jajajajaja

Jak správně odnaučit psa tahat?

Chtěl jsem se zeptat jak odnaučit psa tahat na vodítku. Zkoušel jsem snad všechno ani co mi řekli na cvičáků nepomohlo tak jsem teď zvolil variantu ostnatý obojek a elektrický obojek a to zatím funguje. Ale chtěl jsem se zeptat jestli není nějaká jiná metoda?

Nejlepší odpověď
Drap

Nevím, co ti řekli na cvičáku, ani o jakého a jak starého psa se jedná. Neni třeba ani ostnáč, ani el. obojek. Pes se brzy naučí chovat se jinak, když mu el. obojek sundáš. Ta obyčejné stahovačce ho nechat jít, pes musí jít vedle nohy a vodítko prověšené. Jakmile ho napne, trhnu s vodítkem. Neboj se razantně. Pokud to pes hned pakuje, tak ho na vodítku vyvěsit. Neboj se, za chvíli se mu nic nestane a jen bude vědět, že dělá něco špatně. U některých psů stačí chytit rukou za kůži za krkem a nadzvednout. Pokud budeš každý den cca hodinku cvičit a budeš důsledný, tak během týdne, nebo dvou, bude šlapat jak hodinky.

Další odpovědi
klumprt

Hlavně včas a důsledně. Pes musí vědět, že pohyb kupředu je možný, jen když není ve vodítku (na krku) cítit napětí. Já bych se přikláněl k tomu vzít ho na normální obojek a když začne táhnout, tak zůstat pevně stát a nehnout se ani o centimetr. Bez škubání. Prostě jenom zastavit. On chvilku bude stát s našponovaným vodítkem. Pak začne okounět a povolí a v ten moment je třeba pokračovat v chůzi. Ze začátku to nebude žádná procházka, bude to spíš postávání kousek u baráku. Ale myslím, že při důsledném dodržování metody by měl dříve či později pocopit, jak se věci mají. Tuhle metodu jsem zkoušel na tchánově psu, kde jsem sice pozoroval mírné pokroky, ale nemohl jsem se mu věnovat soustavně a důsledně, protože jsem s ním chodil jen občas. Tchán je měkkota, a radši ho nechá táhnout.
Předtím jsme měli dobrmana, který táhnul jak lokomotiva. Tomu táta pořídil ostnatý obojek (zní to hrozně, ale ty dráty mají tupé konce a psa nemůžou popíchat) a jedině tak se s ním dalo jakžtakž kulturně jít. Ale ostnáč není jaksi košér a je to tak trochu známka selhání a rezignace chovatele.

Moje teorie ve zkratce je taková, že tahavý pes dospěl k chybnému dojmu, že dopředu se dostane jedině tak, když tam svého pána dotáhne. A je třeba přesvědčit ho o opaku, tedy, že dopředu se dostane jedině s povoleným vodítkem.

Bohužel jsem ještě neměl plně vlastního psa, kterého bych mohl kompletně převychovat a ověřit tak spolehlivě platnost této metody. 🙂

jajajajaja

Děkuji za radu zkusím tu metodu co tu psal první pan nasadit mu stahovací obojek a když se rozeběhne nebo začne táhnout tak prostě silné škubnout nebo ho na něm nechat vyvěsit to jsem ještě nezkoušel. Je to anglicky bulteriér ktereremu je 5 let a koupil jsem si ho už bohužel takhle vychovaného. Tak se mu věnují co nejvíc to jde umí povely základní i to bylo těžké ho naučit akorát to tahání furt ne a né odnaučit. Bydlíme bohužel ve městě ale když jdeme někam na louku a nemá tam rušivé věci jako lidi nebo jiné psy tak poslouchá na přivolání i na volno ale jakmile jsme doma ve městě tak táhne za vším co vidí i když nic nevidí tak táhne. Tak používám teď ten ostnac s El. Obojkem který pouziju jen když tahá i přes ten ostnac. Ale zkusím ho vytahat na tom obojku a uvidíme jestli si to bude pamatovat. Blbé je že bulteriéři mají malý prach bolesti takže cejti málo takže té razatnosti by se mělo asi přidat.

Drap

U takového psa tak nepůjde tak snadno. Neboj se vyvěšení. Klidně vytáhnout, vodítko přes rameno a chvíli ho nechat.Pětiletý pes už má své návyky a nerad se jich zbavuje, ale důsledností a pravidelností to změníš. Lepší to cvičit někde, kde neni příliš lidí. Jinak většinou při vyvěšení na tebe začnou řvát báby zblblé medii, že týráš psa. V životě psa necvičili a přitom všichni velice dobře ví, co máš či nemáš dělat.
To co radil klumprt, pouze se zastavit ani nezkoušej. To by šlo u mladého psa, ALE U PĚTILETÉHO TO JE ZTRÁTA ČASU.