PAvlietka

Co dělat, když na mě útočí stěně?

Ahoj, mám dvouměsíční stěně, je hodné i docela poslouchá, ale ma takové zkraty, napr.jdeme ven a uvidi a začne žrát hovinko,tak jde k nemu a když ho odtahnu-vezmu do náruče, vyjede po mě a kouše všude kolem a nejde uklidnit, až po chvíli se zklidní a pak jakoby nic..Nebo najde igelit a tak, prostě když ho něco zajímá..Zajímavé je, že když žere,tak do misky mu můžeme sahat,hladit a tak..Mam dvě malé děti a bojim se,aby v dospělosti mu nevzali svojí co jim vezme hračku a on je pokousal..Dá se to u štěněte odnaučit??Nebo to je v povaze psa?? DĚKUJI za odpovědi..

Nejlepší odpověď
Drap

Štěně je pouze nevychované, Je ho třeba důsledně naučit povel fuj, nebo nesmíš a rozumě ho používat. Formulace " i docela poslouchá" silně zavání tím, že je skutečně nevychované, možná i špatně asociované. Nejvhodnější by bylo poradit se s nějakým zkušeným kynologem. V případě že s tím nebudeš nic dělat, lze opravdu předpokládat že situace se bude zhoršovat. Stejně tak je nutné si se štěnětem hrát a věnovat se mu. Dva měsíce je ideální věk pro začátek výcviku a výchovy.

Další odpovědi
zjentek

Hovinko, igelit a tak, všechno nechat očenichat! Netahat štěně furt jak plyšové!!

nyjono

2 měsíce je brzo na to,aby poslouchalo. Je to ještě miminko. To se teprve polehounku s výcvikem začíná.
Je jasný, že vše zkoumá, je potřeba ho nechat vše očichat. U hovňajzů je lépe ho hlídat a případně jemně odstrčit.
Také nepíšete, co to máte zač. Některá plemena jsou mírnější, jiná aktivnější nebo víc hlídají.

Bylo by dobré, kdyby si lidi vybírali psa více podle vlastností než podle vzhledu.

Mc Merkurion

… dvou měsíční štěně ??? to v našem věku nejni ještě ani puberta, počkej, teprve si užiješ …