Rokio

Kolik českých korun má průměrně bohatý občan ČR na účtě?

Nejlepší odpověď
ivzez

Další špatně formulovaná otázka.

Průměrně bohatý je totiž každý Čech bez ohledu na
to, jestli je miliardář, milionář, nebo má jenom dluhy.

Z čehož plyne, že průměrně bohatý jsi i ty a na účtě máš ± 150.000 Kč.

Další odpovědi
Drap

Podle statistik, které jsou ovšem velmi zavádějící a moc nám toho nepoví se dozvíme že úspory občanů ČR jsou ve výši cca 1500 bilionů. Při počtu cca 10 milionů, to tedy činí cca 150 000kč na občana

marci1

"Pět a půl milionu movitých Čechů
Počet dospělých lidí, kteří mají finanční majetek v hodnotě deseti tisíc korun a více, se tak ztenčil na 5,6 milionů osob. Z tohoto čísla je zhruba tisícovka korunových miliardářů a 27 tisíc dolarových milionářů. Díky lidem s majetkem vyšším jednoho milionu dolarů naroste průměr.

Kde máme uložený finanční majetek (v mld. Kč)
Banky, družstevní záložny 2383,18
Stavební spořitelny 358,9
Penzijní společnosti 413,89
Investiční společnosti 483,5
Celkem 3639,47
Zdroj: ČNB, AKAT, AČSS, APS ČR; Zpracování a výpočet: investia.cz

Celkové číslo 3 639,47 miliardy korun uvedené v tabulce stačí vydělit počtem 5,6 milionů lidí, kteří mají podle našeho odhadu šanci na nějaký finanční majetek. Výsledné číslo 649 905 koruny není přesné. Musíme od něho odečíst finance milionářů a miliardářů". 🙂

http://www.in­vestia.cz/bohat­stvi-lidi-2018

hapiky

Ono také záleží na tom jestli oficionální či neoficiální. Politici jak známo, nejsou oficionálně nijak bohatí, ale neoficiálně patří k největším boháčům.

Mc Merkurion

… no, soudím li podle sebe, tak asi tak deset, maximálně dvacet, vzhledem k tomu, česká koruna je nejmenší mince, tak jich po kapsách moc nosit nebudem, kort když se platí většinou všude kartou …

pizlicka

IVZEZ-začínáš se kazit statistickými odpovědmi 😁 a ty mě nesmírně vytáčííí 😁

ivzez

To jsem neměla v úmyslu.

Jenže co jiného se dá odpovědět
na takto formulovanou otázku?