Florinka

Displazie u psa

Mam Nemeckeho boxera, je mu 6 let a ma displazii v obou kyclich 1 a 3, pouzivam Alavis. Chtela bych se zeptat co pouzivaji ostani majitele, bud leky nebo nejak vitaminy, cokoliv. Chtela bych mu nejak pomoct, protoze je videt, ze ho ty nohy opravdu boli a pohled na to jak kulha me celkem zabiji. Diky Renata
Doplňuji:
No ono je to jednoduchy, veterinar mi rekl, at mu davam porad Avalis, ze se s tim stejne neda nic delat. Tak jsem myslela, ze lidi co maji stejnej problem, treba pouzivaji neco jineho co funguje lepe jak Alavis. Jasne na netu je toho hodne, ale chtela jsem neco co je prozkousene.

Nejlepší odpověď
anonym

DKK tohoto stupně ještě není nijak hrozné, na jedincích takto postižených se běžně chová, pokud se spojí s jedincem který touto vadou netrpí. To se ovšem týká chovu psů s PP, protože u nich se výskyt toho onemocnění sleduje a kontroluje, tak jako luxace pately aj. V chovu psů bez PP se nic takového nesleduje a právě naopak se zde často chová na jedincích, kteří byli právě z důvodů výskytu této vady z chovu vyřazeni. Kdyby se na lehce postiženýc psech nesmělo chovat, čistokrevný chov psů v té podobě, jak ho dnes známe by skončil. Není dosud přesně známo co je příčinou tohoto nemocnění, protože i u plemen, kde se výskyt sleduje mnoho let a nejsou těžce postižení jedinci užívání v chovu, se stále bohužel vyskytuje. Není to tedy jen otázkou genetiky, ale i souhrnem mnoha jiných faktorů jako je výživa a forma fyzického zatížení psů. Toto onemocnění se vyskytuje i u volně žijících psovitých šelem. Všeobecně se dá konstatovat, že tímto onemocněním trpí především psi od středně velkých plemen, po velká až obří.
Pokud ti veterinář doporučil pokračovat v aplikaci Alavisu, tak bych jej poslechla, protože vet má pravdu, že s tím mnoho nenaděláš a někdy méně je více. Cpát do psa v dobré víře další a další preparáty a vitamíny může být spíše kontraproduktivní. Pes-boxer v šesti letech začíná pozvolna stárnout, uprav mu tedy denní dávku pohybu, žádné přetěžování a běh u kola, nenech ho lehávat
na chladném a tvrdém podkladu, nenech ho prostydnout a uprav mu krmné dávky s ohledem na změnu pohybového režimu. Pes by neměl mít sklon k obezitě aby nedocházelo k nadměrnému zatěžování kloubů. K dysplazii (DKK) se může ještě přidat artritida, takže kdyby pes začal mít větší potíže s pohybem a bylo pro něj bolestivé vstávání atd. poraď se opět s vetem, poradí ti jak postupovat dál abys zmírnila co nejvíc bolestivost u pesana. V těchto případech pomáhají preparáty se žraločí chrupavkou, želatinové tobolky, lněné semínko, chrupavky atd.

Další odpovědi
badisko

to by bylo nadlouho tak poslu odkazy..http://www­.klinikaanima­.cz/clanky/dys­plazie-kloubu ..... http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dys­plazie_kyčelní­ho_kloubu …http://www.ve­terina-info.cz/odborne-clanky/nekolik-slov-o-dysplazii-kycelnich-kloubu-psa-15.html …http://www.krmi­varitta.cz/rit­ta/nemoci-psu/dysplazie-kycelniho-kloubu ..lecit se se neda ze 100% ucinkem musis se psovi prispusobit …v pohybu ..stravovani atd…jejda proc nemrknes na net je toho plnej web..!! je to jedna z nejrosirenejsich nemoci u psu…taky by bylo fajn se poradit z veterinarem fakt nemuzem vedet podle veku a rasy psa jak ma zhuntovane klouby…

jirkajirka

U našeho pejska foxterier drsnosrstý se tato nemoc objevila v 12 rokách. Veterinář nám řekl, že nemoc je nevylečitelná a že nás nebude škubat z peněz. Jen nám předepisoval léky od bolesti. řekl že má tak rok života.Byl to náš miláček vyzkoušeli jsme všechno. Bohužel nepomohlo nic.Choroba se zhoršovala až pes už nevstal.Pejska jsme poponášeli ,chodil jen po předních. V podstatě jsme se trápili my i pejsek.Nakonec jsme se rozhodli pejska uspat. Všem se ulevilo.Dnes víme že jsme udělali velkou chybu a rozloučit jsme se s ním měli daleko dříve.Na to musí člověk přijít sám,hodně lidí nám radilo a stejně jsme je neposlechli.Pokud máte psa rádi nenechte ho trápit.