./ dobře oceňené
Ale vždy většinou „od nevidím do nevidím“.
A pak hrozí, že si jich třeba ani neužiješ.
2. nebo s velkým rizikem
a./ zlodějna klasická
Když tě chytnou, všechno ti seberou, zavřou tě a opět si jich neužiješ.
b./ karban, hry
Pokud nevyhráváš, přijdeš o vše a skončíš špatně
c./ investování peňez z vlastních zdrojů, nebo půjčených, různými způsoby
Pokud to nevyjde, skončíš hůř, než jsi začal
3. případně jako politik
(což je asi nejvýhodnější)
investice většinou minimální, práce spíše „ústy“, riziko opět minimální

Ale základem je vždy „mít hodně štěstí“! A co je to štěstí?
„Můůůška jenom zlatá“.
Tak si nedělej velké iluze, podaří se to pouze „vyvoleným“ (asi od pánaboha).
Nápady jsou většinou na nic, pokud nepatříš mezi ně.:-)

dudu

Rokio ty se schováváš za roli duševně nemocného jedince, ale ve skutečně jsi mazaný a pěkně vyčůraný pacholek. Nic ve zlém.

pizlicka

taky jsem koukala s otevřenou pusou,jaké má znalosti 😁