Avatar uživatele
Registrovaný

Jak potrestat agresivního psa?

Dobrý den, nevím jestli mi tu někdo poradí, ale zkusím to:)Pořídili jsme si fenku údajně staforda x pitbula v 6. měsících. Teď má 11 měsíců a nevíme jestli je to prvním háráním nebo pubertou.Včera večer jsme šli z procházky kolem baru,
kde jsme potkali známou, Lussy (naše fenka) byla nejdříve v pohodě přivítala a poskákala, ale pak zničeho nic po známé štěkla.Tomu jsem nevěnoval pozornost myslel jsem, že jí vyzývá ke hře.Tak jsme se rozloučili a šli jsme asi 100 metrů za roh a přes silnici na druhé straně chodníku šel pán.Nebyl to žádný ožralec nebo tak, šel normální chůzí, v tom po něm Luss začala štěkat, ten moment sem jí škubl vodítkem a pokračovali jsme.Na poslední chvíli jsme před domem potkali jednu hodnou paní se kterou se ještě před 2. měsíci mazlila.Nejdřív Luss byla v klidu, paní jí podala ruku. Lussy si jí očichala a z ničeho nic začala, ale vážně škaredě štěkat, v ten moment jsem škubl škubl vodítkem a dostala pleskanec po hlavě. Nejsem si jistý zda jsem reagoval správně, ještě nikdy jsem s ní nezažil takovou situaci a bojím se, aby nebyla agresivní, tak bych to chtěl zatrhnout hned v počátcích. Tak se chci hlavně zeptat jak reagovat na tyto situace. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Dobrý den,tohle chování není určitě správné.Je potřeba vědět mnohem víc jak se chová i při jiných ,zcela odlišných situacích ,nebo v takovýchto zmíněných případech agresivního chování je potřeba fenu vidět na vlastní oči-tzn. komplexně(grimasy, ocas, uši, mordu, postoj těla,atd), takhle z pár slov toho nelze moc vyčíst a objasnit příčinu..Ale z toho co popisujete je jasné,že fenka má v hlavě zmatek co se týče hierarchie,socializace. Jinak co se týče staf/pitbulů,tak jsou to spíš takoví mazlíci-pokud jsou správně vycvičeni a socializovaní.Lepší bude navštívit odborníka i s fenkou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pes neni agresivní. Potrestat ho nemá smysl, spíše to může situaci podstatně zhoršit. Pes neni asociován. Chyba je ve výchově ve vedení a v nedůslednosti při výchově. Zajdi si někam na cvičák, nebo za odborníkem a nech si poradit, jak psa vychovávat.


Avatar uživatele
Zlatý

Fence chybí nenásilný,ale důsledný výcvik.Již od štěňátka je dobré obrátit se na odborníka,pokud majiel nemá dostatečné znalostí.
Trest není šťastnou volbou.
Pánova ruka má sloužit k vyjádření naučených povelů a pohlazení.Nikdy k bití, po hlavě už vůbec ne.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud trhnutí vodítkem s důrazným "nesmíš!", případným pohlavkem i vyčiněním přísným hlasem zabralo, je tvoje reakce v pořádku. Pes to pochopil a to je dobře.

Zdroj: Zkušenost


Avatar uživatele
Zlatý

Pes by měl být cvičen a už od mala. Pes musí poslouchat svého pána. Na to jsou kynologické kurzy. Bití je to poslední. Bije ten, kdo to nezvládl.


Avatar uživatele
Pokročilý

podívej se na youtube na pořady ,,znalec psí duše,,


Avatar uživatele
Registrovaný

To záleží z jakýho důvodu startovala, mohlo se jí stát někdy něco když byla z očí? nakopnutí, napřahnutí nějaký ,,zvrat" díky kterému se mohla začít bát? V takovém připadě určitě není na místě ani škubání, ani plácání, ani okřikování, ale na fenku bych klidně mluvila a uklidňovala ji, aby neměla strach. Nejlépe požádat toho, na koho štěká, zda by na fenku vlídně promluvil, nejlépe se přiblížil kdyby to šlo a vy mězitím budete hafana dále uklidňovat a hladit..
Naopak pokud byla vyložene ,,agresivní" na lidi se záměrem ublížit jim, nikoliv postrašit. Myslím si že škubnutí bylo na místě i s okřiknutím akorát bych nikdy nebouchala rukou a už vubec ne po hlavě, zvlášť u plemene bojového, zaděláte si na nápřah a pokud později fenku nebudete zvládat, zvládne ona Vás a mohl by být malér, že byste v její přítomnosti zvedl ruku a ona by mohla zaútočit.. Přeji hodně štěstí a pozorujte fenečku, zda není víc bázlivá, mohl Vám ji někdo třeba nakopnout, vystrašit, praštit v nestřeženém okamžiku.. I s tím se dá ale pracovat, pokud nemáte problém s výchovou určitě byste po načtení nějakých informací zvládl dát ji zase do kupy bez psychologa ;)


Avatar uživatele
Pokročilý

doporučuji psího psychologa


Avatar uživatele
Registrovaný

taky bych koukla na pár dílů znalec psí duše - jestli nedělám něco špatně - myslím že nejvíc lidí nemá dost nebo nechce mít čas na dostatečný pohyb psa
https://www.youtube.com/…
pak bych zašla na ten cvičák anebo se domluvila s někým kdo je chová několik let -
třeba jako tento pán https://www.youtube.com/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1513
Zlatý beer 709
Zlatý www 558
Zlatý annas 516
Zlatý briketka10 384
Zlatý marci1 364
Zlatý Kepler 358
Zlatý ReHu 311
Zlatý hanulka11 296
Zlatý zjentek 287

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.