Jahoda

Jak odnaučit štěně všechno kousat?

Pěkný slunečný den přeji! Máme doma cca měsíc a půl staré štěně. Problém je ten, že všechno kouše. Rozkousal kus peřiny, už se pustil i do gauče… no prostě kouše všechno. Navíc, když vidí, že spíte, začne kousat vás kousat do nosu. Ruce a nohy už mám doškrábané a rozkousané. Když na něho zvýším hlas, nebo lehce plásnu po zadečku, nic nepomůže. Jen zavrtí ocáskem, nebo se podívá a kouše a škrábe dál. Vůbec netuším, co s tím. Toto štěně je náš druhý pejsek. Ale u toho prvního takové problémy nebyly. Já zvýšila hlas a hned toho nechal. Jenže u toho druhého pejska to prostě nefunguje. Pořád kolem mě skáče a hryže do palců na nohou. Proto prosím, jestli by nebyl někdo tak laskav a neporadil, jak štěně odnaučit kousat. Vím, že to bude těžké ho odnaučovat, ale zkusím cokoli, jelikož mne to už vadí, mít všechno rozkousané, včetně mých končetin. Za KAŽDOU radu VELMI děkuji. 🙂 Přeji hezký den ;o)
Doplňuji:
Ještě doplňuji. Rasa: je to kříženec. Přesněji jsem se to nedozvěděla. Také vím, že by mělo být ještě u své mámy, jenže když jsem si ho přišla půjčit (půjčovala jsem si ho na noc), už mi ho dali natrvalo. Ale musím dodat, že jeho maminku navštěvujeme pravidelně. Pomalu začíná chápat moje slova. Umí poslechnout na poveli „lehni“, „pojď sem“, „utíkej“, „dej pac“. Hraček má fůru (gumové, takové ty lana smotané z několika tenkých provázků, kostičky z kůží apod.). Já tedy děkuji za všechny rady a tipy. Něco zkusím a snad to pomůže. 🙂

Nejlepší odpověď
BENYTA

Tak pro začátek,měsíc a půl staré štěně nemá co dělat u vás,ale být u své mámy.
V tomhle věku okusuje,jak vás,tak věci,protože je tímto způsobem poznává.Až bude měnit mléčný chrup bude okusovat znovu,už z jiného důvodu.
Miminku dáte kousací chlazený kroužek,když jdou zoubky,neublíží si a zchladí to svědění,které to provází.Pejsek je taky miminko,neví,že vaše prsty a ruce jsou na mazlení,musí je prostě ochutnat.Za ta léta jsem zjistila,že ruličky od toaletních papírů,kuchynských utěrek,krabičky od sýrů…jsou ta nejbezpečnější štěněcí kousátka,i když se mu kousek podaří odžižlat a spolknout,v klidu to projde…pokud gumové hračky,tak ne pískací – duté,jen plná guma,ale ty je v tomto věku tak neberou.Zkusila jsem i hadřík,třepe s ním a je spokojený,jen kousek,kdyby ho do sebe nasoukal…asi jako víte,že mu bez vašeho dozoru nemůžete dát čerstvý rohlík…ztvrdlé chlebové kůrky taky nic moc,dokázaly by poškodit dásničky.
Protože jste Jahodo,nenapsala rasu,nebo aspon přibližnou,beru rady jen ze svých trpaslíků,např.bez lovecké vášně uhonit a skolit,zato s vášní vyhrabat,jakkoli hluboko.
Ten váš,protože moc brzo přišel o své sourozence,se vás trochu natrápí,ale kolem 50 dní věku,už pošlape,jak potřebujete,začne vtiskávací fáze,takže se začne přizpůsobovat tomu,co po něm chcete.Jen už pak nesmíte udělat chybu,jednou řečené je svaté,tedy všichni,kdo by ho měli vychovávat,musí být zajedno.Kdyby každý povolil něco jiného,pejsek by si jednoduše vybral,koho bude poslouchat – toho,co nejmín prudí.
Doplňuji:
Každému,co jeho jest…je velký rozdíl,když okusuje pes půlroční,či v necelých dvou měsících,navíc v prvním případě je jasné,že tam byla porucha psychická,protože na něj slušně řečeno ser..
Vím,že od tebe je to ironie,ale popisuji to proto,kdyby to tak někdo nebral…

Další odpovědi
Bumbes

nedávno jsme to tu probírali…
viz. odkaz:
Doplňuji:
RE: BENYTA
UFF to bylo školeníčko…

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/jak-vycvicit-psa-ktery-kouse-uplne-vsechno-co-mi-pride-na-oci-a-nechce-poslouchat

oskar

Dejte mu starou koženou botu,kterou,už nepoužíváte.

bubukaa

ne ne stara kožena bota je špatná protože by se naučil kousat prostě všechny boty já mám podobný problém a se skušenosti vím že mu NIKDY NEDAVEJ NA HRANÍ STARÉ HADRY protože by pak kousal všechny hadry
skus mu koupit takový míček ve kterém je uzavíratel ná dírka do kterého se dá masdo a on si musí otevřít a vyndat nedoporučuju dávat mu potravu do pet flašky ab y nespolkl víčko ale taky to jde
ps. sorry za chyby

iwetax

Nám velmi pomohli přítelovo staré pracovní (smradlavé) boty. Ty mohla kousat jak chtěla. Jsou i různé dobroty . Třeba býčí penis 🙂, ten je smradlaví a než ho štěně rozkouše chvíli mu to trvá.

Štěně si chce hrát, věnujte mu čas. Utahejte ho. Pokud vás bude kousat , pískněte (au- pisklavě) a obraťte se k němu zády a ruce si složde ( už si s tebou nebudu hrát , to bolí) . Přeji hodně nervů.

ReHu

Štěňátka prostě zkoumají a koušou, jako mimina.
Je třeba ho zabavit, odstranit z dosahu na tuto kritickou dobu vše, čeho se nechcete zbavit a nechat mu na kousákí třeba větvičku ze stromu apod. Nebo nějakou hračku, ale tu asi také zlikviduje 🙂.

http://www.psycho­log-psu.com/index.html

http://www.psycho­log-psu.com/porad­na/index.php