samicek333

Jak řešit stále utíkajícího agresivního psa?

Dobrý den, kousek od našeho baráku obývají nějakou boudu na oplocené zahradě nějací lidé, jsou to bezdomovci a feťáci. Na pozemku mají německého ovčáka, kterého ale jednou za čas jenom tak pouštějí proběhnout. Ten pes je agresivní, už jednou napadl a pokousal mého psa (z ničehonic, můj pes mi šel u nohy, ten ovčák mu jenom tak zezadu skočil na záda).
Asi před dvěma týdny byl zase na volno, já se rychle schovala za roh baráku, protože se zase za námi vydal, ale odchyt z útulku přijet nemohl, protože píchli a policie přijela asi až za půl hodiny. Než přijeli, tak jsem stihla odvést psa domů, ale ten ovčák napadl zase jinou paní a vrátil se zpátky na svou zahradu. Pánům policajtům jsem psa ukázala, všechno jim řekla a ještě tam přišla paní, kterou také napadl a pán, který ho také viděl pobíhat na volno, ale policajti mě poslali domů s tím, že to vyřeší – zase pouze domluvou.
Toho psa jsem s policií řešila už asi třikrát nebo čtyřikrát a pokaždé to vyřešili domluvou. Nejsem jediná, kdo je volal, určitě také volali lidé z okolí, protože ten pes pobíhá po celkem velké oblasti a jak toho psa vypustí (úmyslně mu otvírají branku, aby se proběhl), tak vystartuje na každého, koho potká. Je jen otázka času, až pokouše i nějaké dítě, protože ta zahrada stojí přímo u cesty, kudy chodí malé děti z první/druhé třídy do družiny. Ten pes chodí také na louku, kam si chodí děti hrát, ale policii tohle nezajímá… Celkem ostře posledně vystartoval i na policii, takže sami viděli, jak se chová, ale samozřejmě zase domluva.
Je možné tohle ještě nějak řešit? Nejde mi o odškodnění za léčbu psa (to si majitel psa myslí, protože od té doby, co jsme mu to řekli, tak policii psa zapírá), jde mi o to, aby si toho psa zabezpečili a my se nemuseli bát tam chodit. Do útulku psa nevezmou, protože majitele znají – odchytli by ho a zase jim ho vrátili. Policie to očividně nehodlá nijak řešit. Zkoušela jsem volat i na státní a tam mi řekli, že tohle má na starost městská (ta to také přijíždí řešit), která se ale zase odvolává na státní, že prý oni to dokáží nějak vyřešit. Ještě jsem od jednoho pana policajta dostala radu nahlásit týrání zvířete, protože prý pes, který utíká je zanedbaný a tím pádem týraný, jenomže on je u nich očividně spokojený, není podvyživený a když pobíhá u svého pána na zahradě, tak je veselý. Akorát jak se někdo přiblíží k brance nebo se pes dostane ven, tak se chová ke všem ostatním agresivně.

Arne1: Policie by psa možná odchytla, ale v útulku mají hlášeného majitele, takže ho stejně hned vrátí zpátky. I když teda, když jsem byla minule schovaná za rohem a nemohla nikudy utéct (byla jsem ve slepé uličce) a volala policii, že odtamtud nemůžu odejít, protože ten pes pobíhá dole a jinak mi zase zaútočí na psa, tak přijeli asi až za 40 minut, po tom, co jsem jim volala po druhé, takže si myslím, že do odchytu by se úplně nehrnuli…

Nejlepší odpověď
bolak

Tak se nediv když říkáš policii že útočí na psa, „pes útočí na psa“ tak si policajti řeknou že si jentak hrajou a nehnou ani brvou, příště řekni: „útočí na mě pes, snaží se mně kousnout do krku, co mám dělat? Pak nahlaš adresu, řekni "aau aaaaaau!“ a vypni telefon, voni už přijedou.

Druhá alternativa je říct že byl nejdřív hodnej, ale ted najednou zuří, cení zuby a teče mu z huby pěna.. To by s nima mohlo hnout. Jestli máš kuráž, podávej žaloby, podej žalobu na bezdáky , na policajty že s tím nic nedělaj, na město že nedělá nic s policajtama a prostě na všechno na koho můžeš, volej do rádií, piš na poradny, kontaktuj linku bezpečí. Kdysi existoval kdysi existovalo Občanské Judo, tak v nějaký televizi by mohlo bejt něco dalšího na ten způsob.

Ta rada nahlásit týrání tak není od věci, řekneš žes je viděl jak ho škrtěj nebo do něj kopou. Další možností je pak psa omámit a odvést 200km daleko. Pak taky existujou různý odpuzovače psů, takže až na tebe příště vyběhne, tak mu to stříkneš do ksichtu a bude. Taky klasickej pepřák by nebyl špatnej. Pak existuje i elektrickej paralyzér, ale samozřejmě, mluvíme tu pouze hypoteticky, protože píšeš knihu o agresivním psovi a já ti radím jak by to šlo v té KNIZE, tedy fiktivním příběhu, žeano, udělat.

No a pak je tu samozřejmě možnost se tomu místu vyhnout, a počkat až to policajti vyřešej. Zatím bych ale bomberoval stránky a facebook města + i emailem z různých adres, každý týden třeba 2× nebo 3×, že je tam v té lokalitě šílený pes a kouše do lidí, a město ani policajti s tím zřejmě nechtěj nic dělat. Důležitý je to psát na co nejvíc různých míst, protože jeden člověk/úředník si řekne „to slyším prvně..“ ale když si to projede googlem a najde na to několik odkazů, nebo to uvidí každý týden na svých webovkách jako příspěvek od různých lidí, plus ještě mu o tom řekne nějakej známej z města (kterýmu sto psala taky), tak si řekne „aha, tak to není jen náhodná záležitost..nebo stížnost jednoho hysterickýho kverulanta“ a začne to řešit spíš.

Další odpovědi
cochee

Já bych to řešil procházkou s partnerem mužského rodu (jelikož ty jsi rodu ženského), vybaveným baseballovou pálkou. Nebo krátkou střelnou zbraní, ale tou je málokdo vybaven. Pak je řešení konečné a už nikdy víc není třeba řešit znovu.

Arne1

Pokud uteče, tak na něj zavolat městskou polici aby ho odchytla coby toulavého psa.

nyjono

Zkus nosit na procházky kousek salámu nebo sýra.
Některý psi se dají „podplatit“.

Katka52

Dobrý den,

nabízíme širokou škálu ohradníků pro pejsky, který pejskovi dá volnost pohybu po zahradě, ale už ho nepustí z ní.
https://www.elektro-obojky.cz/elek­tronicke-ohradniky/

S pozdravem a přáním krásného dne,
tým Elektro obojky
Infolinka : +420 216 216 106
Email: info@elektro-obojky.cz ;)

bolak

Hele, ještě dotaz, není to náhodou tak že každej pes musí být v nějaké evidenci? Pak, pokud by nebyl, by ho šlo opravdu nechat odchytit, protože ti majitelé pak vlastně nedokážou že je jejich, ne?

samicek333

Já už zkoušela volat do útulku a tam mi řekli, že toho psa i majitele znají, protože je to u nich známá firma a myslím, že někde ho nahlášeného má, protože hledali majitele pomocí magistrátu…

bolak

No a když je to bouda na zahradě, tak to možná ani nemá žádnou adresu, číslo domu, ne? A když nemají kde bydlet, tak dítě by jim taky sebrali, tak by to týrání taky mohlo bejt. A je ten pozemek (zahrada) vůbec jejich?

Podívej se do katastru nemovitostí > http://sgi.nah­lizenidokn.cuz­k.cz/marushka/de­fault.aspx?the­meid=3&MarExten­t=-990320.44597457629­%20-1239836%20-346646.55402542371­%20-923033&MarWin­dowName=Marushka, a kdyžtak kontaktuj majitele.

samicek333

Je to jenom kus oplocenýho pozemku a na něm postavená bouda. Dřív tam jezdila nějaká rodina, opekli si tam buřty, nechali vyběhat děti a jeli pryč, ale už jsem je tam dlouho neviděla. Jako vlastníka jsem našla Římskokatolickou farnost, tak je zkusim nějak kontaktovat. Děkuju za radu :)

bolak

Tak tím se to vysvětluje, jsou to katolíci 🙂

samicek333

Dnes ráno se mi z arciděkanství ozvali a prý jsou to nežádoucí nájemníci, kteří se tam asi před rokem a půl jenom tak bez jejich vědomí nastěhovali a jim se je nedaří odtamtud dostat. Řešili to s městskou i státní policií i magistrátem a pokud se do 20. 4. nevystěhují, už to budou řešit žalobou.