yukí

od kdy může být štěně chováno venku..?

Doplňuji:
plemeno psa je:Aljašský malamut

Nejlepší odpověď
anonym

Yukí, to je podle druhu psa. Malé štěně bych dala ven, až bude skutečně teplo. Pro začátek bych malého psa zvykala na samostatnost postupně.
Zvykne si, ale je třeba všímat si, jak na změny reaguje. Když budeš vidět, že se ještě bojí, tak pár dnů počkej. Až to bude takový správný „hlídač“, tak ho doma stejně neudržíš. To se nejspíš domem jenom prožene a zanechá za sebou nesmazatelné stopy své návštěvy.

Další odpovědi
www

Aby se dalo alespoň nějak kvalifikovaněji odpovědět, je potřeba uvést rasu, čili plemeno.
Jsou totiž rasy, které se venku nechovají vůbec.
Praxe
Doplňuji:
Tento pes je velmi odolný, přistupoval bych spíše podle jeho vyzrálosti. Odhadem půl roku až necelý rok, ovšem záleží na podmínkách jaro-zima, tedy ve kterém období.

Drap

Aljašský malamut bez problémů od narození.

anonym

Tak Aljašský malamut je v pohodě, snese opravdu velkou zimu je na to stavěný, toto plemeno může být venku bez problémů ve 2 – 3 měsících, samozřejmě ne, že zůstane někde v –20, to by asi moc nebylo dobré, štěně bych nechával venku při teplotách v noci kolem 5 stupňů, samozřejmě musí mít správnou boudu a podestýlku, v dospělosti mu nebude vadit –15, samozřejmě v boudě bude mít tepleji. Já měl Středoasijského pasteveckého psa a tomu nevadilo ani –20, místo aby v těch mrazech byl v boudě tak ležel venku na sněhu, do baráku sem ho také nedostal, tam se maximálně zaběhl napít a rychle zase běžel hlídat. Ne že by neměl u boudy misku s vodou, ale v těch mrazem mu zamrzala celkem rychle, ale je to plemeno, které je vážně na velké teplotní výkyvy stavěno.

samicek333

Já bych ho dala tak od půl roku. Ale zas, když jsme si byli pro našeho psa, tak už byl jako malé štěňátko venku s maminkou v kotci. Spíš bych ale počkala.