paul1

Proč si někteří lidé plivou do dlaní, než začnou něco dělat?

Já to nedělám, ale když jsme stavěli chatu nebo garáž, tam jsem to viděl, hlavně při práci s lopatou nebo krumpáčem.

Nejlepší odpověď
Drap

Aby neklouzalo nářadí v ruce.

Další odpovědi
marci1

Pověra plivání do dlaní znamená dle Plinia, že plivnutí do dlaní způsobí zesílení a dodá takovou sílu, že zvládnete přemoci i ďábla. 🙂
Skutečný důvod zřejmě je, že lopata, krumpáč ap. neklouže v rukou.

annas

Plivat do dlaní. Podobné otázku vložil dust8. Dověděl byste se mnohem víc včetně toho, co uvedla marci1.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-si-v-nekterych-situacich-lide-plivali-do-dlane-nez-si-s-nekym-dalsim-ktery-to-take-udelal-podali-ruce

„plivnout si do dlaní = dát se do práce, pospíšit si s prací; plivnout si do dlaní začít hned, s chutí, rázně. “

https://www.nechy­bujte.cz/

Připomněla jsem si slova písně Svět patří nám z Osvobozeného divadla.
„Svět patří nám
pro všechny dosti místa
jen za to vzít a plivnout do dlaní“

Můžete si celou píseň připomenout v odkazu

https://www.ka­raoketexty.cz/

Plivání do dlaní – jde o starou pověru – „dle Římana Plinia způsobí plivnutí do dlaní zesílení a dodá takovou sílu, že zvládnete přemoci i ďábla“

https://clanky­.rvp.cz/

kobe2384

protože při práci v rukavicích lopata, či krompach kloužou, to samý, když člověk dělá v prašném prostředí bez rukavic. na stavbě jsou hnedka suchý ruce. čili pak se musí lopata svírat větší silou. řešení- plivnout si do dlaní

Dochy

Taky to nedělám, ale to bude nejspíš tím, že k tomu těžšímu nářadí mívám většinou daleko 😉 První co mě napadlo, když jsem o tom začal vážněji přemýšlet, bylo právě to zvlhčení rukou. Ona ta suchá kůže se opravdu na některé věci nehodí. Možná to působí nevhodně, ale kdo si třeba nenasliní prst, když listuje knihou? A tady to berem jako normální, jen třeba prodavačky a pošťačky mají (mívaly) zvlhčovací polštářky, aby zákazníkům neslintaly na zásilky/zboží.

led

Aby „boh práce“ neutiekol.
S prázdnymi rukami sa zle robí. 🙂

Kateřina Šil

Aby jim neklouzaklo nářadí

BomBik 1121

aby jim to nevylítlo z ruky

Romulda

Každý má nějaké zvyky.

berusak

Mastí si hnáty? asi…

loyed neuer

I appreciate you providing your sage advice and knowledge. Your webpage is really good. It's amazing how much information there on your website. <a href=„https:/­/pokemonshowdow­n.online“>poke­mon showdown</a> is a great game to pass the time if you want to come over and play with me after a long day at work.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Houstička

Používají sliny, při masturbaci jakožto lubrikant.

Dochy

Tchyni Rudy Kalába hlásím, protože tu jako odpověď nemá co dělat.