BurTon

Kam s drobnými penězi?

Mám v kasičce asi 2000,–Kč v jedno korunách, dvou korunách a pěti korunách. Sem tam i dvacka… Kam mám jít aby mě to vyměnili za papírové peníze?

Nejlepší odpověď
iceT

Penízky si rozděl podle hodnoty,napočítej po celé částce-třeba po stovkách,dej do papírového sáčku a označ kolik čeho tam je.(100×1koruna =100-to jako příklad)Potom můžeš obcházet třeba trafiky,večer­ky,i pokladnu ve větším obchodě.
Banku bych asi nezkoušela,poněvadž by si ASI vzali nějaký poplateček-kdysi se tady na podobnou otázku taky někdo ptal.

Další odpovědi
hanulka11

nejlépe asi do víc obchodů a u kasy nabídni drobné /třeba za 500kč/- mnohdy jsou za ně rádi

anonym

16 odkazů ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=v%C3%BDm%C4%9Bna%20­minc%C3%AD

anonym

Banka,pošta,pro­dejna,hospoda,já…

Alesh

Začni hrát v hospodě mariáš a uvidíš, jak se ti budou hodit. 😉

Drap

Třeba na poštu

terry

Taky je můžeš průběžně utrácet.

Deli

V bance budou chtít za takovouto výměnu poplatek asi 50 Kč, kromě Komerční banky, kde směnu provedou bez poplatku. Pouze si to připrav, rozděl a spočítej předem.