Kepler

Myslím, že to Češi mají v sobě už dlouho. Na tak malý národ jsme dali světu řadu pozoruhodných lidí i vynálezů a věřím, že v tom budou dále pokračovat. Škoda, věda a výzkum je u nás výrazně podfinancována.

Další odpovědi
annas

Vždy se říkalo „zlaté české ručičky“. Napadly mě třeba heligonky, které mají hluboké basy a jsou českým vynálezem. Navíc jsou dřevěné a krásně zdobené, každá je originál,

Dnes se vyrábějí repliky, ale jen hladká skříňka bez výzdoby., takže inspirace z minulosti, i když chybí ruční práce.

Ale v době koronavirové jsem objevila, že vědcí počítají s účinky koronaviru dlouhodobě, takže vymysleli jednoduchý prostředek na testování.

„Test díky certifikaci CE IVD je uznáván v Evropské unii, ale v jiných zemích světa se teprve čeká, jak se samotné testování osvědčí.“

„Česká vynalézavost boduje! Nový test na koronavirus za pár korun a v pohodlí domova. Stačí vykloktat a je to“

Zapomněla jsem vložit odkaz

https://www.frek­vence1.cz/clan­ky/zpravy/ces­ka-vynalezavost-boduje-novy-test-na-koronavirus-za-par-korun-a-v-pohodli-domova-staci-vykloktat-a-je-to.shtml

Iridias

Ano, určitě.
Vždy jsme byli průmyslovým srdcem Evropy, ale přitom jsme si nežili nad poměry a museli jsme často improvizovat. Jsme zvídavým a šikovným národem, jen je škoda že skončila podpora nejrůznějších kroužků a klubů kde se toto u mladých hodně rozvíjelo.
Nicméně to máme v krvi.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.