Mám velký problém se psím miláčkem

Potřebuji pomoct máme čtyř měsíčního staforda kříženého s dalmatínem a mám velký problém. Když jí nasipem misku granulí tak to do sebe všechno nasipe a vůbec nekouše. Třeba před chvílí jsem jí dali kosti a zase to do sebe nasoukala a asi za 2 hodiny když se probudila tak ty kosty vyzvracela v celku. Prosím o radu co s tím. Děkuji

Nejlepší odpověď
hanny 2

Co se týká hltání, doporučila bych doporučenou krmnou dávku rozdělit do více menších porcí během dne a po krmení se ho snažit udržet v klidu.Kosti bych mu nedávala!Pokud jste vybrali správné granule,má dostatek živin v nich.

Další odpovědi
beer

Je to zvíře, přemýšlet musíš ty. Nedávat veké kosti, aby je nezhltnul – udělá to. Takže menší kousky kostí, počítat s tím. Časem by ho to mohlo, alespoň částečně, odnaučit ale…jak kterej pes ))

Zdroj: Praxe

led

Nechajte ju na granulách s presne odmeranou dávkou. Aj keď sa doprosuje ďalšieho jedla, nedávajte jej, nerobí to dobrotu.
Kosti jej nedávajte…

Drap

Je to žravá pes, bude se dobře cvičit a vychovávat na pamlskY. Za kousek masa nebo piškot udělá cokoli..
Dávejte mu jen potřebnou dávku za den, Vzhledem k věku by ji bylo vhodné rozdělit do tří částí, později do dvou. A jinak ho nechte být. Pes se s tím nejlépe srovná sám. Pořád musí mít, zvláště při granulích dostupnou čerstvou vodu

kapka

Ze zkušenosti s podobným plemenem, tedy s anglickým bulteriérem, si umím představit, jak takové přijímání potravy vypadá. On ten pes opravdu téměř nekouše a rovnou polyká, jako kdybyste to házeli do nějaké roury. Dokonce i pití u něj bylo takové zvláštní. Nachlemtal si do tlamy určité množství vody, pak zaklonil hlavu a polkl, jako to dělají slepice. Bylo to svým způsobem komické.
Nedávejte mu kosti a nic s čím máte špatnou zkušenost.
A pozor i na pozření nestravitelných věcí! Ten náš bulík jednou po něčem chňapnul, co jsem měla v ruce, myslel, že je to jídlo a prostě to bez kousání rovnou spolkl. Naštěstí to zase vyšlo ven, problémy z toho neměl.
Dávejte nejlépe namočené granule.

kamila44444

Raději bych volila menší granule.jestli opravdu vše žere v celku,tak zajděte za veterinářem a zeptejte se ho jak to toho psa naučit aby to pokousal a pod. Na to přece zvěrolékař je..-aby vám poradil atd.

mojitek

budete muset psa krmit hezky granuli po granuli.Alespon na nějaký čas než si pes zvykne na kousání.Zřejmě se jedná o psa kterého vzali moc brzy od matky

samicek333

Zkuste jí dát třeba extra velkou kost, kterou celou nemůže spolknout a bude ji muset rozkousat. Nebo jí dejte nějaké granule pro štěňata, aby byly malý, tak je spoliká, ale asi je nebude zvracet… Nebo jí můžete zkusit krmit. Náš pes jako malý taky takhle strašně hltal, tak jme mu třeba daly suchý rohlík, ale jen tak aby si ho od nás ukusoval, potom až ho rozžvýkal, dostal další. Naučil se že žvýkání je lepší…