caperland

cizí pes mi kousl psa

dneska rano mi otec vyvencil psa a pes se vratil se zranenou pacickou. Otec rekl ze na neho zautocil nejaky pes na volno( nevi, komu patril, nebyl tam panicek). Muj pes je ockovany proti vztekline, ale nevim, jak ten druhy je na tom. Je muj pes v nebezpeci?
predem dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud je tvůj pes očkovaný proti vzteklině tak odtud nebezpečí nehrozí. Navíc se u nás vzteklina všeobecně ani u lišek neobjevila již deset let. Spíš nějaká ta infekce. Návštěva veterináře by neuškodila, ale to uvidíš jak se to bude vyvíjet.

Další odpovědi
Quimby

Vzteklinu by neměl teda dostat, ale možná by to stálo za návštěvu veterináře, ať se na tu ránu podívá. Toho druhého psa by to stejně chtělo najít i s páníčkem.

Hamon

Jak říká Quimby, najít a požadovat po páníčkovi odškodné (a výdaje). Nebo je alespoň kousnout taky.
K veterináři rozhodně zajít, aby nedošlo k nějakému zánětu atp.

anonym

Vzteklina nehrozí, ránu vydezinfikovat a podle rozsahu poranění buďto ošetřovat doma jako každé jiné menší zranění nebo navštívit veterináře.
Cizího psa asi nedohledáte natož majitele, je to rizikové a závadné chování, ale bohužel takto nezodpovědných majitelů je stále víc.
V každém případě lze tuto záležitost můžete nahlásit , ale budete asi potřebovat svědka události.

anonym

Kamarádka má asi osmilketého jezevčíka. Při procházce na něj zaútočil pitbul souseda (ten má tři větší psy). Dohra byla taková, že operace stála pomalu tisícovku a soused přišel kamarádce vyhrožovat, že ji zmrzačí, pokud si to dovolí nahlásit.
I proto jsem proti tolik přebujelému chovu psů, jak je to v dnešní době. Hodně majitelů si pořídilo pejska jenom proto, že se to dnes „nosí“. Za takový přístup bych „střílela“ ne psy, ale jejich pány. O zodpovědnosti u snobů a zbohatlíků stejně jako u lidí, kteří si chovem psa dokazují, že alespoň s tou „němou tváří“ se snesou, se nedá mluvit.
Byla bych pro to, aby i na psy musela být obdoba zbrojního pasu.