Frogman

Proč je u nás tak malá minimální mzda?

Anglie – 250 Kč/h
Francie – 264 Kč/h
Německo – 234 Kč/h
USA – 174 Kč/h
a Česko – 55 Kč/h :DDDD

Nejlepší odpověď
gecco

Hmmm…
A kolik bys by ochoten zaplatit svému – naprosto nekvalifikovanému – zaměstnanci??
___
Kolik jsi ochoten platit člověku, který ti udělá práci, již neumíš??
___
😉

Další odpovědi
England1522

Minimální mzda se nemůže ze dne na den zvýšit třeba na 10 nebo 11 tisíc Kč, jsem pro nezvýšení, pokud by se zvýšila tak některé firmy zbankrotují a zaměstnanci můžou místo 9600 korun dostat nic a skončit na dlažbě.

bolak

Protože když se zvýší minimální mzda, zvýší se cena produktu, a pro ty co to tu říděj je důležitej export, maj z toho prachy, proto se devalvuje měna, proto je potřeba lidi nechat živořit, zvlášť když je 1/2 mega nezaměstnanejch, takže i kdyby platili psí předkožkou, tak se vždycky někdo najde kdo tu práci bude dělat.

lexx

minimální mzda brzo hospodářství položí – mizerná kupní síla = nebude pro koho vyrábět a sklady se naplní neprodejným zbožím, z pánů podnikatelů se stanou generálové bez vojáků a mohou zabalit fidlátka, tomu se, vážení říká „základní ekonomický rozpor kapitalismu“ kdo ještě nechápe zakrátko pochopí

Minas

A bude hůř. Tedy slyším že 55/h je minimální mzda, já myslel že okolo 100. Ano, mám největší pozici ve firmě, ale i přesto každý zaměstnanec má více než 370/h.
Napiš mi rovnou zprávu, jak mě přes mail nikdo neinformuje na diskuze, zapomínám na ně.

Hlada

Je nutné si uvědomit, že cenu práce určuje trh, nikoli stát. Minimální mzda je především částka, ze které se vypočítávají minimální sazby pojistného. Pokud by byla vyšší, podnikatelé by byli nuceni zrušit pracovní místa na jednodušší práce a ty by se vykonávaly na černo nebo by se toto nařízení nějak obcházelo. V žádném případě by se za práci neplatilo víc. Nebyla by na trhu prodejná a podnik by zkrachoval.

bolak

lexx: já myslím že ne, minimální mzda tu má být proto, aby každej kdo pracuje 8 hodin denně měl za to alespoň tolik peněz, aby mohl platit účty a nestal se žebrákem, stejně tak jako ve zdravotnictví má každej zajištěné ošetření, když se mu něco přihodí … druhá možnost je pak mít tu ameriku, kdy někdo má a někdo nemá pojištění, a když se něco stane tomu co nemá, tak ho ošetřej a tím ho zadlužej na tři generace, protože mu naúčujou za pitomej zákrok kterej u nás je zadara teřba půl mega. To tady se stát nemůže… a s prací to tam maj podobně zabordelený, protože jsou tam lidi co maj 3 zaměstnání, a stejně sotva vyjdou. A to tam i tu minimální mzdu snad mají, ale asi tak nízkou na jejich poměry, že jim je to houby platný.

A u nás co se může stát nejhoršího při zvyšování minimální mzdy? Podle mě, i kdyby nastal absolutní extrém a někdo se rozhodl že min. mzda bude stanovena na ∞ Kč, tak jedinej dopad kterej by to mělo, že by všichni dělali na sebe. Každej by měl prostě firmu, a měl by 1 zaměstnance, sama sebe.

Frogman

@bolak: Máš naprostou pravdu! :)

Frogman

@gecco: No, podle toho, co by ten člověk dělal a na jaké by byl pozici.
Byl bych mu ochotný dát klidně 150 Kč, ale aby to udělal kvalitně, ale zase je tady otázka, o jakou práci by šlo… :)

gecco

Kukni na moji otázku – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/umite-zapojit-patch-panel?
😉
I s montáží switche do racku a rozbalováním jednotlivě balených kablíků z pytlíků mi to trvalo asi 15 minut…
Podle borca práce za 1600,– – já dostal dvě plzničky…
A nejsu nespokojený…
😉

Frogman

No jo, je to všechno čím dál těžší… :D :)

gecco

😉
Těžký život ´ajťáka´…
Musí cvakat konektory…
😉

Frogman

Jo, jo, to také nejspíš zanedlouho poznám, i když bych chtěl spíš tu softwarovou část než hardwarovou. :))