Hasič Rick

Je můj vlčák agresivní ?

Byli jsme s přáteli na výcviku a já jsem si s sebou vzal fenku německého ovčáka. Je hodná, poslušná a chytrá, psy i lidi snáší bez problému. Jenže když jsem se s kamarádem vítal, chtěli jsme dát přátelského „placáka“ a pes se zakousnul kamarádovi do nohavice, naštěstí se nestalo nic ani maskáčům, ani jemu, ale nikdy jsem to psa neučil. Je způsob ji to odnaučit ? Mohl by to být problém ?
Děkuju, nevím co mám dělat.

Nejlepší odpověď
Drap

Neni, je to přirozená reakce psa. Chrání svého pána, je to jeho práce. Zatím fence nikdo neřekl, že má pána bránit pouze když dostane povel a že se kouše do ruky. Nepíšeš, jak je stará, ale i tak to půjde výcvikem bez problémů zvládnout.
To co radí Kepler bych nedoporučoval. Takovéto , nekorigované chování by mohlo přerůst v opravdovou agresivitu, a pes by napadal každého, kdo se k tobě jen přiblíží i se všemi právními důsledky.

Další odpovědi
zjentek

Tak když už agresivita, tak prosím celou větou- přirozená, čili žádoucí agrasivita!
Udělat tohle králík mazlík domácí, tak jo, nazvu to agresivitou, ale fena vlčáka není králík, žejo.
Dá se to korigovat tréninkem, ale proč? Zkrátka do tebe nebude nikdo plácet, giv mi fajf si odpustíte a je to.
Já bych naopak byl na tuhle vlastnost u mý feny hrdej, i když ona tuhle „přirozenost“ má v sobě určitě taky, i když se mazaně maskuje za jorkšíra ;)