Rokio

Kolik peněz má průměrný Čech?

V tomto aktuálním článku jsem četl, že průměrný Čech má finance přibližně o hodnotě 600.000 Kč. Zde je odkaz: https://www.kur­zy.cz/zpravy/581003-cesi-maji-jedny-z-nejvyssich-uspor-v-eu-z-hlediska-bohatstvi-vsak-za-zapadem-stale-zaostavaji/
zdroj: kurzy.cz

Je to pravda? Co myslíte vy?

Odpovědi
Daidal

Kolem jedné nebo dvou „pálek.“ ;)

Hele, jestli počítají průměr na všechny obyvately (podle počtu), tak to asi sedí… jenže to pak musíš rozpočítat bohatství miliardářů mezi ostatní… někdo má třeba 50 miliard, někdo i víc. Někdo zase jen 40 tisíc.
Peněz nebo majetku (protože to není totéž)? Protože určovat kdo má právě kolik peněz, je docela těžké.

zjentek

Tak mmnt… ptáš se na průměrnýho, nebo normálního Čecha, to si ujasněme.

Ametyst

Bude férové říct, že Praha kazí průměr úplně ve všem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Když se zeptáš, kolik dluhu má průměrný Čech, tak to bude asi okolo čtvrt baňky na hlavu, že?

Daidal

Tak jsem si prošel odkaz, jen tak zběžně… A srovnávají majetek, ne peníze (do majetku spadají peníze). Člověk může mít majetek i v hodnotě 20 milionů (obyčejný člověk i kolem 2 miionů a ndkěo zase i kolem 80 milionů), ALE peněz v bance nebo v peněžence nemusí mít dohromady ani 20 tisíc.