bolak

Má někdo z vás zkušenosti s obojkem proti štěkání?

Teda…myslím samozřejmě jestli máte zkušenost s používáním ho na vašem psovi.

Jestli někdo jo, tak by mě zajímalo jestli funguje a hlavně jestli to nemá nějaký negativní následky :) protože ten betatester tady z toho videa vypadal že má dost > http://www.lou­pak.cz/video/sran­dicky/11285-test-antisteku

Nejlepší odpověď
anonym

Nevím, ale jako je projevem člověka mluva, tak je projevem psa štěkot.
Doplňuji:
Záleží na povaze nebo i vychování psa. Někteří prostě štěkají pořád, ale jsou lidé kteří také ústa nezavřou. Jindy pes štěká pokud zůstává doma o samotě a nebo má nějaký problém. Nejdříve najít příčinu a teprve potom ji řešit. Pes, který štěká jenom tak se těžko napravuje, ale obojky ani jinou podobnou metodu bych nepoužívala. Člověku, který pořád mluví také nezalepíme ústa.

Další odpovědi
anonym

U nás se smí používat pouze schválené typy el.obojků k výcviku psa,které mají zabránit útěkům a neposlušnosti při přivolání.Ostatní -tedy nehomologované typy jsou zákonem zakázané.Můj názor je,že je to až poslední možnost a patří do rukou odborníků.A když už jsou to takoví „odborníci“ měli by se bez toho obejít a vystačit si s tradičními výcvikovými metodami.Mimochodem-je také zakázáno používat tzv.ostnaté obojky a stahovací obojky,které nejsou opatřeny stopem…:D

iceT

Nee,a ten pablb z videa má štěstí,že to prve vyzkoušel na sobě a doufám,že po vlastní zkušenosti to psovi ani nenasadil.

Protože si myslím,že pokud by to psovi někdo dal,aby mu zabránil ve štěkání,když nebude doma,tak někdy v budoucnu až ho budou vykrádat zloději,pes ani neštěkne,když bude čekat ránu .....

anonym

jedině tak se dá naučit hloupýho psa přestat štěkat, když jsme v práci celý den a pes je v kotci, štěká na celékolí a je to teda dost otravný pro všechny, nejsou to zas tak velké rány, měli jsme šoker taky, taky jsem to zkusila, necítím se jak pablb, nakonec ty rány tam se dají nastavit, ale našim psům to vůbec nevadilo, štěkali dál, je to nanic