iwetax

Pes- pach z tlamy a vypadlí zub.

Otázka 1: Naší 4měsíční fence strašně smrdí z tlamy. Dostává pouze granule Acana, občas buvolí kůži. Zkusila jsem jí koupit i psí kartáčky.

Otázka 2: Všimla jsem si , že jí vypadl špičák ( dlouhý zub). Nevím kde o něj přišla, možná při přetahování. Já myslela, že psům zuby nevypadávají. Myslíte , že jí naroste noví?

Nejlepší odpověď
Losos

Pes štěně, což Váš pes v tuhle chvíli stále bezesporu je, má 28 mléčných zubů, které stejně jako člověk v průběhu svého vývoje mění. Zdravý dospělý pes, již po výměně všech mléčných zubů a dorostení těch, které v mládí ani neměl, poté má mít zubů 42. Takže se nebojte, je to obvyklá výměna zubů a nebudete mít bezzubého psa s nutnou zlatou náhražkou a páskou přes oko :))

Co se týče pachu z úst, tak buĎ se jedná o banalitu, která provází mnoho chovatelů, takže by se jednalo pouze o špatně čištěný chrup psa, nebo druhá, horší možnost by byla zánět dutiny ústní, která by mohla vyvrcholit právě i vypadáváním zubů. Je mož né, že se jedná pouze o náhodu, že jste zmínila i ono vypadnutí zubu, ale nelze to vyloužit a bylo by lepší to prokonzultovat s nějakým veterinářem, který by Vám na otázku jasně odpověděl.

Každopádně docela i tak dobře možné je, že je to pouze náhoda a prostě zub vypadl, stejně tak, jako zápach nezmizí. Zkušený a zvyklý chovatel již ani tento zápach nevnímá. Jde o to posoudit, jak moc neobvyklý zápach to je a jak často budou zuby vypadávat.

Další odpovědi
BENYTA

Můj pes není moc na olizování,ale když se štenata přezubovala,v zá­vislosti na plemenu,u mě v půl roce,neustále olizoval,dělal zubaře,tlamičky mu voněly,i když nám spíš smrdí,ta zaschlá krev,to muselo být něco…Po přezubení si jich zase nevšímal.Vzhledem k tomu,že nepíšete,o jaké plemeno jde,říkám pouze svou zkušenost s trpasličími pinči,oni mají problém a výměnou špičáků,jsou přetrvávající,tzn­.roste stálý,i když mléčný pevně drží.U vaší fenky je jisté,že ho má pryč násilně,klackem apod.,zásadní chyba je,se ted přetahovat,i kdyby všechny zuby správně dorostly,můžete jí zničit skus.Jak to,že tohle vše vám neřekl chovatel…

Zdroj: www.hoddogpin­c.estranky.cz

GangstaHelper

Proboha :) Psi mají mléčné a dospělé zuby, podobně jako lidé. Asi si jej vytrhla, protože na vypadnutí je, myslím, ještě brzo. Každopádně doroste.

S pachem moc neporadím, možná jste na to přecitlivělá, ale u psů je docela normální. Taky je důležité, jestli Vám něco venku potají nežere (to, co smrdí nejvíce, je nejchutnějši (vč. hovínek)). To je pak opravu intenzivní zápach.

anonym

Znám, někdy je to síla.Moc se s tím ale nedá dělat.Zdravý odstup.Nechcete jí snad čistit zuby,že ne?

mojitek

Takhle od kompu to neni ono po slepu radit.Psum take vypadavaji zuby,ale jestli se nejedna o nahodu(snedla neco smradlaveho např.),tak prilisny pach z ust muze znamenat i ten zanet.Zajdete redsi na veterinu

Q

Ahoj, jak již tu někdo povídal, psi mají mléčný a trvalý chrup. Ten se mění v závislosti na stravě právě kolem toho 3–5 měsíce, takže je s klidem možné, že proběhla normální výměna chrupu. U špičáků se tomu tak většinou stává při hře, při nácviku obran ap. S tím počtem je to různé, jsou plemena plnochrupá a plnoskusá, krom toho ještě psu nemusí všechny narůst. Smrad z tlamy může být příznak toho, že něco zahnívá (třeba zbytek potravy, ale ne granulí). Zubní kartáček pro takto mrně je podle mého zcela mimo, pokud je pes v pohodě, tak mu prostě z tlamy nesmrdí (s vyjímkou toho, že něco smradlavého sežere, ale většinou se spíš v tom vyválí) Určitě lepší než kartáček jsou tvrdé doplňky stravy – uši, hrtany, kosti – a pes má chrup vyčištěný bez naší pomoci – jedná se hlavně o zubní plak, ten stejně těžko drbete psovi kartáčkem. Uši atd. mají ještě navíc bonuc ve formě kolegenu, který slouží jako obrovská pomoc při pohybu kloubů, což každé zvíře ocení – 1ucho je cca 1 tab. Alavisu, a určitě je pro psa chutnější. Vzhledem k tomu, že neuvádíte o které plemeno se jedná, pro 5kg zvíře je ucho na týden, pro 25kg na den naprosto ideální doplněk. Pes si při konzumaci granulí neočistí chrup tak dokonale, jako třeba vlk v přírodě. Zkuste se podívat po technologii krmení BARF, možná budete příjemně překvapena.

Zdroj: www.aq-dog.cz

Jituna

ZUBY DOROSTOU. JE DOBRÉ PEJSKOVI KOUPIT UZLE Z MĚKČENÉ KŮŽE. VÝMĚNA PROBĚHNE SNÁZ. CO SE TÝČE ZÁPACHU JE TO PŘECI JEN ZVÍŘÁTKO, ZUBNÍ KARTÁČKY JSOU DOBRÁ VĚC ALE MUSÍ BÝT KVALITNÍ, JINAK JE TO O NIČEM.