Avatar uživatele
SickBreed

Kde vyměnit větší množství drobných mincí?

Existuje nějaká instituce kde mi vymění větší množství drobných mincí za papírové bankovky? Banka, nebo něco jiného?

Zajímavá 0 před 4153 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Rocker

Měli by je vyměnit v každé bance.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Nevím za kolik toho máte, ale banka může chtít poplatek, měli by to vyměnit i na poště, ale také můžou chtít poplatek. My když jsme vysypali pokladničku a bylo tam cca 10.000, tak mi polovinu vzali v lékárně a druhou polovinu v potravinách. Byli za to rádi, nejlépe je tam jít po výplatě, to dostávají samé hrubé bankovky a drobné se jim hodí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Brblal

Hůře vidím a tak neplatím drobnýma mincema a když jich mám v peněžence hodně, tak je nabídnu v obchodě (kde není moc lidí a prodavačka si je ochotně vezme). Kupoval jsem v Praze čerstvé škvarkové placky v pekařství a zaplatil jsem to mincema: 1, 2 a 5 Kč, prodavačka si je ode mě všechny vzala a byla ráda, oni ty mince potřebují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odpomass

Ano, banka. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Pokud někdo radí banky, tak vůbec neví, o čem mluví! Pokud vím, tak jediná banka, která ještě bere mince bez poplatku je PPF. Do nedávna je brali ještě v GM a ve Volksbank. Ostatní chtějí tak nesmylně vysoké poplatky, že se o takové službě nedá uvažovat. Ještě by se dala použít Česká národní banka. Tam mají poplatky ještě snesitelné. Otázkou je, proč je chcete měnit. Běžné nákupy do nějakých 500 Kč se dají normálně platit v mincích, někdy si obchodníci sami řeknou o výměnu.

Zdroj: Vlastní zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sks

Můžete vyzkoušet www.mincomat.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek