eskander

Můj pes mě neustále olizuje. Poradíte, co s ním mám dělat?

Můj pes mě neustále olizuje ale pořád co stim mám delat

Nejlepší odpověď
zjentek

S velikou pravděpodobností ti tak dává najevo, jak tuze tě má rád. No, co s tím budeš dělat?

Pokud máš v pořádku imunitní systém, nijak netrpíš a nemáš žádné alergije, neřeš to. Svým chováním ti pes tvou imunitu může maximálně posílit, mimo jiné.

Další odpovědi
led

Máte len dve možnosti:
nedovoliť to, alebo dovoliť to
V žiadnom prípade nedovoľte, aby vám pes oblizoval tvár a iné zdravotne citlivé časti tela. Treba si uvedomiť, že na jazyku má pes aj množstvo baktérií nežičiacich až škodiacich ľudskému organizmu.

„s tím psem“, nebo „s tím olizováním“

Mc Merkurion

… tak buď mu to dovolíš, nebo ukážeš, kdo je tady pánem a zakážeš mu to a vodnaučíš ho to, s TÍM se nedá nic jinýho dělat, jsou jen dvě možnosti: povolit či nepovolit …

… jo, ale co s NÍM máš dělat, když tě pořád olizuje, tak to záleží, kdy, třeba chce drbat, třeba má hlad, atd.

… pro korektura: je důležité, s čím se chceme vypořádat: jestli s problémem, nebo s autorem problému …