Kepler

Jaké nejnezvyklejší nebo originální jméno pro psa jste kdy slyšeli?

Tak jsem přemýšlel o tom, že bych si psa pořídil (i když to asi neudělám), ale nechtěl bych, aby se jmenoval Alík, Azor, Bobík a tak nějak podobně a přiblble.

https://pixaba­y.com/illustra­tions/dog-pet-animal-canine-happy-puppy-1713341/

Nejlepší odpověď
janekr

Kepler

Další odpovědi
AdamkooTV

Beefeater

MonkeyKing

Jakékoliv lidské jméno pro psa, znal jsem psa Honzu 😁

marci1

Moje známá má psa Pluta. Což takhle (když už jsi ten astronom a astrolog)) třeba názvy planet naší sluneční soustavy: Merkur, Mars, Jupiter, Saturn, Uran nebo Pluto (i když to už není planeta). 🙂

Emefej

Náš velký venkovní pes se jmenuje Wart, malý postelový pes se jmenuje Kečup.

Hufnágl

U mne byli psi „Knoflík“, „Laluš“ a „Paninka“. Dnešní pes (fenka) se jmenuje Ketty.

zjentek

No a což takhle Johannes tywoe? Po domácky bys na něj mohl počeštěle volat voháňko! (;

WTLS

Gruydrych ¯\_(ツ)_/¯

iceT

Naši kdysi svého německého ovčáka pojmenovali Tarzan, i když papírové jméno znělo Ali Kark, možná s C. Fenka NO se jmenovala Fauna, to měla i v PP. Dalšího NO jsem pojmenovali Artex, a říkali jsme mu Tex.

paul1

Líbí se mi jméno Bublina (Rychlé šípy), někdy ho používám pro naši fenku Eli

RyuzakiKate

Jeden kamarád, kterého jsem bohužel už 10 let neviděla, měl (respektive jeho máma měla) pudla Čendu.
No a jeden bývalý partner měl papírovou labradorku, která měla v papíru jméno Elise Bella Magic Blue Moon. Nevím, jestli si ji takhle pojmenoval sám, ale nedivila bych se. Jinak jí říkal Eliška…

Jiří Bohumil

Nejdříve k Tvému rozhodnutí, pořídit si psa. Rozluč se, kamaráde, pokud si nepořídíš něco „postelovýho“ se svým častým a dlouhým „vysedáváním“ u počítače. Budeš muset často „venčit“, občas krmit, no a doma i případně více uklízet (chlupy, šlápoty, no a někdy i ta houvínka a čůránky).:-)
Ale jak praví klasik „pes je nejlepším přítelem člověka“ a co by člověk pro přítele neudělal?
No a co se týče těch jmen, z mnoha psů, kteří „prošli“ naším domem (a to nejde o chovnou stanici), tak třeba, co si namátkově vzpomenu:
Piškotka, Bafinka, Dasty, Cita, Molina (to holky) a Fred, Fík, Ted, Žeryk, Rioš (to kluci). Co je a co není „originální“?

Magix.cz

Moje neteř má psa jménem Google.

Jan Kunčar

Moji známí mají psa jménem Guláš

Petr44

Nejvíc mě pobavilo jméno Beznohý pes, byť byl ten čokl zcela zdráv. Jednalo se o jezevčíka, jehož jeho majitel neustále nosil v náručí, prostě pohodička. A pod tímto jménem ho všichni ve vsi i okolí znali, byť páníček sám ho tak nepojmenoval.

dubraro

Do naší hospůdky chodí slečna se psem, který se jmenuje Barneby.

Pizza cz

Asi je už trochu pozdě ale máme psa Dina a fenku Nellu. Jinak znám jména Iris, Irwin, Jigiro, Aschley.....

JaQlina

Nejlepší co jsem slyšela byla fena Pifpaf a znám Kšandu, Špagetu, Opici, Bačkoru, Papriku, Pastu, Bugra, Riota, Crusta, Disela, Cikána, Negra, Kosmonauta, Signála, Párka Yetyho… Já mám Ajšu a Maximu a měla jsem Šamota, kterému otec mého bývalého po návratu z hospody říkal Asbeste…

Thorysek

Můj se jmenuje Sáček (jako pejSáček 😊)

Denca1993

Dartaňan, Atos …

DaFiGi

Známí mají psa jménem Atos a Alex.

Kepler

magix: to je taky super, pes taky přece taky pořád něco hledá… čumákem při zemi 🙂

Kepler

Emefej: tak tohle se mi líbí!

Emefej

Wart je ve skutečností psí „slěchtic“ honosící je jménem Wärter von Nebelhof.

Kepler

Šlechtice nechci, dřív jsem měl něco kříženého, co jsem si nazval zuberský strasseteriér, byl chytrý jak opica a dožil se 16ti let.

Kepler

marci: no dovol? Já a astrolog? Jsem ale taky chemik, tak by se mi líbil Uran 235. Pluto je už moc známé. Fenka by byla Proxima.

Emefej

Uran 235 je neposeda, klidnějšímu pejskovi bych raději říkal Uran 238.

marci1

A jak bys na toho Urana 235 volal? Urane dvěstětřicetpět k noze, nebo Urane dvěstětřicetpětko k noze? 🙂

Kepler

No když se emefejův pes Wärter von Nebelhof volá Warte, tak proč bych svého Uránka nevolal třeba Uůůů?

cappuccino

Znam jednoho velkeho psa, ktery se jmenuje Chicco a jednoho maleho, ktery se jmenuje Rambo! Kdyz ho volali, ocekavala jsem velkeho bafana, ale pribehl maly pejsek:)
Ja bych asi pojmenovala psa Charlie nebo Lucky.

marci1

🙂