Avatar uživatele
Pokročilý

Proč mají muži vyšší platy než-li ženy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Když jsem šéfovala smíšenému kolektivu, tak neměli :-)
Doplňuji:
Alesh a David22 - to jste mne hoši rozesmáli. Vyšší platy mají ( měli ) hlavně z toho důvodu, že ohodnocení zas dělají jiní chlapi a přece by si nepřiznali, že může být žena v profesi lepší. Naštěstí po roce 1989 si to mnozí podnikatelé uvědomili, takže i žena se mohla úspěšně realizovat a byla tak i hodnocena, navíc už nepotřebovala k postupu "červenou knížku".
Profese horník, je pro ženy ze zákona zakázána :-)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Protože pracují v lépe placených pozicích.
V dělnických profesích mají tvrdší normy, proto i větší platy. Ve VŠ profesích jich je zase víc. Nedávno jsem ležel na chirurgii a moc doktorek jsem tam neviděl a oproti tomu skoro žádného zdravotního bratra. Spousta žen dá přednost dětem, před nějakou kariérou, těžko pak mohou brát totéž, co chlap, který mezitím, co ona byla na mateřské, dělal kariéru. Jinak tyhle globalizační statistiky jsou v podstatě nicneříkající. Zrovna tak můžeš vyseknout jiné skupiny obyvatel, např. obyvatelé venkova vs. obyvatelé měst, homosexuály a heterosexuály, černochy a bělochy atd. atd. Důležité je přemýšlet o tom proč já něco mám nebo nemám a co mám udělat proto, abych to změnil.
Doplňuji:
Sůwa: to jsou kecy, sama jsi říkala, že jsi šéfovala. Takže ty jsi šéfovala, ale platy těm lidem dělali nějací mužští vykořisťovatelé? :-))
Že je profese horník pro ženy zakázána? Jo, to je možný a kde teď stojí ty houfy feministek a nebrečí, že je potřeba tuto diskriminaci odstranit? ;-) Aha, diskriminace je jen tehdy, když se to těm feministkám hodí, že? :-)
Rozdíl v platech na stejných pozicích mezi pohlavími je okolo 5 %, věru fatální číslo, zvlášť když se vezme v potaz fakt, že dost času stráví ženy na mateřské, že spoustě žen vyhovuje, že si je jakýsi pan podnikatel vydržuje (to ale samozřejmě vyhovuje i těm chlapům) atd. Jestli někomu vadí pohlavní diskriminace, tak by měl začít u soudů u dítě, kde více jak 90 % procesů končí svěřením dítěte matce bez ohledu na to, že otec je zcela kvalitativně srovnatelný rodič jako matka, tohle je teprve číslo, nad kterým by se měl někdo vážně zamyslet! Tohle je prasárna na entou.


Avatar uživatele
Zlatý

Asi předsudky vůči ženám, že patří do kuchyně, k dětem, do domácnosti a "do postele".


Avatar uživatele
Bronzový

Jak říkal Alesh, muži často mají práce, které jsou nějakým způsobem náročné, proto i lépe placené. Tyto profese jsou samozřejmě otevřeny všem, tedy i ženám. To, že se mnoho žen nehrne do práce tipu horník, je jejich věc. Pak se ale nesmí divit, že v průměru berou méně. Pokud chtějí mít ženy rovnost platů - budiž, pak ale musí ve stejném poměru obsadit i fyzicky náročné a dělnické profese, anebo profese náročné technicky. (programátor)

Nemohou si mršky v rámci emancipace vybírat jen to, co se jim líbí.


Avatar uživatele
Zlatý

Tak to zkrátka je. Tady to zřejmě nevyřešíme. Snaží se to řešit, zatím neuspěšně, téměř celý svět. Feminisky radí, aby ženy taková místa nepříjímaly.
Nedokáži si to sice osobně dost dobře představit, jak žena bez prostředků odmítá práci, která by ji mohla učinit nezávislou a žije ze sociálních dávek. Pokud ovšem nějaké dostane.


Avatar uživatele
Zlatý

protože opravdu více fyzicky dřou? Protože takto i bez zrcadla pečují o svůj zevnějšek?


Avatar uživatele
Zlatý

protože to tak bůh chtěl :)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Aleshi, slučuješ neslučitelné. Když jsem šéfovala, hodnotila jsem podle skutečných zásluh a proto nemuseli nutně mít muži větší plat než ženy. Nejsem feministka, ani babochlap, ale ani supermodelka, kterou by si nějaký šéf vydržoval. Svěření dětí do péče je zas o něčem jiném...

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 840
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 297
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.