Dlostev

Kde směnit drobné mince?

Kde směnit drobné mince za papírové? Je to asi 10.000 v 1,–,2,–,5,–,10,–,20,– a 50,– korunách
Jelikož moje banka s hotovostí na pobočkách vůbec nepracuje (air bank), tak nevím kam s tím zajít

Nejlepší odpověď
anonym

Na kteroukoliv banku, ale počítej s tím, že zaplatíš mírný poplatek!

Další odpovědi
lexx

kterákoliv bába trafikantka nebo pokladní na nádru či v marketu, bufetu bude ráda za drobné ale 10 000 je celkem dost, musíš na vícekrát

Hlada

Nemám nejčerstvější informace, ale vklad na účet v mincích braly zadarmo PPF, GE a Sberbank. Ještě přijatelný poplatek za směnu chce ČNB. Ostatní banky chtějí nehorázné poplatky. Prakticky nepoužitelné.
Tak nízkou částku není potřeba měnit. S mincemi se dá běžně platit. Často si v obchodě řeknou o výměnu sami.