soumon

tahání na vodítku

Poradí mi prosím někdo, jak odnaučit psa,aby netahal na vodítku a nekňučel,když potkáme jiného psa. Jinak jde na dobře.

Nejlepší odpověď
ReHu

Mé zkušenosti mi říkají, že je dobré navšěvovat cvičák. Aspoň na pár lekcí pro základní povely.
Co se týče vodítka, vzala bych ho na krátko, aby vodítlo stačilo na chůzi u nohy. Důležité je, aby věděl, co znamená povel k noze. Při chůzi u nohy, když začne táhnout, malinko, popř. trochu více škubnout vodítkem se současným povelem k noze. Velmi důležité je neočekávat výsledky po 3 procházkách. Chce to tepělivost a opakování.
Když pejsek poslechne, je dobré ho motivovat malou odměnou, např.piškotem, nebo půlkou piškotu.

Další odpovědi
mojitek

Tyhle zakladni veci by se mel pes odnaucit uz ve stenecim veku.
Nepisete co mate za rasu,ale poridte si voditko(radsi klasicke)
Az zacne pes „tahnout“ ,tak se s nim nepretahujte !Kousicek mu povolte voditko a durazne reknete"nesmis" a HNED nato durazne skubnete voditkem zpet.Nebojte,psovi to neublizi.Udela li to znova-zopakujte to.Takhle jsem odnaucil tahat jak mala tak i velka molossovita plemena,i ves­nickeho ovcaka,ktery byl vubec poprve na voditku a venku mezi lidmi-děs(pes nebyl muj).Staci parkrat a uz tahat nebude.
Samozrejme odmena malym pamlskem za uposlechnuti psa vyborne motivuje a rozhodne si to zapamatuje.

domííík

bezte po ulici a sveho psa nekolikrat okrikni to nesmis to se nedela atd. jestli to nezabere muzes ho vzit voditkem po hrbete nebo mu dat po zatku ale myslim ze kdys schvalne budes chodit okolo plotu kde bude cihat pes a reknes nesmis das mu voditkem tak za 2–3 mesice by to mohlo zabrat

Jakub

Když jsem cvičil svého jagdteriéra jménem „Gappo u Harlemu“ v chození na vodítku, používal jsem tenký proutek z vrby a vždy, když chtěl vyrazit od nohy tak jsem mu dal povel „u nohy“, zatáhl za vodítko a švihl lehce proutkem přes čumák.
Po týdnu stačil jen povel a zatažení. To, abych ho odnaučil vrhat se ostatním psům po hrdle, jsem řešil tím, že jsme se jim vyhýbali. Po roce získal zlatou v norování.

anetadela1

Můžete si také pořídit stahovací náhubek. Ten se dá kolem čumáku a když pes začne tahnout, tak mu to hlavu stahne k hrudníku, což je pro něj velmi nepříjemné, tak povolí.
Slyšela jsem na to jen chválu.

atriplex

Proti tahání na vodítku je ideální psí postroj.

Misak22

Co je to za pejskaře když radí jak mlátit psa vodítkem,nejlepší je vzít si psa na krátko a jít s ním vedle nohy a stále mu opakovat „k noze“ přibližně po 30 metrech zastavit a pochválit,poplácat a znova,pořád dokola.Mám fenku a takto jsem jí to naučil za týden už ani nepotřebuji vodítko,stačí říct k noze a jde vedle nohy třeba kilometr.