_136

Zruší se v budoucnu papírové bankovky a nahradí je virtuální měna nebo bude se platit kompletně bezkontaktním způsobem?

Nejlepší odpověď
Drap

To doposud nikdo přesně neví. Já osobně bych si to nepřál

Další odpovědi
aliendrone

O tom nepochybuj. Podívej třeba na Čajnu – tam se bez WeChat (nebo alespoň Alipay) pomalu ani neprdneš a bez nich jsi téměř vyřízený. Jde sice stále o „peněžní platby“, ale elektronické – appkou v mobilu. Hotovost nebo platební karty jsou tam těžce přežité (přinejmenším ve městech). Venkoncem v tomhle jsme v Evropě 100let za opicema, tam mobilem prakticky vyřídíš všechno. Včetně vymakané covidpass appky.

Na druhou stranu – dokud existují anonymní peníze, existuje i svoboda. Počítám, že kryptoměny zajišťující svobodu nakonec zválcují ty ostatní. A pindům hlupáků, kteří rozumí leda tak kravskému lejnu a sedmikrásce o tom, že „kryptoměny jsou krokem vedle“ NEVĚŘ!

Podívej na dnešek – NAVZORY pochopitelným nesmírně silným tlakům a usilovným snahám provozovatelů zlodějských inflačních „papírků“ se kryptoměnám daří. Již TOLIKRÁT jsme slyšeli pohádky a vítězné jásání např. „o definitivním konci BTC“ – a čekni, jak jejich hloupé tendenční plky prověřila realita. ;) :D :D

Elektronická platba je nevyhnutelná – otázkou je MĚNA, která se bude provozovat. Elektronický ekvivalent „papírků“ (jak ho provozujeme dnes, který umožňuje tě donekonečna OKRÁDAT tzv. „inflací“) podle mne nakonec pojde. Nebude to jednoduché a nebude to beze ztrát, ale nakonec se ze současného chaosu stovek kryptoměn (mnohé jen účelové, sloužící k oškubání blbounů) vzejde anonymní kryptoměna, která změní CELÝ svět. A konečně tenhle parazitně-prasoidní systém půjde do kopru. Škoda, že se toho nedožiju. :(

Ametyst

Obávám se, že šílenci, co ovládají tento svět, už to mají dávno v plánu: zavedou se bezhotovostní platby, aby se lidé nemohli bránit záporným úrokům,(peníze jim budou na účtech ubývat, aniž by s tím mohli cokoliv dělat), ani jiným bankovním či státním zásahům.

Arne1

Hodně cestuju. A například v Bělorusku nebo na Ukrajině jsem si hotovost vyměnil jen jak se říká „pro strýčka Příhodu“. Kdežto u nás musím pořád pamatovat na to, abych měl nějakou hotovost. Například zmrzlináři v Česku karty neznají a načerpat LPG do auta jde mnohdy také jen s hotovostí,

Pepa25

Ne – tedy ne v dohledné budoucnosti. Největší podíl bezhotovosti mají ve Švédsku, ale i tam pořád mají bankovky a mince. Bezhovotostní placení má výhody pro všechny, tak se postupně stále víc a víc prosazuje.
Naopak virtuální měny v podobě umělých kryptoměn jsou spíše jen móda, nástroj spekulace a nástroj legelizace podvodů.

nyjono

To je teda otázka.
MOŽNÁ někdy v budoucnosti. Ale budocnost je velmi široký pojem-
V zemi, kde se neví, co bude zítra lze tžko odhadnout, co bude v budocnu, tebou neurčeno, jak dalelo.
Ale možné to he.

xiperio

Možná většina plateb v obchodech , úřadech a služby se budou platit bezkontaktně. Ale osobní a soukromé platby mezi lidmi budou vždy v hotovosti. Už vidím, jak babička dává vnukovi na kolotoč peníze převodem na účet.

da ny

V budoucnu na to zřejmě dojde (plán tady je). Přijde doba, kdy bude na světě jedna měna, jedna banka. Lidé závislí, kontrolovaní, snadno ovladatelní. Již dnes mají přehled, za co se utrácí, kde se nakupuje, investuje. Díky platbám kartami se řídí cena v obchodech (odbyt). Při výběru peněz a platbách v hotovosti je přehled omezený. Zůstává, jen ten, kdy jdou platby příkazem, inkasem, splátkami z účtů.
https://www.ac24­.cz/zpravy-z-domova/822-karel-gott-se-uz-pred-11-lety-bal-totalitni-svetovlady/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

P.S.: Je dobré sledovat výstupy ze summitů G7 apod., kde se setkají zástupci nejbohatších zemí světa. Právě teď se koná v Londýně.

Ametyst

V roce 2014 se konal summit G20 v Brisbane. Nový bankovní model pro zadlužené banky je konfiskovat úspory malých střadatelů. Ostatně Kypr to už předvedl v praxi. Mluvila jsem s jedním Angličanem, který na Kypru pracoval a měl tam i rodinu. Od konfiskace bankovních úspor na kontě ho zachránilo jen to, že byl státním úředníkem! http://bilbo.e­conomicoutlook­.net/blog/?p=29645

Pepa25

Vy si opravu myslíte, že si dobře nepamatuju, jak to v r. 2013 proběhlo? Samozřejmě žádná konfiskance neproběhla. „Jen“ jim tam na Kypru zkrachovaly dvě banky (myslím, že to byly druhá a čtvrtá největší). Střadatele samozřejmě dostaly zpět své pojištěné vklady (do 100 tis. €), ale jen část nepojištěných. Ano, pro některé to byl šok, protože v EU je obvykle zachraňuji banky podle pravidla „too big to fail“, ale Kypr si to nemohl dovolit. Takže to nebyla žádné konfiskace, jen odmítnutí bankovního socialismu v praxi.

Pepa25

Na příkladu kospirační teorie „mocní chtějí zrušit hovotost, aby nás mohli zotročit“ si můžeme názorně předvést rozdíl mezi konspiracemi a zdravým selským rozumem podkloženým důkazy: v ČR je nelegální odmítat hotovost, naopak bezhotovostní platby přijímá jen ten, kdo chce. V epidemii se lidem přikázalo nebo zakázalo kdeco, ale NIKDY nebylo zakázáno používat hotovost, pouze se to z hygienických důvodů doporučovalo.

aliendrone

Pepa25>>> No dobře, hezké… a KDE jsou ty tebou deklarované DŮKAZY, vyvracející tu „kryptokonspiraci“? ;) :)

Hele, já to sice nepamatuji, ale od hodnověrných lidí jsem slyšel, že prý Hitler sliboval, že za jeho vlády Německo NIKDY nebude válčit s Anglií a Francií. ;) :D