pusinka50

Taky vám pejsek venku olizuje čůránky jiných psů?

Nevím, jak ho to mám odnaučit. Dělá jak smyslů zbavenej, celou procházku jde s čumákem přilepeným k zemi a tahne mě na vodítku a když navíc ucítí hárající fenu, je to mnohem horší, to ho na vodítku pomalu nemůžu ani udržet. Na nějaký „pocem“, který doma poslouchá, venku, když něco ucítí, nereaguje. Mám ho vždy na vodítku, vždy, když začne rýt čumákem v zemi a pak se olízne, což znamená, že si lízl, tak mu hned dám rukou přes tlamu s tím, že „nesmí lízat, to je fuj“. Pak dá jednu dvě procházky pokoj a na další procházce už to zase zkouší. Je tak mazanej, že se to snaží dělat tak, abych ten jeho jazyk neviděla, reje hloubž v zemi nebo stojí zády ke mně. Nechci rady „nech to být“, chtěla bych poradit, jak ho to definitivně odnaučit. On pak má doma občas takový dávivý sýpavý kašel, občas, takže to není z nachlazení a já myslím, že to je z těch čůránek, kdy se mu do těla dostanou nějaké mikroorganismy

Nejlepší odpověď
anonym

Definitivně tento zvyk asi těžko odstraníš. Pes nebude spolehlivě nic olizovat, když bude chodit na procházku v náhubku. Další můj názor pravděpodobně vyvolá bouři nevole a nesouhlasu. Rada je jednoduchá- psa nechat vykastrovat. Jednoduchým zákrokem zjednodušíte život sobě a hlavně psovi. Pokud se nejedná o mimořádně kvalitního jedince, který má šanci a opodstatnění uplatnit se v chovu, je kastrace běžné řešení mnoha problémů psychických i fyzických. U nás stále převládá konzervativní názor na kastraci, ale neprávem. Pohlavní (rozmnožovací ) pud je ten nejsilnější a frustrace z neukojení tohoto pudu vede k mnohým poruchám chování. Nevím v jakém věku je dotyčný pes, ale i starší pes umírní svoje projevy. Konzultujte s veterinářem celou problematiku kastrace, uvidíte, že výhody jsou více než jasné. Zmíňovaná dušnost psa může mít i psychosomatické příčiny, těžko hádat v čem jem příčina. Psincový kašel, o kterém se zmiňuje Damiana bývá jednou ze složek polyvalentních vakcín, pes by tedy v rámci běžného preventivního ochraného očkování měl být vakcinován i proti psincovému kašli. Záleží na tom, jakou vakcínou je pes ošetřen, Tento údaj bývá uveden v očkovacím průkazu psa .
Doplňuji:
Pokud pes kašle po stimulaci hrdla (ohryzku) nebo po „tahání“ za vodítko či obojek, a záchvaty kašle vypadají, jakoby psovi zaskočilo, mohlo by se jednat o psincový kašel. V každém případě neuškodí psovi podávat ať už léčebně nebo preventivně k posílení imunity vitamín C. Tento vitamín má pro psy mnoho užitečných vlastností a přebytečný se snadno vyloučí močí. Nekupuj humánní ani pro psy, je to zbytečně drahé a méně koncentrované (účinné) . Na netu si najdi vitamín C pro hospodářská zvířata (třeba pro prasata, králíky atd.) bývá balení 250–500g za velmi přijatelnou cenu (250g stává cca 130 Kč) na obalu potom zjistíš, že je to určeno pro savce a drůbež, takže já to klidně užívám také :)) je rozpustný ve vodě.

Další odpovědi
ten který je

Ten můj pes to dělá také.Když feny hárají dělá to samé a jeho psychika je zcela změněna – připadá mi jak omámený a nechce vůbec poslouchat.Není to tak dlouho kdy měl z toho průjem.Snažím se s ním chodit mimo výskyt hárajících fen.

Damiana

Náš pes naštěstí takový náruživý „labužník“ není, čuchne to ano, ale že by se sápal, to ne…ale když jsem dělala rozhovor s jedním veterinářem, řekl, že právě tohle olizování moči může mít za následek kotcový kašel, který se jím prý může přenášet. A projevuje se přesně tak, jak říkaš – s nachlazením to nemá nic společného. Možná na tom něco bude, víc by ti určitě poradila Bohemica.:-)

huxa

Je to u nich naprosto normální, takže by z toho neměl být ten kašel.

Je prostě nadržený, pořiď mu domů kamarádku ;)

Michal Kole

Jo, také.

terry

Pro psy to je přirozené. Chceš ho odnaučit něco, co je psům vlastní.
Myslím, že to s tím kašlem nesouvisí. Ani s nachlazením. Příčina může být různá.

briketka10

Yorkšíři čtou dopisy v trávě, to znám a vůbec mě neposlouchá,
ale mám štěstí, že nemám v okolí hárající fenu, jako jednou to
jsem ho málem uškrtila na vodítku a odmítala venčit to chrčel až
se dusil :(
teď je už starej 9let a taky tak sýpe,
ale není to z žádných mikroorganizmů..
Doplňuji:
pusinko ten náš Yorkšír váží asi 3kila, je vykastrován a trpí na prostatu,
když se k nám přidá můj kocourek je to hezká procházka, ale představ
si ho, jak má zabořenou hlavu v potkanní díře, tam opravdu potkan žije
a já mám hrůzu, že z ní vyleze a kousne ho do čumáku to by asi nepřežil ! jednou kousl Briketku do očka a to jí hnisalo měla ho ošklivý asi měsíc..

pusinka50

Damiano, já si to myslím taky, ikdyž dřív s tím žádné zdravotní problémy neměl a právě proto si myslím, že někde něco před pár týdny chytil, nějaký vir z moči či co.

Briketko10: „dopisy v trávě“ – to jsem se s chutí zasmála.:-) Můj pejsek čte každou procházku minimálně Dostojevského bichli Tichý Don:-D. A jak mě rve, vždyť on váží 5 kilo a táhne mě za sebou jak kdyby měl metrák, nestačím mu!