Mucillinka

Agresivní chování štěněte, poradíte prosím?

Dobrý den, potřebovala bych poradit, pokud máte podobný problém nebo zkušenosti. Máme doma 7. týdenní štěně kížence voříška a jezevčice. Máme jí doma druhým týdnem, zpočátku byla až moc hodná, poslušná, chodila na noviny, teď jsme ji naučili venčit do garáže, protože venku jsou velké mrazy, aby nenastydla, je šikovná, když chce. Jde ale o ten problém, že když koem ní v např. v chodbě projdu, tak vyjede po noze a docela už má silný stisk. Zkouším Fuj, také „au“ i jsem zkusila ji vzít za kůži za krkem, vzít za krkem a přidržet zádá rukou, ignorovat jí, ale zatím nic moc z toho nepomáhá. Na fuj, už tak nějak slyší, ale jen když se jí to hodí. Teď se k tomu útočení jak na nohy, ruce (častěji, i když ji chci pohladit) přidalo i zlé štěkání, vrčení a poslední dva dny i zle ohrnuje pysky a cení zuby, až z ní jde strach. Hledala jsem ne internetu, zda jde o agresi nebo běžné štěněčí chování a nejsem z toho moc chytrá. Je to můj miláček, strašně jsem si ji hned oblíbila, myslím, že jsem na ni někdy až moc hodná, ale todle chování mě děsí a bojím se, že se ho nezbaví a nebo nedejbože ošklivě zaútočí na další tři členy rodiny. Taky mi vadí, že jak vidí kamínek na zemi, už ho má v papule, ale to někdy jde vyřešit Fuj, to snad není až takový problém. Máte někdo podobné zkušenosti, co s tím, jsem z toho už docela nešťastná. Chtěla jsem moc pejska, takovýho mazlíka, ale někdy se z ní stává nezvladatelný pes. Poradťe, děkuju

Nejlepší odpověď
Drap

V sedmi týdnech si štěně jen hraje nedokáže ani ještě odhadnout sílu stisku. Na fuj nereaguje, protože neví co to znamená. Prvně se to musí naučit. Při každém takovém vystartování po noze okanýitě chytit za krkem a silně s ním zatřást. Musí získat návyky, že toto se nedělá. Pomalu zřít i s jednoduchými cviky, ale pozor, nesmí se to přehnat s délkou. Také opatřit vhodné hračky, štěně potřebuje stále nějakou činnost.

Další odpovědi
teracora

Podle mě se vaše štěňátko nudí. Určitě mu dejte k dispozici něco na hraní a obměňujte to. Výborný jsou všelijaké pískací , plyšové i gumové hračky. Vím, že jsou teď velké mrazy, ale určitě s ní jděte i ven… pokud se bude pohybovat a běhat, nic jí nehrozí. Na agresívní chování rychle zapomene, když bude mít jinou zábavu. Pokud se bude projevovat i nadále agresivně, musíte jí to spojit s něčím nepříjemným a určitě jí to brzy dojde, jak se má chovat.
Přeji hodně štěstí :)

mojitek

Toto agresivní chování není z důvodu že by se nudilo,ani se nejedná o běžné štěněcí chování!Každopádně se někde něco „pokazilo“ a to dost.Za prvé-nepovažuje vás za vůdce smečky.Zachovejte se jako by se zachoval dospělý jedinec ve smečce-pokud po vás vyjede nebo i jen na vás vycení zuby apod tak mu uštědřete výchovnou lekci,pokud nepomáhá výrazné intonační napomenutí tak budete muset použít fyzické napomenutí.Ale za krk ne-lepší je pořádné štípnutí do kůže spolu s intonačním napomenutím.Dobře se osvědčuje nějaký pro psa nepříjemný zvuk-např.kastańety­.Nepouštějte ho na postel,na pohovku,křeslo atd-to je vaše teritorium,ne­nechávejte ho loudit jídlo-nikdy.Dobré je (v takovýchto případech)jíst sama před psem ať vás vidí,a až se najíte vy-až potom mu dát nažrat.Ale dávejte mu z ruky,hezky po troškách(vy rozhodujete o přídělu potravy jako vůdce).Nebojte se být přísná-ve smečce to ani jinak nejde a pes není člověk-dítě.Jsou i jiné fígle,ale to je na delší psaní.Pokud ho to teď neodnaučíte vy nebo odborník tak v dospělosti už vůbec ne,pak ho budete muset dát pryč.

samicek333

Ahoj, jenom chycení nepomůže. Musíš na ní pořádně zakřičet, aby se lekla a třeba jí i plesknout. Štěňata mívají kůži za krkem docela volnou, když je nosí fena…
Určitě se jí neboj, sedmiměsíční štěně nemá takový skus, aby tě pořádně kouslo.
Také ji nesmíš rozmazlovat. Když bude rozmazlená, bude moci spát na gauči – na vyvýšeném místě, kde spí také její pán – bude si myslet, že si také může dovolit, aby tě nepustila přes chodbu, že jí to prostě projde, ale to nesmí!
Buď na ní přísná, ale, když bude hodná, nebo se jí něco povede, pořádně ji vychval. Pochopí to a snad se bude chovat lépe.

Ty kamínky: Máme dvouletého psa a ten dělá to samé se vším co najde, nejen s kamínky. Můžeš akorát kontrolovat aby to nekousala silou – pak si bude ničit zuby. Taky samozřejmě, aby to nepolykala, třeba jí ten kámen vytáhni z pusy a odtáhni jí od něj. Do 5, maximálně 10 vteřin na něj zapomene:)

My měli také neovladatelného psa, tak jsme zkusili psí školu, kde nám opravdu hodně pomohli:)