hanny 2

Může se chtít štěně rvát?

Byla jsem teď venku se psem a hnal se k němu jiný pes /větší/,byl bez vodítka,můj na něho začal vrčet/jorkšír – nejlepší obrana je útok/ a ten druhý taky.Ten kluk,co s ním byl,na mně volal:!Nebojte se ho,je to ještě štěně!"Setkávám se s tím dost často,že páníčci jsou přesvědčeni,že to jejich štěně nemůže nic udělat!

Nejlepší odpověď
Drap

Věnuji se psům řadu let. Je pravda, že do psa nikdo nevidí. Ale faktem stejně zůstává, že i průměrně vychovaný a asociovaný pes štěněti neublíží. Takovýto pes ani nenapadne fenu a naopak. Pro všechny psi je důležité pro jejich vývoj a výchovu aby se setkávali i s jinými psi co nejčastěji a ne jen jiné psi míjeli upoutáni na šňůře.
Pokud však nastane jakýkoli problém, musí mít majitel psa stále pod kontrolou.

Další odpovědi
Damiana

Jsou to stejné bláboly, jako: On se nepere, On nekouše, To je kluk? – Tak to je dobrý, tohle je holka!
Já na tyhle nesmysly vždycky reaguji takhle: Jo? A co vám ještě říkal?
Psovi do hlavy nikdo nevidí, nevíte jak zareaguje, mluvit za něj nemůžete. Jsou pejsi, kteří byli celý život krotcí a jednou jim něco nesedí a oni vystartuji. Mé známé dobrosrdečná labradorka zle potrhala jorkšíráka – zničehonic (naštěstí přežil). Hlavně taková malá plemena je dobré mít na očích, také mám jorkšírka, tak vím o čem mluvím. Větší pes si třeba jen bude chtít hrát, nezná svou sílu (hlavně štěně), máchne tlapou a produpne mrňousovi páteř! Tak opatrně.

mojitek

samozřejmě že i šťeně se může chtít rvát.Je to jako u lidí,co kus to naprosto odlišná povaha..

led

Je to isté, ako medzi ľuďmi (deti), sú spolu, hrajú sa a zrazu zaznie „že ťa prebijem“ a začnú zápasiť. Zvieratá sú ako ľudia, priateľskí k priateľom, nepriateľskí k nepriateľom, bez ohľadu na veľkosť.
Rozdiel medzi psami je len v poslušnosti odtrhnúť sa od „hrania sa“. Ak vidíme nehybný chvost (vztýčený, bez priateľského kývania), alebo krivenie gamby u jedného zo psov, rýchlo ich dávame od seba. Je to nepriehliadnuteľné znamenie. Dobrý psíčkar to už na svojom psovi cíti aj bez pohľadu.

samicek333

Nesmysl – náš pes už někde od deseti měsíců, když na něj nebo na nás vyběhl pes začal vrčet a byl ještě štěně, dokonce je plemene zlatý retrívr, o kterém se všude říká, že se nepere. On prostě boje nevyhledává, ale bránit se umí. Myslím, že ve vašem případě si ti psi postě nesedli, nebo byl ten velký dominantní a v tom vašem viděl hrozbu. Tomu, že štěně se nepere nevěřte.

ivysek

Pokud k vám běží pes a jeho majitel volá, že nic neudělá – co uděláte vy? Chytnete vašeho psíka na vodítku a zvednete ho do vzduchu, nebo mu prostě dáváte vodítkem nějak najevo, že se blíží nebezpečí. Je to nejčastější chyba majitelů malých plemen psů. Máte špatně socializované psy. Co vám na to mám říct? Jestli chcete, aby i váš pes byl s každým kamarád jako to šťastné štěně, které k vám právě běží, ještě s tím můžete něco dělat. Nebo vašeho psa budete až do smrti chránit před každým psem, který se jen přiblíží. Jeden kamarád to hezky parodoval: k jeho zlatému retrívrovi se blížil jorkšír, kamarád vzal toho obrovského retrívra do náruče a pištěl „vemte si toho psáá, vemte si toho psáá“ 😉