nikkk

Náhlá agrese u psa

Máme doma stafordšírského bulteriéra (5 let). Doposud to bylo naprosté zlatíčko, bez problémů. Nedávno k nám přišel opravář a náš pes ho kousnul (ne do krve, ale přeci jenom kousnutí je kousnutí). Myslela jsem si, že to bylo způsobeno jeho hlučným a protivným projevem, jelikož nikdy nic takového neudělal, naopak lidi (i cizí) vždycky vítal. Ale dnes k nám přišla paní na změření topení a na tu vyjel dokonce dvakrát (jednou hned jak vstoupila a poté podruhé). Nechápu, kde se to v něm najednou vzalo, když se nikdy tak nechoval. Samozřejmě chápu, že je to stafordšírský bulteriér a nejsem zvědavá na nějaké odpovědi o agresivitě těchto plemen, i když podle mého názoru to samozřejmě může být jeden z aspektů, ale spíš mě zajímá, co se to v tom psovi děje? Proč najednou, když pět let ne? Může to být způsobeno i věkem? Chápu, že mu ti lidé vstoupili do „jeho teritoria“, ale tohle si pes nesmí dovolit a navíc mě to mrzí o to víc, že to nidky nedělal. Nějak nevím, co ted od něj čekat, jak se bude k návštěvám dál chovat..

Nejlepší odpověď
anonym

Nebolí ho něco? Zuby…
http://www.psycho­log-psu.com/porad­na/viewforum.php?f=66&si­d=0f0004979ac94635065350­772ff28087

Další odpovědi
Miroslavst

Co k návštěvám, ale třeba k tobě nebo tvým dětem. Člověk nikdy neví co se děje v mysli takového psa.
Doporučoval bych návštěvu nějakého specialisty, který by poradil, popř. svičil se psem.
A pro pó: Nebude to třeba tím, že pokousal jen ty návštěvy, které chtějí zaplatit-opravář, nové topení atd.?

ReHu

Nějaký důvod být musí.
Opravdu doporučuji p. Desenského.
Jak píše czechrapsind.
Funguje i po telefonu, zkuste se s ním domluvit.

mojitek

Staf.bullterier neni zrovna typicke plemeno pro agresi vuci lidem.Praveze naopak-je vuci lidem (i cizím) nesmirne tolerantni a mazlí se prakticky s kazdym.Vuci jinym psum je trochu agresivnejsi.Takhle po netu lze jen tezko urcit co vyvolalo popisovanou agresi/e.V kazdem pripade se spojte se specialistou a osobne ho i navstivte-se psem.Po telefonu se nic nevyresi a zadny specialista Vam ani nemuze urcit pricinu.Tech pricin muze byt spousta,ale potrebujete li vedet co presne vede Vaseho psa k takovemu chovani-navstevu specialisti neoddalujte,nevite na koho muze (a s jakou mírou) zautocit priste.Ale osobne si myslim,ze puvod bude take prinejmensim v nastaveni hierarchie ve vasi „smecce“.
Navstivte odbornika a psa vemte s sebou

bobina

moc ráda se dívám na televizi Nacional Geogrphic „Znalec psí duše"Je to úžasný člověk a dokáže zkrotit kde jakého hrubianá. Myslím si, že se váš pes něčeho lekl a nebo někdo z vaši rodiny se ho bojí a tím pádem získal "navrch“.Je potřeba v klidu dát psovi najevo, že já jsem pán a ne on. Moc sleduji tento pořad a jelikož mám taky psa, tak se stále učím. Úžasný člověk. Nohou zatarasit přístup k lidem a dát třeba povel nesmíš, ale hlavně vše v klidu a naprosto musí být pániček vyrovnaný.Přeji vše hezké s vašim pejskem.

venkovan

Být psem, tak měřiče tepla rozkoušu na kousky. Protože bych si byl vědom, že kvůli němu mí páníčkové šetří a mne je zima.
Ale může to být třeba nevhodným pohybem, chováním oněch lidí, pachem z jejich šatů apod. (údajně proto i klidní psi jsou celkem agresivní vůdčí listonošům – prý mají na sobě „nabaleno“ hodně pachů z míst které procházejí). C neposlední řadě psovi je 5 let, začíná třeba i si bránit své postavení ve své smečce (domácnosti) a z návštěvy cítili ohrožení svého postavení.
Jak jiní píší, asi se někde zeoptat – jistě chovatelé tohoto plemene mají své stránky apod., a potom při další návštěvě je třeba psa sledovat jak se chová. Ten útok určitě bude předem symbolizovat postavením těla a proto je šance včas ho zastavit.