Avatar uživatele
anonym

Jak naučit psa chůzi na vodítku?

Dobrý den,může mi někdo prosím poradit s výchově psa na vodítku?Když mám pejska na vodítku tak by mi měl chodit u nohy automaticky a ne na povel a když ho pustím,bez vodítka tak mu dám povel volno a může se dělat a vzdalit se jak chce,prostě když ho připnu,má jít u nohy.Děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5263 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Ahoj, žádný pes nemůže chodit u nohy na vodítku automaticky. Musí se to, jako vše ostatní naučit. Jde o to, jak je pejsek starý. Čím mladší, tím se lépe učí. Ale ne úplné psí mimino 🙂. Vem si ho na vodítko na krátko a drž si ho u levé nohy a říkej mu povel k noze a pomalu jdi, aby se ti nepletl pod nohy. Povel nekřič, ale řekni důrazně. Když mu to půjde, pohlaď ho a dej třeba piškot nebo jen půl. Uvidíš, jak bude rád a za chvíli se bude snažit, aby ti udělal radost.Po zastavení si ho nech zastavit a sednout. Zase pochvala. Můžeš ho pak povel volno. Když to řekneš vesele, pochopí. Ale nestřídej povely často, než se je naučí, měl by v tom chaos. Myslím, že by bylo i dobře, jít s ním na pár lekcí na cvičák. Tam ti rádi poradí a pomohou zkušení. Já jsem také chodila na cvičák a je to znát i po letech. A evidentně to pejsky bavilo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

myslím,že dobrá nápověda:

Zdroj: http://www.ce­lysvet.cz/ketlin-a-tyna?menu=sek­ce&sid=406&sn=Pri­volani%20a%20chu­ze%20na%20vodit­ku-Privolani%20a%20chu­ze%20na%20vodit­ku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Elizabet

Povely se psi musí jak už to tady někdo napsal cvičit už od štěněte.Jinak se to cvičí jednoduchými povely naučit psa že jedno slovo znamená jednu jasnou věc třeba povel Sem.Když se pes na tenhle povel naučí tak pak není problém.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Čivava

musí se to naučit ještě od štěněte.(bez cviku není triku)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek