Questioner

Jak vyřešit problém s venčením psa?

Mám psa a jsou mu 2mesice. Když ho jdu vyvencit tak a chodnniku stojí a kňučí a ani se nevycura. Ale když přijdu domů tak se hned vycura. Uz nevím jak dal..co mám dělat?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Vepište odpověď…http://p­sych-pejsku.blog.cz/1202/jak-naucit-stene-curat-venku

Další odpovědi
anonym

Typický problém někoho, kdo si pořídil štěně aniž by věděl co ho jako majitele psa čeká. ☹
Dvouměsíční štěně je úplné mimino, neumí ještě ovládat svoje potřeby i kdyby chápalo co se po něm chce (což ještě nechápe).
Chodník není z mnoha důvodů nejlepší místo k venčení!
Jednak štěně není imunní proti infekčním přenosným chorobám, takže
na chodníku mu hrozí nejvyšší nebezpečí z možné nákazy. Dokud nebude štěně plně očkované a imunní, nenech ho volně běhat po chodníku
a jiných takových místech, kde se pohybuje kdejaký pes.
Otázku očkování (a odčervení) a následné imunity vysvětlí veterinář. V každém případě se štěnětem co nejrychleji k veterináři zajdi!
Dvouměsíční štěně má krátké intervaly vykonávání potřeby. Dá se říct, že každá 1–2hod. je jakžtakž vyhovující.
Vždy když doma štěně projeví neklid, začne čenichat
a hledat místo k vykonání potřeby, pokaždé když se probudí a po každém krmení musíš štěně urychleně vynést ven, nejlépe na nějaký trávník. Po vykonání potřeby štěně odměň pamlskem a naopak když se mu doma stane „nehoda“, netrestej ho!
Psí dorostenec je schopen udržovat čistotu v bytě (cca 6–8 hod.) asi tak od 8měsíců i později.