paul1

Co mám dělat, když se můj pes při procházce začne bít s jiným, volně pobíhajícím psem?

Doplňuji:
Zapoměl jsem uvést, že psa mám samozřejmě na vodítku. Nosím sebou i kus
klacku pro všechny případy, jen nevím, kam cizího psa trefit, abych mu
náhodou neublížil a aby to součastně bylo účinné

Nejlepší odpověď
beer

Použiji Google:
„Pokud jsou síly evidentně nevyrovnané, je dobré utnout agresi ještě dříve, než začala, rázným okřiknutím a důsledným přivoláním. Jsou-li psi již „v sobě“, pak je dobré rychle přizvednout za zadní nohy útočníka se současným hlasitým NE! Druhého psa by měl stejným způsoben zpacifikovat jeho majitel. Strkat ruce mezi psy nebo se je snažit „roztrhnout“ tahem za vodítko znamená velké riziko poranění. V případě vyrovnaných sil u dvou dobře socializovaných psů je obvykle nejlepší počkat, až proběhne celý seznamovací a imponovací rituál. Mnozí psi sice „dělají ramena“, ale do opravdové rvačky se nepustí.“
Tomu je ale potřeba předcházet !!
Více ve zdroji

Zdroj: http://www.zvi­rataazdravi.cz/664/co-delat-kdyz/

Další odpovědi
isteron

S tým nič neurobíš. Aj náš nem. špic neznášal okolo seba žiadneho konkurenta. Ináč bol kľudný , nikoho nenapádal, ani deti. Po chodníku išiel pekne vedľa nohy, ale nesmel sa objaviť na blízku žiadny iný chlpáč. Pre istotu sme nosili so sebou naviják, na sebe mal postroj, aby sme ho vedeli hneď zachytiť. Ale keď mal už 7 rokov, už zistil, že do väčšieho psa sa nemohol púšťať. Len na neho zdiaľky vrčal a štekal.
Doplňuji:
Samozrejme vyhýbam sa problémovým miestam. Nosím so sebou sprej na obranu, paprikový. Nastriekam ho do papule útočiacemu psovi, keby si čuchol môj pes, tak aj dostane. Začne kňučať, ale po 2 hodinách to prejde, neuškodímu to. Len upustí od útoku. Vymysleli aj obranný paralyzér, al údajne malým psom to môže uškodiť. Zvyknem aj nosiť skladaciu opornú paličku, ktorú nosia invalidi.

anonym

Hlavně mezi ně nestrkej ruce, nepomáhej, když jdeš někam, kde víš, že hrozí nebezpečí, měj v ruce proutek a použij ho, neber nikdy psa do náruče, hlavně ne, když jej chceš „ochránit“ před cizím velkým psem, mohlo by se stát,že cizí pes kousne i tebe, to toho svojeho radši pusť, aby mohl utýct, když ho budeš držet na vodítku, nemohl by se nijak bránit, takhle aspoň útěkem. Když je cizí pes sám venku, nemáš koho požádat, aby si jej dal na vodítko, tak ten proutek, spíš klacek budeš muset použít, to je ale jen taková hodně vypnutá situace, svojeho psa drž na vodítku a snaž se projít v klidu,nezastavuj se,neuklidňuj svého psa, dojde mu, že asi bude zle, jdi hned jiným směrem, ať není konflikt
Doplňuji:
Nikdy, nikdy nesmíš svého psa brát do náruče, manipulovat s ním na vodítku když je napaden taky ne, v náručí páníčka je každý pes velkej frajer, a ňafe a ňafe, když máš psa velkého, do náruče ho brát prostě nemůžeš, nedovedu si představit takovou dogu v náručí 😁 jak se brání rotvajlerovi 😁, je to výzva, abys šel konečně na cvičák, psi to maj rádi a naučí se poslouchat.

pusinka50

Víš, že na veřejném prostranství máš mít psa na vodítku? já ho vodila na vodítku i po lese, když jsme potkali jiného psa, akorát se očuchali a šli jsme si po svým. Když ho napadl pitbul, tak můj pejsek několik metrů proletěl vzduchem trochu přiškrcen na vodítku, jak jsem ho rychle přitáhla a přistál v mém náručí, ale zdravý a nepokousaný. Takže, vodítko, vodítko! Můj syn ho venčil na volno a každou chvíli jsme ho hledali, když někde „nasál čůránky“ nějaké fenky a ztratil se najednou mezi baráky. Takže buď s ním začni chodit na cvičák, aby tě poslechl na slovo, anebo vodítko…

anonym

Paul1: – k tvému smazanému dotazu směřovanému na mne _____

  1. příště pokračuj v diskusi k původní otázce, nezakládej novou _____
  2. dotaz zněl „Co mám dělat, když se můj pes při procházce začne bít s jiným“ – tedy pokud „tvůj pes začne“, máš problém – a musíš jej řešit.

_____
Víš – já ´potkávám´ obvykle dva typy majitelů psů – jedni mají své psy vychované a ti – ani ´na volno´, nejsou vůči jiným psům nijak agresivní (max. se vzájemně očichají).
Druzí mohou mít psa klidně na vodítku, ten ale stejně doráží (štěká a ´útočí´) na jiné psy (a lidi), kam až mu vodítko stačí.
Ti první mi ani v nejmenším nevadí – ty druhé bych mnohdy s chutí bil – ne ty psy, ti nejsou na vině – ty pánečky bych bil!
😉

pusinka50

ad beer a ad mowla: Dovolte otázku, měli jste vůbec někdy psa? Ty beer jsi použil k odpovědi google. Víš, on ani google neví všechno. Když stojíš se psem na vodítku před výtahem a z výtahu se vyhrnou 3 (!!) pitbulové a jeden z nich okamžitě vyrazí po tvém pejskovi a roluje ho pod sebou, GARANTUJI TI, ŽE JSI ZA TO VODÍTKO, NA KTERÉM VISÍ TVŮJ PEJSEK, VELMI VDĚČNÝ, ŽE SI HO MŮŽEŠ PŘITÁHNOUT A ŽE HO TEN VELKEJ VZTEKLEJ PES NEZAKOUSNE!!!
Vážení, kdo jste takovou situaci nezažil, nechce si laskavě své chytré rady pro sebe!

anonym

Pusinka50 – ne, neměl jsem psa (´nedovolím´ si jej pořídit, nevím, co bude za rok-dva), ale byly doby, kdy jsem byl na cvičáku často a semotamo nějakého psa pár dnů ´opatruju. _____ No – a v životě mne napadli dva psi, jeden poraněný vlčák (toho jsem zabil) a jeden důchodkyní ´vychovaný´ york (toho jsem hodil do popelnice – i když jsem tam měl hodit spíš tu babu) – se všemi ostatními psy jsem se vždycky bez problémů ´domluvil´.

pusinka50

Jo, sice moc nechápu, jak můžeš psa vyhodit do popelnice, ale budiž, o tom se ale nebavíme. Bavíme se tu o vlastních psech a co s nimi v případě napadení. PROTO jen opakuji, co jsem řekla, že když máš pejska 10 let, jako já, už k tobě tak nějak patří, je to člen rodiny a taky ho proto tak chráníš. Nebereš ho do náruče před každým psem, což se tu stále snaží zdůraznit Samba. Ale když po něm vystartuje bojové plemeno, musíš s pejskem prostě couvnout, protože on je tak kamarádský, že by se nechal i klidně zabít tím psem, protože prostě ten útok nechápe. Stalo se mi to 2× a stačilo to na utvoření mého názoru, co v takovém případě dělat a nebudu tu poslouchat názory Samby, že pes se v žádném případě nemá brát do náručí. TO VÍM! Ale když hrozí, že ho druhý pes zakousne, tak nic jiného nezbývá.

anonym

Jak můžu psa hodit do popelnice? – snadno – pes mi kouše nohavici (no – spíš žužlá), panička stojí opodál a hystericky ječí (ale pes si jí nevšímá) a já chci jít pryč. Co mám dělat? – můžu psa zabít (což by asi v tom případě nebylo adekvátní), můžu odejít i ním přivěšeným na nohavici a nebo jej můžu někam odložit. Panička náruč zrovna neotvírala, tak vedle stojící popelnice byla nejjednodušší řešení. _____ A – mimochodem – to „bojové plemeno“ (což je nesmyslné označení) po tvém psu zřejmě nevystartovalo s úmyslem jej zabít – ale nechci komentovat situaci, již jsem neviděl. 😉

pusinka50

ad Samba: to je sice hezký, co píšeš, ale když ti takovej vzrostlej pitbul roluje tvýho malýho pejska pod sebou na zemi a chce ho kousnout, tak jsi VELMI, VELMI, VELMI ráda, že máš toho svého pejska na vodítku a můžeš si ho přitáhnout!!!! Takže tvý rady.......od­sud…pocuď....­.!

anonym

Proč zrovna pitbul? Tvého malého pejska může zrolovat úplně stejnej, možná i menší pes, záleží na momentálním stavu mysli psa, proč teda zrovna pitbul? Jediný pes, co mě kdy kousnul byl trpasličí ratlik, děkuju pěkně. Měli jsme výmaře z útulku, dobrej pes, ale rváč, pustil se i do silnějšího psa.

anonym

Prostě v žádném případě nebrat psa do náruče , ohrožuješ v tom případě hlavně sebe, to je jasný.

pusinka50

A to jako myslíš, že bych bývala nechala svýho pejska zakousnout tím pitbulem? To opravdu ne, jen proto, abych chránila sebe, to opravdu ne. V takovém okamžiku přece nepřemýšlíš, tvůj pes je na zemi pod bojovým plemenem, chceš ho zachránit. Ona u toho samozřejmě byla i jeho „panička“, ale ta na to jen tak koukala, tu jsem pěkně seřvala, jakože jsem normálně mírumilovný a navenek klidný člověk.Ten tvůj pes, to je člen rodiny, bráníš ho jako své dítě, nedocvakne ti, že sama můžeš být v nebezpečí. To samé se mi stalo na dovoloné na chalupě, vyjel na něj rotvajler a já mýho psa na vodítku neměla a rotvajler uvázaný na dlouhém vodítku ho roloval pod sebou. A jeho páníček mi to dal hned „sežrat“, že mýho psa nemám na vodítku a fakt je, že kdybych ho na vodítku, měla, tak jsem ho opět přitáhla k sobě, takhle chudák vůbec nevěděl, co má dělat a NEUTEKL, PROTOŽE TU SITUACI S JEHO KAMARÁDSKOU POVAHOU NEPOCHOPIL!

anonym

http://ladynig­htshine.blogspot­.cz/2012/03/bo­jova-plemena.html