Zvědavý

Ve které zemi mají zaměstnanci nejvyšší platy?

Země s nejvyššími platy. díky

Nejlepší odpověď
led

Nestačí pozerať len na výšku platu, ale dôležitý je pomer platu k vydavkom nezbytným na živobytie, tj strava, ubytovanie, ošatenie a iné.
Švajčiarsko má vysokú priemernú mzdu, ale má aj vysoké výdavky na živobytie.
PS.
Nepozerajte na platy ako turisti, alebo spoza výkladu, ale hodnoťte ako obyvatelia toho štátu obidve kolonky „príjem/výdaj“.

Další odpovědi
marci1

Nejvyšší průměrná mzda je ve Švýcarsku. Ostatní státy světa ve zdroji : 🙂
http://www.sve­taznalec.cz/pru­merna-a-minimalni-mzda-ve-svete/

Agneta

Ve Švýcarsku se nedávno hlasovalo o minimální mzdě 90 000,–Kč :DD

Kepler

Pokud máme na mysli reálné mzdy a koupěschopnost obyvatel: to ještě opravdu nikdo z vás neslyšel o Lucembursku?
Lucembursko má velmi rozvinutou ekonomiku. Dle Mezinárodního měnového fondu se jedná o ekonomiku s nejvyšším nominálním HDP na jednoho člověka na světě.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Lu­cembursko

ivzez

Nejvyšší platy mají lidé v té zemi,
v níž si toho za plat pořídí nejvíce.

anonym

Všude okolo, jen ne u nás. Skandinávské státy si vedou dobře, Lichenštejnsko, a mnoho dalších. Určitě to bude tím, že jsou otevřeny obchody o svátcích. 🙂

Agneta

barbakane > ano správně…v Lichten­štejnsku musí být ale hlavně otevřené banky, které jim vydělávají ten vysoký domácí produkt:DD

anonym

Jo, v neděli si půjdou směnit ruble, že?

Agneta

Nó, jako v Karlových Varech:DDD